ST43 od MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: T_Domagalski »

piotrek092 pisze:...wszystko to kalkulacja, partacz też musi coś zarobić...
Ja to wszystko rozumiem. Czekam cierpliwie. ;)
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Tylko skąd się wziął 4 osiowiec ,nawet w opisach oferty sklepów jest 4 osie napędne ,zaprojektowany ?? zapomnieli włożyć zębatek ?? :shock: CIĄGLE ZADAJE SOBIE PYTANIE JAK I DLACZEGO MOŻNA SPIER OCZEKIWANY MODEL KULTOWEJ LOKOMOTYWY PKP !!

Added in 13 minutes 8 seconds:
Tadziu myślę że 2 razy więcej niż ten babol ,wszystko zależy od cen blaszek fototrawionych ,części zamiennych,kursu euro np płytka elektroniczna PIKO koszt 156 zł ,można zrobić w pl taniej może wózki od PIKO są tansze,wszystko to kalkukacja ,partacz też musi coś zarozbić ,chaciażby na następą partię częci ,farby ,sorzęgi !! A CZAS PRACY TO WIELEGODZIN ,NIE TAK HAJ WAJ. ;)
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

T_Domagalski pisze:Może Ranger odświeży swój projekt Rumuna? Ja osobiście czekam na taki wierny model ze wszystkimi detalami, nawet gdyby miał kosztować 2-3 x więcej niż MTB.
Szkoda ze nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taki luxus.
vaner
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2017, 20:07
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: vaner »

Model jest zaprojektowany i wykonany z napędem na 6 osi.
Zaraz po zakupie otwierałem wózki aby dogiąć zbieraki prądu do środkowych osi.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: drlukasz »

JarUs pisze: Jak firmie MTB nie wstyd wypuścić na rynek takiego "niedrobionego gniota" ?? ?? ??
Oj Jaro, przecież już to wielokrotnie napisano i powiedziano: Bo polscy k...olejkowicze kupią każdy chłam o ile będzie miał napis PKP na budzie.:mrgreen:
(miałem napisać kolekcjonerzy, ale kolekcjonerstwo kojarzy mi się ze zwracaniem uwagi na zgodność z oryginałem i jakość)
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: JarUs »

wlodar pisze:JarUs, cz możesz dokładnie napisać co ci odpowiedzieli?
W związku, że nie dane mi było obejrzeć produktu MTB (z wiadomych względów - najbliższy sklep to monopolowy, a nie modelarski) zakupiłem ów produkt MTB w sklepie u Petera. Cena dużo niższa od tej w Polsce - więc czemu nie ;) .... i przyjechał ST43 - "Rumun".
Bez okularów do całkiem spoko, nawet z daleka w okularach w sumie nie można mu nic zarzucić. Znacznie gorzej to wygląda jak nałożyłem okulary i przyjrzałem się z bliska. Nie będę opisywał, bo wszystko już zostało napisane, ale gdyby coś takiego zrobiła jakaś manufaktura - plajta murowana !!
Zanim cokolwiek postawie na tory :arrow: najpierw lektura instrukcji i poszukiwanie np,: jaki wpływ lokomotywa ma na zwierzęta domowe - w moim przypadku na kota. ;) Niestety producent nic na ten temat nie napisał - a z moich doświadczeń wynika, że kot domowy atakuje lokomotywy w kolorze: czarnym i zielonym, a nie zwraca uwagę na lokomotywy w kolorze czerwonym i niebieskim. 8)
W instrukcji znalazłem też taki fragment: "Gwarancja modelu obejmuje tylko wady materiału lub komponentów, które powstały podczas niekomercyjnego używania. Gwarancja nie obejmuje wady i uszkodzenia powstałych w wyniku niewłaściwego użytkowania, demontażu i przechowywania modelu".
W związku z powyższym napisałem do Petera reklamację. Po kilku dniach otrzymałem odpowiedź: "Taky druk jest u MTB “standart”.Bud mam typowou loko PKP za cca 150 eur a jestem s ni na makiete zadowolny czy wogule niekupuju. Inne warianty u MTB nima."

Oczywiście model mogłem zwrócić do sklepu Petera, ale .... w tym miejscu serdeczne podziękowania dla Petra za okazaną pomoc.
Oczywiście "Rumunka " nie zwróciłem. Mało tego, postanowiłem wbrew opiniom kolegów,
:arrow: nic nie przerabiać,
:arrow: żadnych kalek,
:arrow: żadnego malowania,
ma być 100% oryginał tak, aby reklamować firmę MTB ich wyrobem: lokomotywą spalinową ST-43 w barwach PKP.
Będę wszędzie i wszystkim pokazywał ją i zachwalał, ale tylko do odruchu wymiotnego oglądacza ..... :lol:
A z drugiej strony (pytanie retoryczne) : Jak firmie MTB nie wstyd wypuścić na rynek takiego "niedrobionego gniota" ?? ?? ??
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: oelka »

piottrw pisze:Podobno dystrybucja niemiecka ma 6 osi napędnych, do Polski trafiło się z 4. Ja kupiłem u makieciarza, więc dystrybucja niemiecka.
Można też zauważyć różnice w jakości wykonania.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Wierzysz Marku w cuda ;)
Awatar użytkownika
Marek TT
Posty: 234
Rejestracja: 02 gru 2008, 09:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Marek TT »

Jaki jest rozstaw osi w loku z napędem na 4 osie a na 6 osi - czy w obu jest niesymetryczny?
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 755
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piottrw »

Podobno dystrybucja niemiecka ma 6 osi napędnych, do Polski trafiło się z 4. Ja kupiłem u makieciarza, więc dystrybucja niemiecka.
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: aviaTTor »

To w końcu jak jest z tym napędem na 4 osie czy na 6?
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 755
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piottrw »

Mam i ja.
Na razie tylko kółko zrobiłem, jest ciężki co przekłada sie na odgłosy na moim ttorcie. Dudni jak ludmiła od roko. Napęd na 6 osi. Napisy boczne mogły by byc lepsze, ale i tak nawet jak by był kit to tak bym nie zrobił, nie te lata do tak drobnych elementów, a tak cieszy
IMG_20170720_114233-1473x1105.jpg
IMG_20170720_113136-1473x1104.jpg
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Tadziu z oczywistych względów projekt ST43 został odłożony ,ale po premierze rumuna mtb działamy dalej, pracuje nad tym ,jest prototyp ba nawet jezdzi ,jest problem z napędem -rumun ma niesymetryczny rozstaw osi i i chodzi o dostosowanie wózków tak aby robić to seryjnie ,jeszcze muszę poprawić odbiór prądu i przekazanie napędu ,myślę też o kks ale z braku miejsca chyba nie da rady go wsadzić .w każdym bądz razie testowanie prototypu idzie do przodu :lol:
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: T_Domagalski »

Może Ranger odświeży swój projekt Rumuna? Ja osobiście czekam na taki wierny model ze wszystkimi detalami, nawet gdyby miał kosztować 2-3 x więcej niż MTB.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Pierwsze symptomy radości minęły, i co dalej ;) reklamacji niet, części zamiennch niet, standard ?? A ktoś kiedyś pisał o partaczach, ci prawdziwi ujawnili się Allah akbar mtb i kaaa bom, ha ha ha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości