ST43 od MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pędrak
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2011, 07:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Pędrak »

Waga modelu... 8)
Rumun - 216 gram.
Dla porównania:
udźwiękowiona BR 18 - 287
ROCOwska BR 234 (DB Cargo) - 231
PIKOwska BR 234 ("RTS Svietelsky") - 175
ROCOwski "Nurek" - 178
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

OK serdeczne dzięki za pomiary ,może istnieje szansa na wykonanie pkpowskich odbłyśników .
Awatar użytkownika
Pędrak
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2011, 07:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Pędrak »

Wewnętrzna średnica wiader to mniej więcej 2,8mm.
Zewnętrzna 4 - 4,1mm.
marcin r
Posty: 238
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:42
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: marcin r »

Mnie osobiście modele z dźwiękiem nie interesuja chociaż nie powiem fajna to rzecz i ciekawa. Może dlatego że jestem z zawodu maszynista na kolei i mam to na codzień. Oryginalne loki to każda ma swój charakterystyczny dźwięk. Czasami to co w modelu jest to trochę przeslodzone.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Dzwięk ma to to siebie że fajnie słychać lokę ale na postoju - rozruch i inne cacka,lub podczas jazdy z małymi prędkościami, natomiast jazda już nie sprawia takiej radości słychać szum i inne niezbyt przyjemne dla ucha dźwięki/oprócz Rp 1/, kilka dzwięko-loków na hali plus ogólny hałas razem robią niezłą zadymę dla uszu . :roll: A z innej beczki, podczas jazd z większymi prędkościami nie słychać charakterystycznych dźwięków silników np burczenia SU 45, czy jak ktoś ujął pierdzenia rumuna, ST 44 na pełnej mocy. Czy dzwiękowcowgrywacze nie radzą sobie z tym problemem, czy nie ma takiej potrzeby (jak odpisali mi z forum-HO, nie bo gdzie oni jeżdżą z pełną mocą). Na naszych zlotach widać jednak loki ze sznurami wagonów pomykających na pełnym gazie, przyznam szczerze poświęciłem kilka godzin na słuchanie różnych deków dźwiękowych i jakoś efektu pełnego obciążenia diesla (satysfakcjonującego moje uszka) z wyj kilku deków czeskich i niemieckich nie znalazłem, no cóż jeden woli sołtysa inny córkę jego, czy jakoś tam. :mrgreen:

Added in 21 minutes 49 seconds:
Wracając do mtb, gdzie można kupić części zamienne ?? ,wszak niema żadnej ulotki jak u Tlliga, PIKO, ROCO z nr katalogowymi części zamiennych. U producenta ?? może warto się tym zainteresować !!
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 559
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Kolejka »

adrian pander pisze:Filmik z Bielska: http://transportwtychach.tw53.webd.pl/bb2017_filmy.html
Od 30 minuty z haczykiem można zobaczyć mój w wersji z dźwiękiem od Elwisa (na filmie niestety z muzyczką).
Fragment z Bielska z oryginalnym dźwiękiem: https://www.youtube.com/watch?v=KstX-r-nBnU
Co do muzyki na głównym filmie to już o tym kiedyś dyskutowaliśmy (ja bym wolał oryginalny dźwięk, ale większość wolała całkowity brak dźwięku lub muzykę)
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: fred3rg »

Borczy pisze:W pewny sklepie z kalkomaniami jest komplet do rumuna. Od bidy można boczne oznaczenia usunąć i walnąć kalkę. Nie będzie tak raziło z bliska.
Można by, gdyby toto kosztowało ze 3 stówy. Jakoś nie widywałem dotąd modeli po 6 stówek którym trzeba by własnoręcznie oznaczenia nanosić... a tym bardziej malować je... to nie jest jakiś kit do montażu, ani półprodukt!

Ja osobiście pokusił bym się o przemalowanie na V epokę z paskami, ale pewnie okna są tak totalnie wklejone jak w Czechu i nici z demontażu. Światłowodów na razie nikt nie wyciągnął żeby zmierzyć średnicę wewn. wiader.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: JarUs »

daraśekp pisze:A czy MTB nie będzie miało takich osi z gumkami? Jeśli tak, to można dokupić dwie i zamienić w wózkach... :roll:
Twoje pytanie to taka asekuracja, czy sprowadzałeś w realu, że czterdziestu węglarek nie da rady pociągnąć ?? :P
Tez mam "ogórka" przypominającego "Rumuna", nie postawiłem go jeszcze na tory, nie wiem jak jeździ, ile wagonów pociągnie, ale są ludzie na FTT, którzy specjalnie zdejmują gumki z kół, aby uzyskać jak największy real w poruszaniu się lokomotywy.
adrian pander
Posty: 422
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: adrian pander »

Filmik z Bielska:
http://transportwtychach.tw53.webd.pl/bb2017_filmy.html

Od 30 minuty z haczykiem można zobaczyć mój w wersji z dźwiękiem od Elwisa (na filmie niestety z muzyczką).

Dla mnie może być, choć lakier powinien być zdecydowanie mniej błyszczący.
Napęd na 6 osi bez gumek, uciąg bez problemu - jest bardzo ciężki jak na swoje gabaryty.
Postaram się o filmik z dźwiękiem jak wrócę z wakacji.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: daraśekp »

piotrek092 pisze:Bo ma 2 osie z gumkami i dlatego jezdzi. A Rumun nie ma żadnej osi z gumkami ,i koła przy cięższym składzie slizgają się/mowa o 4 osiowym/ :P
A czy MTB nie będzie miało takich osi z gumkami? Jeśli tak, to można dokupić dwie i zamienić w wózkach... :roll:
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Bo ma 2 osie z gumkami i dlatego jezdzi. A Rumun nie ma żadnej osi z gumkami ,i koła przy cięższym składzie slizgają się/mowa o 4 osiowym/ :P
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piottrw »

Też go licytowałem, ale bez przesady, poszedł prawie za tyle co w sklepie.
Dla mnie bez znaczenia ile osi napędnych. mam Ludmiłę ROCO własnie w wersji z 4 osiami napędowymi i jeździ super.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

JarUs pisze:.,. a jednak: "szukana oferta jest nieaktualna - sprzedaż zakończona "
Nie wiem czy nowy właściciel będzie zadowolony bo się dowiedziałem (po czasie) że model jest z napędem na 4 osie.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Borczy »

piotrek092 pisze:No i trzeba by było dziada pomalować uczciwie ;)
No to na pewno ale dla leniuchów wystarczą kalki i lakier matowy :D
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

No i trzeba by było dziada pomalować uczciwie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości