Okulary w ST44

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: oggr »

Nie mam już jej u siebie bo malowałem znajomemu. UMF wewnątrz oznaczenie było. ale mniejsza z tym. Swoją już skończyłem. Szukam teraz trawionych oznaczeń bo kalki z alegratka są do niczego.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: Ranger »

Nasze reflektory maja średnicę wewnętrzna 3mm ppd ujednolicone szybki. Zewnętrzna 3,75-3,8.
Buda ewidentnie nie była od nas. Proszę abys udowodnił swoja teze. Od środka jest nasze logo.
Sprzedawaliśmy tylko odpady produkcyjne po niskich cenach. Reszta nie jest, nie była i nie będzie dostępna w sprzedaży.
Proponuje zamówić model u nas to będziesz zadowolony.
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: oggr »

Średnica ramek owszem ale średnica wiadra była mniejsza o 1mm
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: Ranger »

Jasne, średnica ramek 3,7mm. Chyba, że brałeś nie ode mnie.
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: oggr »

Yy niee. Malowałem ST44 żywicę i przyklejałem ramki i była spora różnica. tak z...1mm? aż trochę śmiesznie to wygladało.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: Ranger »

Może być po prostu krzywo przyklejona.
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: oggr »

Nie o to mi chodzi a o ramka> wiadro. dół ramki zobacz widac jak duża jest różnica średnic.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: Ranger »

ramki mają być średnicy reflektora lub mniejsze. Takie są na foto. A to, że z ramki mocno wystaje uchwyt do mocowanie lampy końca pociągu to już inna sprawa.
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: oggr »

No to co na pierwszym foto widać, to srednica wiadra jest mniejsza niż ramki reflektora czyż nie? Z fot które widziałem w sieci wynika że ramka miała tą samą średnicę co reflektor. Pytam też dla tego by sprawdzić czy może jednak popełniłem błąd jakiś. Wg tego co znalazłem w sieci reflektor powinien mieć długość 3,625mm mój ma około 3,8/4mm różnica 0,5/0,2mm praktycznie nie wyczuwalna. Średnica na końcu w moim to 3,8mm czyli tyle ile ramek reflektora. Więc się zastanawiam czemu wszyscy mi mówią że są za duże i nie w skali? 0,5mm nie jest wyczuwalna wartością.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: Ranger »

Średnica wiader do ST 44 UMF 3,8mm znaczy wszystko się zgadza.
Wiadra TT które są ewidentnie za małe i nie pasują do okularów.
Wszystkie nasze lokomotywy maja te same reflektory. Zdecyduj się czy są złe czy dobre. A może sam pomierz i zrób lepiej :mrgreen: Wygląda to tak: KLIK

A tak na marginesie to nie są żadne okulary tylko ramki reflektorów, reflektor w oryginale o średnicy 450mm na końcu. Ramki były różne co widać na fotkach w sieci.
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: oggr »

W kwestii wiader.

Wiadra TT które są ewidentnie za małe i nie pasują do okularów:
http://www.eaos.pl/files/2013/07/DSC02092.jpg

Wiadra na ST 44 ROCO H0 : http://www.dcc24.eu/sites/default/files ... G_1664.JPG

Okulary mają być na równi z wiadrem. W TT okulary odstają co bardzo widać. Jaka jest długość dłuższego boku wiadra od rangera? u mnie jest prawie 4mm.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: Slawek77 »

Hehe nawet nie skojarzyłem że to od Ciebie je kupiłem ;) ale to nie ma znaczenia od kogo.
A to nawet dobrze że to są od ROCO bo TILLIG jakoś mi nie leży w guście ;)
Na przeróbkę na razie brak czasu, ale kiedyś muszę je zrobić dla własnej satysfakcji.
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: oggr »

Rozmawiałem z gościem który ST44 jeździ i mówi że wiadra są na tej samej płaszczyźnie co tuleja zderzaka. U mnie wiadra są krótsze, a po dokonaniu okularów będą równe z tym co mi znajomy mówi. Generalnie buda tilliga jest wymiarowi chyba mniejsza niż Roco stąd dobrze zwymiarowane wiadra wydają się za duże.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: piotrek092 »

Sławku te moje zestawy są do modeli ROCO,i są zgodne z oryginałem /pomiar ST 44 lokomotywownia LHS Zamość 2014/Kol OGGR 12 CM to duża rozbieżność,można to poprawić/ale to twój wybór/.

Added in 2 minutes 57 seconds:
O ile średnica jest akceptowalna,to długość już nie,nakleisz okulary i znów będzie tak samo jak z nadwoziem Rangera.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Okulary w ST44

Post autor: Wojtek_Kraków »

oggr pisze: moje wyszły chyba o 1mm za długie ale średnica w granicach błędu.
1 mm w skali to 120mm w rzeczywistości.
O ile jakbyś miał takie przeskalowanie np na pudle wagonu to optycznie to zginie. Ale jeśli masz to na tak małym wymiarze to zaczyna wyglądać karykaturalnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości