BR132, Roco

Moderator: mod-Tabor

pawett
Posty: 14
Rejestracja: 06 maja 2009, 11:18
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: pawett »

Ja ściągałem zawsze z powodzeniem i szybko stąd http://www.modelmania.com.pl/index.php? ... CosCsid%3E ;)
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: golab »

A że tak powiem .... napisz do AMC :D Ja od P. Ćwieczkowskiego ściągnąłem poręcze do ludmiły, tylko musisz podać nr części
Awatar użytkownika
rowerTT
Posty: 42
Rejestracja: 30 wrz 2009, 12:53
Lokalizacja: podsudecka bystrzycka
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: rowerTT »

Witam

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Próbowałem kiedyś przy całkiem sporych zakupach w jednym z rodzimych sklepów internetowych przy okazji zamówić rzeczone kólko zębate ale mi odmówił. Nie będę szukał który to sklep, bo zwykle zakładam dobrą wolę ludzi. Matomiast "Makieciarzowi" odopwiem; trzymam za słowo.

Pozdrawiam serdecznie Robert.
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: makieciarz »

No dokładnie, każdy sklep ściągnie ci takie coś.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: ArturSchŁ »

rowerTT pisze:Takie kólka można kupić w sklepie w Sebnitz, ale muszę się do kogoś uśmiechnąć by załatwić to przy tzw okazji
Po części do Roco NIE musisz do sklepu w Sebnitz. W PL są przedstawiciele Roco, np w Modelmanii wiem, że kupują koledzy bufory itd więc i tę zębatkę także. Sam w TH kupowałem dekoder dźwięku + głośnik jako części Roco do ST44. Popytaj.
Awatar użytkownika
rowerTT
Posty: 42
Rejestracja: 30 wrz 2009, 12:53
Lokalizacja: podsudecka bystrzycka
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: rowerTT »

Witam

Ja kupiłem zestaw ludmiła + platformy około dwa lata wstecz. Nie miałem czasu sprawdzić od razu jakości jazdy a tylko cieszyłem oczy. Po jakimś czasie okazało się, że ludmiła zacina się i dzieję się to jakoś nie regularnie. Po rozmontowaniu na drobno, okazało się, że jedno białe kółko zębate przenoszące napęd pomiędzy osiami, było niedorobione. Polegało to na tym, że brakowało 1,5 zęba. Po prostu brak. Na pewno nie było to spowodowane wyłamaniem. Takie kólka można kupić w sklepie w Sebnitz, ale muszę się do kogoś uśmiechnąć by załatwić to przy tzw okazji

Pozdrawiam Robert
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: golab »

Od dołu :)
Ostatnio zmieniony 14 lis 2011, 08:17 przez golab, łącznie zmieniany 1 raz.
clipers
Posty: 179
Rejestracja: 06 paź 2009, 04:43
Lokalizacja: Kolorado-USA
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: clipers »

No i nie wytrzymałem i zacząłem rozkręcać. Budę ściągnąłem i nie znalazłem tam nic podejrzanego. Zatrzymałem się na wózkach. Odkręciłem tę płytkę przykrywającą koła, wyciągnąłem je i co dalej ? Jak rozmontować te wózki?
Ostatnio zmieniony 14 lis 2011, 08:19 przez clipers, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: ArturSchŁ »

Rozbiera się b. prosto, nie ma plomb, więc jak poskładasz spowrotem to nie tracisz gwarancji i może uda się Tobie usunąć usterkę albo zlokalizować problem.
Może wystarczy usunąć jakiś okruszek ...
Ostatnio zmieniony 13 lis 2011, 07:53 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
clipers
Posty: 179
Rejestracja: 06 paź 2009, 04:43
Lokalizacja: Kolorado-USA
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: clipers »

W sumie to za ta cenę nie powinienem nic rozkręcać. Tylko odesłać ja i już. Tyle, że w moim przypadku to nie takie proste. Zestaw ten kupiłem u Helmutów w jednym ze sklepów, a sam mieszkam w Stanach. Teraz nie wiem czy powinienem to reklamować przez sklep czy prosto do roco?
Ostatnio zmieniony 13 lis 2011, 07:55 przez clipers, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: golab »

to raczej nie dekoder, a wadliwa loczka ... Rozebrać i poskładać na nowo, to co chińskie rączki spier ...
Ostatnio zmieniony 12 lis 2011, 23:22 przez golab, łącznie zmieniany 1 raz.
clipers
Posty: 179
Rejestracja: 06 paź 2009, 04:43
Lokalizacja: Kolorado-USA
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: clipers »

Jakis czas temu kupilem sobie zestaw startowy Roco z Ludmila w roli glownej. Jest to moja pierwsza lokomotywa sterowana cyfrowo. Od samego poczatku dalo sie slyszec jakies trzaski w srodku tak jak by cos haczylo o cos. Z poczatku myslalem ze poprostu loka musi sie poprostu dotrzec i ze te trzaski z czasem mina ale nic z tego. Nie otwieralem jej jeszcze bo nie wiem czy to rzeczywiscie mechaniczna usterka czy tez moze wadliwy dekoder. Dodam jescze ze reszta mojej "armii" w analogu zachowuje sie znacznie lepiej. Wylutowalem nawet z torow (bettungs) ta diodke ktora mogla by zaklocac prace w systemie cyfrowym. Czy ktos moze zmagal sie z podobnym problemem. Powiem szczerze ze jestem troche zawiedziony. Nie tak powinna zaczynac sie przygoda z "cyfra". Czy nie tak jest?
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: Gloow »

A tak wygląda 36227 PCC Rail Szczakowa S.A.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: krzysztof »

tak - też miałem taki problem.
buda każdej Ludki "siedzi" nierówno, od strony żaluzji lokomotywa osadzona jest niżej co nawet widać na zdjęciach (co ciekawe, w gagarze jest dokładnie na odwrót).
przyczyną jest nierówny odlew metalowego korpusu ramy.
jak zaradziłem temu?
otóż na szpic wózka (z obu wózków) nałożyłem po 2 podkładki http://www.modellbahnshop-sebnitz.eu/mo ... ,0,0,0,0,1,
wymieniłem także mocowanie wózków na tilligowskie - od roco różniło się metalowymi wąsami aby wózek chodził sztywniej. niestety już tego elementu nie ma w katalogu.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 21:08 przez krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
rojber
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2009, 08:40
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Re: BR132, Roco

Post autor: rojber »

Witam. Jestem nowy na tym szacownym forum, więc jeśli strzeliłem babola z tematem to proszę o wyrozumiałość i skierowanie mnie do właściwego odnośnika.
Posiadam Ludmiłę z zestawu cyfrowego roco "z nowej produkcji", w której buda przechyla się na jedną stronę, z tego co zdążyłem się zorientować wynika to z uproszczenia konstrukcji podwozia. Podobno względem starej produkcji brakuje "jakiejś" blaszki, czy ktoś spotkał się z takim problemem i ewentualnie wie jak temu zaradzić? Proszę o odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2010, 13:32 przez rojber, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość