ST43 od MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Tadziu piękny elaborat o bieleniu kupy ,ale TILLIG z dzwonkami wymiata rękodzieło mtb,przynajmniej jest porządnie opracowany bez błędów ,modele są zgodne z oryginałami i oto mi tylko chodzi :mrgreen:
adrian pander
Posty: 423
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: adrian pander »

Nie ma!

Wcześniej MTB montowało słabej jakości jaki trzeba było i tak wymienić.
Obecnie nie montują.
Opis pozostał.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: JarUs »

Cytat z instrukcji ST43 MTB:
"Dla dekoderów dźwiękowych gniazdo Plux16 łączy dekoder z fabrycznie zamontowanym głośnikiem (8 omów)"
Gdzie jest zamontowany głośnik w lokomotywie?
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Maciej »

T_Domagalski pisze:Nie chcę tu nikogo tłumaczyć, ale działania MTB w zakresie zgodności z oryginałem wydają mi się częściowo zrozumiałe.

Jak zauważył piottrw, model MTB odpowiada jednej z wersji "Rumuna" dla Rumunii. Wygląda więc na to, że MTB przygotowało tylko jedną formę nadwozia, wzorując się na dokumentacji fabrycznej, za to z wymiennym czołem - małe reflektory/polskie "wiadra". Świadczy o tym widoczna na modelach linia podziału. Rozumiem, że zwyciężyła tu ekonomia - widać jedna forma z wymienialnymi elementami była tańsza niż osobne formy dla każdego z wariantów. Szkoda, że "ofiarą" tej koncepcji stał się bardzo charakterystyczny detal "Rumuna" - narożne okienka, które musiały zostać przeniesiona poza linię podziału formy.

Co by nie pisać i nie mówić, to pomijając kwestię jakości wykonania oraz beznadziejnych napisów, MTB wykonało całkiem rozsądny ruch. "Masowy odbiorca", bo zdecydowanie do takiego jest kierowany ten model, nie zauważa takich detali jak inny układ żaluzji, nie liczy listew w żaluzjach. "Wiadra" są? - są, a więc jest to model polskiej ST43.
Pod tym względem MTB wypadło wyraźnie lepiej niż Tillig, który te same parowozy, z tą samą niemiecką armaturą, (ba! z tym samym niemieckim dzwonem parowym!) tłucze we wszystkich możliwych oznaczeniach, w dodatku z różnych epok.

Koneserzy będą utyskiwać, co jest zupełnie zrozumiałe, bo to nie do nich jest skierowany ten model. A cena? Chyba nie jest aż tak wzięta z kosmosu jeśli weźmie się pod uwagę, że nie jest to masówka, wyskakująca z wtryskarki w tysiącach sztuk, lecz jednak ręczna manufaktura.
Amen - nic dodać nic ująć ;)
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 755
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piottrw »

Sedno sprawy opisał kolega T_Domagalski, Mam OK1 z dzwonem parowym i TKT3 z dzwonem parowym i przegrzewaczem na kotle. Podobnie jest z rumunem. Dla mnie najważniejsze jest że model MNIE CIESZY. Kiedyś taka lokomotywa ciągnęła pociągi do Jasła i dalej w Bieszczady. Może kiedyś wypuszczą w innym /wcześniejszym malowaniu z epoki 4, też kupię.

Pzdr.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: T_Domagalski »

Nie chcę tu nikogo tłumaczyć, ale działania MTB w zakresie zgodności z oryginałem wydają mi się częściowo zrozumiałe.

Jak zauważył piottrw, model MTB odpowiada jednej z wersji "Rumuna" dla Rumunii. Wygląda więc na to, że MTB przygotowało tylko jedną formę nadwozia, wzorując się na dokumentacji fabrycznej, za to z wymiennym czołem - małe reflektory/polskie "wiadra". Świadczy o tym widoczna na modelach linia podziału. Rozumiem, że zwyciężyła tu ekonomia - widać jedna forma z wymienialnymi elementami była tańsza niż osobne formy dla każdego z wariantów. Szkoda, że "ofiarą" tej koncepcji stał się bardzo charakterystyczny detal "Rumuna" - narożne okienka, które musiały zostać przeniesiona poza linię podziału formy.

Co by nie pisać i nie mówić, to pomijając kwestię jakości wykonania oraz beznadziejnych napisów, MTB wykonało całkiem rozsądny ruch. "Masowy odbiorca", bo zdecydowanie do takiego jest kierowany ten model, nie zauważa takich detali jak inny układ żaluzji, nie liczy listew w żaluzjach. "Wiadra" są? - są, a więc jest to model polskiej ST43.
Pod tym względem MTB wypadło wyraźnie lepiej niż Tillig, który te same parowozy, z tą samą niemiecką armaturą, (ba! z tym samym niemieckim dzwonem parowym!) tłucze we wszystkich możliwych oznaczeniach, w dodatku z różnych epok.

Koneserzy będą utyskiwać, co jest zupełnie zrozumiałe, bo to nie do nich jest skierowany ten model. A cena? Chyba nie jest aż tak wzięta z kosmosu jeśli weźmie się pod uwagę, że nie jest to masówka, wyskakująca z wtryskarki w tysiącach sztuk, lecz jednak ręczna manufaktura.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Po wizycie w Kamieńcu Ząbkowickim ,obfoceniu ,pomierzeniu live rumuma ,ten mtb tylko przypomina oryginał.A swoją drogą nasuwa się pytanie dlaczego producent popełnił tyle błędów w modelu ,mając oryginały pod ręką ,wszak odłegłośc do miejsca stacjonowania oryginału jest niewielka ,a starczyła by zwykła miarka aparat foto i odrobina chciejstwa i zwykłej uczciwości na etapie projektowania modelu ,a tak mamy to co mamy :shock:

Added in 8 minutes 38 seconds:
Pojawiły się głosy że powinien kosztować 300 to bym kupił ,niestety nawet za 300 zl nie kupie tego pseudo modelu, zbyt duża ilość błędów merytorycznych ,pomijając wykonanie - całkowicie stawia ten model poza nawiasem :evil:
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 755
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piottrw »

Rumun dostał zatrudnienie. Z pociągiem osobowym
IMG_20170723_091107-1664x1248.jpg
IMG_20170723_091007-1664x1248.jpg
IMG_20170723_090929-1664x1248.jpg
IMG_20170723_090923-1664x1248.jpg
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 477
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: wojtek_ »

@womo: nie
:mrgreen:
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2384
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: womo »

Ha ha ha Przeczytałem te 15 stron. Będzie jeszcze z 15....

Ogólnie wychodzi,że do 399 kupią wszyscy i to model, powyżej tej ceny dziadostwo i zabawka.

Jak dla mnie temat kompletnie obojętny. Nie pasuje mi więc go nie kupię ile by nie kosztował.

Dziękuję tym którzy kupili i pokazują go na pokazach makiet bo z daleka wygląda ładnie i dodaje uroku modułom i makietom. Gratuluję zakupu.

A firma jak firma po co ma się starać bardziej jak może mniej. Jak wam żona każe odkurzyć mieszkanie to też myjecie od razu podłogi? :mrgreen: :lol:
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

I to tak samo powinni zrobć dystrybutorzy ,sklepy w pl zasypać reklamacjami ,może otrzezwieje p, prezes mtbi już się nie ośmieszy produkując zabawki za 699 stów a na sobbiorców zacznie szanowaać :cry:
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: drlukasz »

Jeden z większych rumuńskich "kolejkowych" sklepów internetowych zażyczył sobie egzemplarza próbnego, po którym... nie zamówił ani jednego egzemplarza modelu (zarówno H0 jak i TT). Tyle dowiedziałem się od znajomego modelarza z Bukaresztu.
Model w malowaniu CFR jest już niedostępny wg. strony MTB...
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: wlodar »

Nie wszyscy kupili :|
Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 256
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Wąski »

Tak czytam wszystkie wpisy i się zastanawiam... to po jakiego grzyba kupujecie za taką kasę? Nie będzie chętnych nie będzie takich bubli a przynajmniej za taką cenę, tylko to przekona producenta do lepszego wykonania i tyle. Zabawkę mogę kupić jak to już ktoś pisał ale ... za 3 stówki góra.
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 755
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piottrw »

Jeszcze ziemniaczane tabliczki i wyjaśnienie braku żaluzji z boku. Ten rumuński rumun nie ma i taki model też sprzedają. Nie chciało im się zrobić. Ile by to podrożyło model?
IMG_20170721_071746-1511x1106.jpg
IMG_20170721_071820-1511x1013.jpg
cfr6004998.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości