V200/BR221, TILLIG

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: Scio »

Dzięki.
Awatar użytkownika
LemingAnadyrski
Posty: 142
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: Wlk.bet.wieś/Mazowsze
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: LemingAnadyrski »

Scio pisze:Możesz się podzielić sposobem na polerowanie plexi, tak żeby na powrót stała się przeźroczysta?
Jeśli przestała być przeźroczysta (np. bo dostała rozpuszczalnikiem niszczącym polimer) - to nie wiem. Tzn. wiem - wymienić. :-> Lecz jeśli chodziło o to, by stała się gładka - zwyczajnie: drobny papier ścierny na mokro... baaaardzo drobny. Marketowe 2000 raczej nie wystarczy (trochę rysuje). Potem ewentualnie miękki filc z pastą na dremelka i tak póki się nie znudzi (nb. polerowanie, w szczególności ręczne, jest metodą na odróżnienie modelarza/majsterkowicza od "zwykłego" człowieka - ten drugi dość szybko ma dość; ;-) dlatego napisałem że tę czynność "uwielbiam").
Ostatnio zmieniony 29 sty 2016, 19:15 przez LemingAnadyrski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: Scio »

LemingAnadyrski pisze: A ten wynalazek trzeba będzie pewnie zeszlifować i potem wypolerować na lusterko(he he, uwielbiam to).
Możesz się podzielić sposobem na polerowanie plexi, tak żeby na powrót stała się przeźroczysta?
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: piottrw »

A tu 120 x mniejszy :D
Załączniki
20151121_074742-1-1280x867.jpg
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: Maciej »

Oryginał :-)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: ArturSchŁ »

IMHO: zamalowane od środka wygląda lepiej niż karteczka, a jeszcze lepiej odwzorowane elementem w środku, widoczne przez okienko.

PS:
Pamiętajmy, że o gustach się nie dyskutuje.
:mrgreen:
Awatar użytkownika
LemingAnadyrski
Posty: 142
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: Wlk.bet.wieś/Mazowsze
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: LemingAnadyrski »

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.
krzysztof pisze:
kolejkowicz pisze:Malowane od środka na szybkach.
i wygląda jarmarcznie - psuje cały efekt, chyba gorzej niż wkładane karteczki w 118
Dlaczego "chyba gorzej"? :-) Karteczki z zasady powinny wyglądać lepiej, gdyż wyjmuje się je i robi potem co dusza zapragnie (od biedy po prostu maluje wnętrze czarnym/antracytowym matem). A ten wynalazek trzeba będzie pewnie zeszlifować i potem wypolerować na lusterko(he he, uwielbiam to). Na paru zdjęciach które tak na szybko znalazłem widać co nieco przez okna, i to trochę co innego niż Tillig paskudnie na plastiku nadrukował.

A jakby to kogoś jeszcze interesowało, to tutaj można zobaczyć wnętrze budy V220.0/BR 220 (zdj. na stronie tt-board.de, trzeba się zalogować).
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: krzysztof »

kolejkowicz pisze:Malowane od środka na szybkach.
i wygląda jarmarcznie - psuje cały efekt, chyba gorzej niż wkładane karteczki w 118
kolejkowicz
Posty: 262
Rejestracja: 13 sty 2009, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: kolejkowicz »

Malowane od środka na szybkach.
Awatar użytkownika
LemingAnadyrski
Posty: 142
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: Wlk.bet.wieś/Mazowsze
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: LemingAnadyrski »

Czy w wersji BR 220 (V200.0) rysunki za szybami z boku imitujące przedział maszynowy da się wyjąć albo łatwo odkleić?
Na zdjęciach jakie znalazłem na tt-board.de wygląda jakby na paskach przezroczystego plastiku będących bocznymi oknami był od wewnątrz nadruk dwuwarstwowy(od środka całość jest ciemna) albo coś naklejone. Jak jest w rzeczywistości?
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: Maciej »

Jedzie pomału kremowo niebieska, ciekawe kiedy przyjedzie czerwona :D
Ostatnio zmieniony 07 lip 2014, 18:12 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: Marcin »

zdjęcia oryginałów:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: Marcin »

Tak prezentuje się aktualna oferta Tilliga w temacie V 220:
od lewej 02501 z napisem Deutsche Bundesbahn, w środku 02500, i po prawej 02503
Obrazek Obrazek

Oglądając wersje 02501 i 02500 widać od razu, że mamy do czynienia z dwoma formami nadwozia. Na srebrnych pasach wersji 02501 (góra i dół) jest widoczny i wyczuwalny po palcem ryfel.
W wersji 02500 są tylko malowane srebrne pasy.

Pomijam niedokładność form, w przypadku wszystkich trzech lokomotyw widać inną strukturę formy na czołach pudeł (na wyobleniu). Wyraźnie jest to ziarnista struktura, (i to odcięcie :evil: ), gdzie reszta formy jest gładka. W przypadku modelu 02503 widać wyraźnie bez kozery - niechlujstwo - przy nanoszeniu niebieskiego koloru, linia rwie się i wyjeżdża na beżowy kolor, na jednym z czół widać jakby przeprysk koloru niebieskiego na beżowy.
W przypadku pudeł w malowaniu bordowym gdy spojrzymy z góry na model, wyraźnie widać, że nadwozia symetrycznie rozchodzą się na boki w linii między drzwiami - po obu stronach nadwozia - nie da się tego skorygować, tworzywo już tak po prostu zostało odlane. Podejrzewam, że w połączeniu z niedoróbką czół nadwozia jest to po prostu błąd wtrysku tworzywa do formy, bądź niedoróbka samej formy. W przypadku modelu beżowo/niebieskiego pudło jest prościutkie na całej linii.
Wkurza mnie to, modele długo wyczekiwane, szczególnie czekałem na wersję z napisem i na wersję dwukolorową, ale teraz jestem zniesmaczony.

Jakiś czas temu, w jednym z postów pisałem, że widziałem tę lokę na makiecie Tilliga w Niemczech, wtedy zdziwiłem się, że lokomotywa pracuje głośno (mimo nowego typu silnika). Dziś uważam, że napęd jest ok i na ta chwilę nie mam żadnych uwag, wszystkie jadą cicho i płynnie w DCC. Natomiast wygląd, no niestety, pozostawia jednak niesmak. tu już nawet nie chodzi o cenę bo wszystkie nie są jakoś skrajnie drogie, ale jeśli wznawiany model prezentuje sobą raczej średni poziom estetyki to chyba coś jest nie tak.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2014, 09:20 przez Marcin, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: Maciej »

Tu masz mordkę z mojej kolekcji ;)
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 maja 2013, 09:55 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
kolejkowicz
Posty: 262
Rejestracja: 13 sty 2009, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: V200/BR221, TILLIG

Post autor: kolejkowicz »

Zdjęcia super
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości