ST43 od MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: golab »

wojtek_ pisze:@golab: nie obrazaj aut marki Dacia - to uczciwe zelazo za rozsadny pieniadz, jedno z niewielu na rynku UE.
Ilu ludzi tyle gustów. Mnie np. Dacia mierzi i moim zdaniem to dziadostwo. Co nie znaczy, że wchodzę na fora internetowe i ją krytykuję. Po prostu nigdy jej nie kupię i tyle. A ci co ją mają, niech jeżdżą na zdrowie.
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 477
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: wojtek_ »

@golab: nie obrazaj aut marki Dacia - to uczciwe zelazo za rozsadny pieniadz, jedno z niewielu na rynku UE.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Rzeczywiście ROZCZAROWANIE :cry:

Added in 2 minutes 45 seconds:
Z zabawki za 600 zl oczywiście !!
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: wlodar »

golab pisze:Bo to zabawka i tak należy ją traktować.
No niezupełnie. Na stronie producenta jest wyraźna informacja, że mamy do czynienia z MODELEM, nie zabawką. Cena również jest podobna do cen innych, podobnych, modeli wielkoseryjnych. Nie mówiąc o tym, że nawet zabawka powinna być przyzwoicie wykończona, zwłaszcza jeśli kosztuje ponad 600zł.
A dlaczego w ogóle dyskutujemy o tym, skoro model nam się nie podoba? Bo niemal każdy, kto kolekcjonuje modele PKP ma zestaw lokomotyw, które koniecznie by chciał mieć na swojej makiecie i myślę, że w większości przypadków zestaw "must have" obejmuje również pekapowskiego rumuna. Problem w tym, że na chwilę obecną nie ma alternatywy dla mtb, stąd zainteresowanie i rozczarowanie ze strony nabywców.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: golab »

Bo to zabawka i tak należy ją traktować. Modele robi Voigtlander.

To tak jakby kupić sobie Dacię i narzekać, że bubel, bo nie ma asystenta toru jazdy i kształt spier... bo Mercedes ładniejszy

Nasz rodzimy producent robiący modele też zalicza wpadki - świecące wiadra, odpadające drobne elementy, a model kosztuje 4 razy tyle.

Kto chce niech kupuje, kto nie to nie, a kto ma pomysł lepszego wykonania - niech robi. Pełno tu specjalistów od produkcji i prototypowania, każdy wie co i jak powinno być, tylko modeli niewiele.

Dobrze, że po części to pasjonaci i nie kierują się wyłącznie prawami rynku, bo uwierzcie mi, po pierwszym modelu woleliby robić coś innego ....
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: krzysztof »

golab pisze:Mam taki odkrywczy pomysł - może nie kupujcie, jeśli jest taka "be" ? Po czorta się denerwować ?
z jednej strony to racja ale jest też druga strona tego problemu - bynajmniej wiemy, że nie tylko ten nasz egzemplarz tak ma :mrgreen:
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: golab »

Ja się dziwię, że w ogóle coś robią, każdy tylko krytykuje ...

Mam taki odkrywczy pomysł - może nie kupujcie, jeśli jest taka "be" ? Po czorta się denerwować ?
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Kurka ,ale numery odp...ta firma :evil:
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: krzysztof »

mój ma napęd na 6 osi - sprawdzane już wielokrotnie - ale żeby nie było tak cacy to zauważyłem teraz... że przechyla się na bok w stronę zależną od kierunku jazdy.
czyli fizyka: silnik mocowany do korpusu ma ciężko z zębatkami i część siły odśrodkowej odkłada się na zawieszeniu korpusu.
a wystarczy (jak u innych producentów) jeden wózek mocować tak aby przechylał się wyłącznie przód-tył a drugi swobodnie - zwyczajny odlew na korpusie ramy dopasowany do kształtu wózka.
podejrzewam że to po dotarciu nie będzie już tak widoczne, ale ja już to będę widział zawsze.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: wlodar »

Mam pierwszą poradę: jeśli nie wyszło ci malowanie, lub oznaczenia, są nierówne, rozmazane itp cofnij wyrób do poprawki zamiast walić w ch... i kierować do sprzedaży :evil:
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Borczy »

Szkoda, że Wasze darmowe szkolenie z cyklu : jak zrobić porządną lokę i nie tylko - jak grochem o ścianę :( . Może stworzyć dział: porady dla MTB od doświadczonych modelarzy ? :D
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: drlukasz »

Jacek, a co za problem w płytce żywicznej/plastikowej wyfrezować drobną żaluzję, nakleić ją na matkę i odlać formę?
Do tego nawet CNC nie jest potrzebne, wystarczy dobry stojak i stół krzyżowy...
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: fred3rg »

Łukasz tu nie było frezowania żaluzji w formie. Frezowane i wypalane w metalu były tylko formy na atrapy wózków.
Forma na pudło została zrobiona z żywicy, przez zalanie wydrukowanej w 3d matki. Więc to była tylko kwestia dokładności matki. W każdym razie tak było na pewno z formą EP05. Więc prawdopodobnie Rumuna też.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: drlukasz »

JarUs pisze:Gdyby, to nie był badziew a real - MODEL, to by kosztował dwa, trzy razy tyle.
Z całym szacunkiem Jaro.
Wypolerowanie matki - koszt jednorazowy, znikomy. Wystarczyło wydrukować gładkie pudło bez klap, żaluzji itd, które można było nakleić później.
Wykonanie poprawnych (gęstych) żaluzji - najcieńsze frezy CNC jakie można kupić to 0,2mm. Wyfrezowanie żaluzji to koszt freza i pracy maszyny - znikomy w porównaniu do reszty.

Malowanie.
Poprawne maski do malowania pudła. Nawet zakładając wykonanie silikonowej maski z podsystemem próżniowym (żeby dobrze przylegała) koszt nie przekroczy wartości sklepowej jednego modelu.
Dobra tamponiarka to wydatek kilku tysięcy. Zwróci się na pewno. Tampon i matryce to już koszty znikome (kilkadziesiąt złotych max.)
oelka pisze:Przynajmniej pudło, a już na pewno ściany czołowe należałoby zrobić od początku.
Pudło jako takie jest OK. Konieczne jest wyprucie całego pasa okiennego i wymiana go. Boczne okienko i zaczyna się nie tam gdzie powinno i kończy w złym miejscu.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: tydzial »

Też tak uważam wiem jaki nakład pracy potrzebny jest przy dłubaniu z blach foto-trawionych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości