BR120, Roco

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: ArturSchŁ »

....małe chińskie rączki.
:evil:
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: KrystianoV6 »

Panowie Sukces :mrgreen: :mrgreen: ,po ponownym bardzo dokładnym przyjrzeniu się lutom przy gnieździe dekodera okazuje się że w miejscu gdzie zaczyna się plastikowa obudowa gniazda(sam koniuszek płytki) były aż dwa :shock: :shock: ledwo widoczne nawet przez lupę języczki!!!!!!!! wyglądały jak cwierćmilimetrowe paski topnika.Teraz dekoder działa i loka śmiga.Sprawdzajcie swoje nowe gagary przed montażem dekodera!Zimo z tego wynika jest dobrze zabazpieczone ale inne dekodery mogą nie mieć tyle szczęścia.Dzięki za wsparcie :D
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: KrystianoV6 »

Muszą chyba być zamienione jakieś kable niema innej możliwości
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: KrystianoV6 »

W innej loce (er20 oraz ludka pcc) dekoder działa.
Wsedziłem dekoder i odciągłem całą płtykę od silnika tak by się z nim nie stykała i dalej to samo.Swiatła świecą w obu kierunkach,pokretło w jedną działa w drugą robi zwarcie więc to nie silnik.Płytka jest prosta jak konstrukcja cepa więc nie rozumiem. :/
Zrobiłem fotki obu stron płytki:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/922 ... 67675.html
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: ArturSchŁ »

KrystianoV6 pisze:...przekręcam w drugą stronę a tu zwarcie :shock:.
Sprawdź dekoder w drugiej loce bo może być wyjście upalone.
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: KrystianoV6 »

Podłączenie dekodera mam poprawne.Faktycznie było prawie nie widoczne zlanie cyny przy gnieździe na pinie 4i5 licząc od strony gwiazdki.Teraz jak prawidłowo zaprogramowany dekoder włożeyłem do gagara to światła świecą z DWÓCH STRON :shock: :shock: ,przekręcam pokretłem a gager w jedną stronę jedzie normalnie ,przekręcam w drugą stronę a tu zwarcie :shock:.
Po ponownym wstawieniu zaślepki w analogu poprawna jazda.Jutro sprubuję przełożyć silnik z ludmiły i sprawdzę stan płytki od strony silnika.Silniki w tych lokach mają rożne przypadłości. :(
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: ArturSchŁ »

A na pewno masz dobrze wsadzony pin 1 w gniazdo ??
Kropek (biały/srebrny/złoty) powinien być do gwiazdki:
Obrazek
Awatar użytkownika
biker
Posty: 411
Rejestracja: 18 lut 2008, 16:20
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: biker »

Proponuje szkło powiększające do ręki i popatrz czy nie ma zwarcia na lutach przy gnieździe dekodera. Miałem kiedyś takie objawy w innej loce, w analogu było ok a w cyfrze dramat.
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: KrystianoV6 »

Po zaintalowaniu dekodera postawiłem lokę na analog i jechała ale czy jechała w tył czy w przód to świeciła tak samo.
Teraz po zaprogramowaniu dekodera w ER20(ten jeździ prawidłowo) gager jedzie i w tył i w przód ale światła się nie przełączają tylko cały czas świecą w jednym kierunku.Czyżby niekompatybilność dekodera z loką? czy to możliwe?
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: ArturSchŁ »

KrystianoV6 pisze:Jest jednak inny problem. Po zainstalowaniu dekodera zimo mx622N na multimausie wyskakuje err 1.
A po zainstalowaniu dekodera w lokomotywie (BEZ cudowania z multimausem) było ok, tzn czy loka jeździła w DCC/analog z dekoderem ??

Jeśli dekoder działa w Gagarinie, a jedynie nie udaje się go programować, to ustaw mu potrzebny adres w innej lokomotywie i cofnij do Gagara.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2013, 18:25 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: Marcin »

Na multimausie nie mogłem zaprogramowac też dekodera TCS, może to ten sam problem z Zimo.
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: KrystianoV6 »

Trzy dni temu zakupiłem czwartą w sumie Rail Polska (pozostałe 3 szt wróciły do sklepu). Dopiero teraz jestem zadowolony z maszyny. :mrgreen: Silnik cichutki i pracuje równo.
Jest jednak inny problem. Po zainstalowaniu dekodera zimo mx622N na multimausie wyskakuje err 1. Dekoder nie chce się zaprogramować. Jak próbuje włączyć na myszy światła to robi się zwarcie. :shock: Dekoder jest sprawny bo po zainstalowaniu go w ER20 Kuehna wszystko jest ok. Więc o co kaman? Są tam jakieś kondensatory do usunięcia?
Ostatnio zmieniony 02 sty 2013, 18:20 przez KrystianoV6, łącznie zmieniany 1 raz.
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: KrystianoV6 »

Lokomotywa jeździła, tzn była docierana. Zdarzało jej się nawet trochę "krztusić" w czasie jazdy. Jednak ten hałas nie ustąpił. Wizualnie sprawdziłem wałki ale są ok.
Myślę że to jest też wina samej konstrukcji. Mam 7 lokomotyw Kuehna i mają one świetnie rozwiązany problem drgań przenoszonych na obudowę. Silnik jest umieszczony w specjalnym koszyku i trzyma się tam tylko w dwóch miejscach. Dlatego Kuehna praktycznie nie słychać.
W roco silnik jest wręcz przyciśnięty do ramy i jeszcze dociśnięty górną płytką z elektroniką. Myślę że to jeszcze bardziej potęguje ten hałas.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2012, 16:32 przez KrystianoV6, łącznie zmieniany 1 raz.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: FASLER »

Witam
Moja lokomotywa nie odbiega jakoś znacznie jeśli chodzi o kulturę pracy silnika od innych, a w niektórych przypadkach jest nawet cichsza.
Jeśli dobrze pamiętam producent informuje w instrukcji, że lokomotywę należy dotrzeć, należy wówczas lokomotywą jeździć bez obciążenia 30 min w jednym kierunku, a następnie w drugim kierunku kolejne 30 min. Ja zrobiłem podobny zabieg jednak nie na torach tylko kołami do góry i ze zdemontowaną budą ponieważ w moim przypadku przegrzewał się silnik dlatego istniała obawa zniszczenia budy. Po tym zabiegu loka zaczęła jeździć znacznie lepiej niż zaraz po wyjęciu z pudełka, a i temperatura pracy jest ok.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 sie 2012, 16:31 przez FASLER, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: ArturSchŁ »

Różnica pomiędzy BR120 Tilliga a Roco, polega, między innymi, na o wiele większej kulturze pracy napędu Roco.

Opisanych objawów głośnej pracy silnika Roco nie zaobserwowałem - i tu zapewne zgodzą się ze mną koledzy, którzy zakupili ST44/BR120 Roco. Co prawda dokonałem zakupu już bardzo dawno, a pamiętając kłopoty producentów z chińskimi zamiennikami silników - wszystko jest możliwe.
:/

Zanim zaczniesz przerabiać, porównaj może pracę Twojego egzemplarza z wczesnymi ST44/BR120.
Pozostaje reklamowanie silnika (lokomotywy) jeśli rzeczywiście odbiega hałasem od starszych.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2012, 18:00 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości