BR120, Roco

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: KrystianoV6 »

Zakupiłem właśnie RAIL POLSKA. Silniki w tych maszynach to nieporozumienie.
Dźwięk silnika przypomina mi odkurzacz. Wygląd super ale dźwięk jak z tandetnej zabawki odpustowej. Orientuje się ktoś jaki motor można w to cuś wsadzić? marka, model i cena?
Myślałem o mashimie ale nie wiem gdzie kupić.
A może ktoś już ten motor wymienił i podzieli się wrażeniami?
Ostatnio zmieniony 16 sie 2012, 17:53 przez KrystianoV6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: tydzial »

Dekodery ESU nadają się w domowym zaciszu jak nic innego nie gra (radio tV itp.)
Awatar użytkownika
wmac27
Posty: 397
Rejestracja: 23 paź 2006, 09:28
Lokalizacja: Dolice
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: wmac27 »

Zgadzam się z Marcinem. Dźwięk z dekodera ESU w tym Gagarinie to nieporozumienie. Nie mam pojęcia kto coś takiego mógł zaakceptować i sprzedawać.
Czy można coś z tym zrobić?
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: Marcin »

Na dziś mam 4 takie gagary w róznych malowaniach w tym jeden z dźwiekiem, żadnych zastrzeżeń do jazdy. Wersja z dźwiekiem ESU to jest totalna porażka. Tak samo jak w mojej 18 201 dźwięk jest płaski i nierealistyczny. Poza tym gagar jest cichy po nastawieniu na max głosnośc. Generalnie lepiej zainwestowac w dźwiek od Henninga mimo że sporo droższy.
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: jafrap »

ArturSchŁ pisze:Człowieku, to robią małe chińskie rączki ....
A propos, polecam fajny filmik od Roco: http://www.roco.cc/unternehmen/unternehmensvideo.html
Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, 17:59 przez jafrap, łącznie zmieniany 1 raz.
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: jafrap »

Mam MM Roco, więc w końcu ją wykorzystam, bo będzie to moja pierwsza lokomotywa w DCC. Od razu myślę o dekoderze z dźwiękiem do TT-gagarina. Co polecacie koledzy? No i jaki głośniczek zakupić, aby wszystko pasowało? Myślałem o jakimś ZIMO, bo ZIMO daje Roco do swoich gagarów w H0 z dźwiękiem oferowanym fabrycznie. Jest ktoś w stanie napisać po prostu symbol dekodera i głośnika jaki by się nadał, aby nie kupić czegoś nieodpowiedniego? Gagarin ma gniazdo dekodera, więc myślałem o dekoderze dźwięku na gniazdo - aby obejść się bez lutowania.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2012, 13:47 przez jafrap, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
DZOZEF
Posty: 93
Rejestracja: 09 paź 2011, 17:16
Lokalizacja: olecko
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: DZOZEF »

Miałem to samo ze światłami i po wstawieniu dekodera wszystko ustąpiło, ;) a praca silnika na najwyższych obrotach jest trochę głośna ale jest na dotarciu :lol: i myślę że jak trochę ja dotrę to będzie ok :D
Ostatnio zmieniony 24 sty 2012, 14:57 przez DZOZEF, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: ArturSchŁ »

Nie, mrugające z tyłu światła to sprawka tajemniczego SEM (zależą od silniczka), a zniknie po wstawieniu dekodera.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2012, 11:06 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 2 razy.
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: jafrap »

cichonęk pisze:Co do buczenia to taka uroda używania właśnie tego zasilacza. U mnie wszystkie lokomotywy, które potraktowałem w/w zasilaczem jęczały bardzo boleściwie, tak więc przestałem go używać. Co do świateł spróbuj sprawdzić na innym zasilaczu, być może to również wina w/w zasilacza (gdzieś na Forum było już o tym pisane) - pozdrawiam
Chyba w każdej kwestii kolega ma rację. Podłączyłem do tego zasilacza lokomotywę H0 (analogową ST44-003, bo tez mam taką) - tez buczy, więc raczej z tym jest OK. Podejżewam, że te migające światła to też sprawka tej PIKOWSKIEJ analogowej myszki. W każdym razie dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2012, 11:06 przez jafrap, łącznie zmieniany 1 raz.
cichonęk
Posty: 484
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: cichonęk »

Co do buczenia to taka uroda używania właśnie tego zasilacza. U mnie wszystkie lokomotywy, które potraktowałem w/w zasilaczem jęczały bardzo boleściwie, tak więc przestałem go używać. Co do świateł spróbuj sprawdzić na innym zasilaczu, być może to również wina w/w zasilacza (gdzieś na Forum było już o tym pisane) - pozdrawiam
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: jafrap »

Mam pytanie. Zakupiłem Roco ST44-002. Jest w analogu (na razie). Jak wiadomo lokomotywka ma zapalone światła w kierunku jazdy (z przeciwnej strony nie świecą). Jednak podczas sprawdzania zauważyłem, że podczas jazdy przed siebie czasami migają światła te z tyłu lokomotywy. Czy to normalne? Jeśli nie to w czym problem?

Poza tym w analogu model trochę jęczy, tzn. silnik jakby wydaje głos buczącego transformatora. Normalne to?

Zaznaczam, że jeździ OK i nic nie szarpie. Sprawdzałem takim nowym zasilaczem PIKO o wielkości myszki komputerowej z czerwonym pokrętłem. Z góry dzięki za jakieś sugestie.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2012, 22:45 przez jafrap, łącznie zmieniany 1 raz.
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: kolmod »

Heh.... to wszystko tłumaczy. Chiny nas zalewają tandetnym wykonaniem...
Ostatnio zmieniony 31 paź 2011, 10:23 przez kolmod, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: ArturSchŁ »

kolmod pisze:Myślałem, że roco składa dobrze swoje modele ale jak widać mają jakiś problem na linii montażowej najwyraźniej...
Człowieku, to robią małe chińskie rączki ....
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: kolmod »

U mnie w egzemplarzu z dżwiękiem lokomotywa nie jeździła. Okazało się, że blaszki doprowadzające napięcie z kół były powyginane jakby składał to jakiś pijak. Nie było kontaktu, trzeba było samemu wszystko poprawiać. teraz jeździ jak trzeba. Myślałem, że roco składa dobrze swoje modele ale jak widać mają jakiś problem na linii montażowej najwyraźniej...
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: Ranger »

Przez moje ręce przeszło ponad 50 tych lokomotyw. Mam dla was dobrą radę. Jak kupicie "to to" radzę sprawdzić czy jest dobrze poskładana. Na 50 egzemplarzy 5-7 było niesprawne. Wiekszosć to brak kontaktu blaszek z motorem. Jednak zdarzyły się 3 cukiereczki z konkretnymi babolami:
-przewody od odbieraków przylutowane na krzyż - zwarcie,
-silnik zalany olejem,
-kawałek balszki latający po silniku.

Dla wszystkich którzy maja ochotę i umiejętności radze wywalić oryginalny motor i zainstalować Mashimę. Z tym co jest szkoda uszu i nerwów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości