SU46 produkcji MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: wlodar »

mae pisze:MTB ma problem z kolorami, chyba każda lokomotywa mogłaby mieć jaśniejsze i żywsze kolory. W skali TT każda wydaje się być zbyt ciemna, dotyczy to zwłaszcza malowania Cargo.
Wystarczyło użyć tych samych kolorów, co w wersji H0 i słowa bym nie powiedział. Z resztą jak dla mnie EU05, ST43 i SN61 w ep. IV mają kolory jak najbardziej akceptowalne.
mae
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: mae »

MTB ma problem z kolorami, chyba każda lokomotywa mogłaby mieć jaśniejsze i żywsze kolory. W skali TT każda wydaje się być zbyt ciemna, dotyczy to zwłaszcza malowania Cargo.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: wlodar »

oelka pisze:Patrząc na opis przydziałów i datę kasacji SU46-040 powinna mieć datę rewizji i przydział sprzed roku 1987. Została skasowana po pożarze jeszcze w malowaniu z żółtym czołem.
A czy wg Ciebie to są prawidłowe kolory dla IV ep.? Mnie się wydaje, że tę kolorystykę stosowano, po przemalowaniu lokomotyw, gdy rezygnowano z żółtych czół. To był trochę inny zielony niż wcześniej i jeszcze inny niż późniejsze groszki. Wydaje mi się, że wersja do H0 bardziej odpowiada temu, co pamiętam z torów lat osiemdziesiątych, choć wcale nie upieram się że mam rację.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: oelka »

Misiek pisze:Tu jest jeszcze taka historyjka. https://ilostan.forumkolejowe.pl/index. ... e=SU46-040
Jedna z trzech SU46, która na naprawę trafiła do HCP - stąd te skreślenie w 1980 roku i potem ponowny wpis na stan.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: Misiek »

Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: oelka »

Patrząc na opis przydziałów i datę kasacji SU46-040 powinna mieć datę rewizji i przydział sprzed roku 1987. Została skasowana po pożarze jeszcze w malowaniu z żółtym czołem.
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: Ciora »

To ta SU46-040, nowa? Ma datę rewizji naniesioną? Możesz odczytać? A jak z malowaniem napisów? Na stronie sklepu wyglądają elegancko, a w rzeczywistości? Tak dobrze, czy tak jak w Ganzu i Rumunie? Światła w okolicy reflektorów nie przebijają przez budę na zewnątrz? Wózki założone poprawnie, czy jsk w niektórych Ganzach na odwrót? A jak sprawuje się na torach?
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: wlodar »

slawek pisze:to jest bardziej podobne to tego w HO, wiec może trzeba tam popatrzeć bo z tego co pamiętam to była epoka IV, oczywiście do tego co zrobiło PIKO w epoce IV nie ma co porównywać!
W H0 była jaśniejsza. Ja zdaję sobie radę z jakości wyrobów MTB, ale jak jeździ po makiecie, niech chociaż ma kolor odpowiedni.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: Tomasz »

Zanosi się na większą dostawę od MTB :)
Na stronie MTB i w jednym z polskich sklepów pojawiła jako dostępna S200-529 STK.

https://www.mtb-model.pl/index.php?page ... meritko=TT
slawek
Posty: 502
Rejestracja: 14 lut 2009, 19:24
Lokalizacja: Krzyż Wlkp. - Poznań
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: slawek »

to jest bardziej podobne to tego w HO, wiec może trzeba tam popatrzeć bo z tego co pamiętam to była epoka IV, oczywiście do tego co zrobiło PIKO w epoce IV nie ma co porównywać!
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: wlodar »

No właśnie, a ja cały czas czekam na ep. IV. :evil: Myślę, że to V, VI może być prawidłowe. Ten jasnozielony jest trochę za ciemny jak na stare PKP, no i nie ten odcień.
Poza tym najwyższa pora na ET21 w TT! :mrgreen: W H0 jest. :shock:
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: michuchu »

wlodar pisze:Czy to jest IV ep., bo jasnozielony troszkę mi groszkiem zalatuje
Na stronie Petra jest info "Epocha: V, VI" - czy to jest poprawnie? Na stronie MTB w ogóle nie ma żadnej informacji :(
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 472
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: wojtek_ »

Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: wlodar »

No właśnie, codziennie sprawdzam i strona MTB jakby nieaktualizowana od dłuższego czasu. Czy to jest IV ep., bo jasnozielony troszkę mi groszkiem zalatuje? Może to kwestia oświetlenia, ale w H0 wydaje się jaśniejszy (bardziej "staropekapowski") i to zarówno w wersji MTB, jak i Piko.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

SU46 produkcji MTB

Post autor: Tomasz »

To będzie jakaś seria limitowana tylko dla Petra?
W Polskich sklepach ani na stronie MTB nie ma tego modelu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości