ST43 od MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Namieszała oj namieszała Piorttrze - ich kiepską jakością .A co do zakupu zastanawiam się ,ale jeśli już to 6 osiowca /WERSJA TESTOWANA PRZE ZEMNIE MIAŁA 4 OSIE NAPĘDNE - owszem jezdziła ale luzem co najwyżej z 4 y-kami po torze prostym ,co całkowicie mnie zniechęciło do tego wyrobu/ i wykonanie zestawu waloryzacyjnego w postaci blach fototrawionych i wykonania poprawnego nadwozia ,tak jak hazerowcy poradzili sobie z 060Da TILlIGA /JAN-KOL/.
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piottrw »

Oj popełnia się popełna. Tillig odpadająca farba w kolorze chromu na br218, 280 i m wagenie = zrasztą problem znany, Jak na razie tylko piko trzyma jakość. Pmt też popełniło wagon z opisami kładzionymi ziemniakiem. Poza tym jak widać jak jest zrobiony to nie kupuj i po sprawie. Firma mtb ztobiła dwa modele polskiej lokomotywy i trochę namieszała na rynku. Ja czekam na odpowiedż tzw wielkich, i nie na przemalówki tylko modelem polskim.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Piottrze czytaj posty ze zrozumieniem ich treści .Jak można zrobić model bez żaluzji ?? ,BTTB unifikowało podwozia 130 i nohabki,ale tam nic nie brakowało. Podwozie pseodorumuna jest ok ?? może mtb coś kombinuje pod inny pseudo model ?? zobacz jaki powinien być rozstaw osi ,a jaki jest ?? W tych czasach takich podstawowych baboli się nie popełnia to jest zwykłe niechlujstwo :shock:
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: DBv »

Wydaje się, że nie jest źle!

PLUS: lemiesz wygląda faktycznie dużo lepiej niż w H0

MINUS: jakość malowania cały czas trochę przypomina czasy BTTB...

?? - jak wygląda kwestia wysokości zderzaków w stosunku do innych modeli (np wagony Tilliga)? Może ktoś z posiadaczy mógłby podzielić się opinią... Na którymś ze zdjęć (chyba to były Trybunały...) pudło wyglądało na wysoko zawieszone... Czy tak jest faktycznie?
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piottrw »

piotrek092 pisze: .Rumun mtb w cofa nas 40 lat wstecz ,wszak ddrowskie zabawki pomimo uproszczeń i braku elektroniki, innej technologi lepiej wyglądają niż ten pseudomodel .

Added in 9 minutes 30 seconds:
Brawo p Lechu za konkretny komentarz i opis jak kupuje się pseudomodel w sklepie . ;)
Bez przesady z tym cofaniem. W br 130 nic nie trzymało sie kupy w proporcjach i skali, podobnie 118 o napędzie br119/250 nie wspomnę.
Jest jaki jest. Piko zanim weszło w pkp sprzedawała 218 jako SU. I ludzie kupowali i się ciszyli. Przynajmniej mtb więcej przypomia oryginał.
jawa
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwie 2012, 09:26
Lokalizacja: ok. Krakowa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: jawa »

Mam dwie SM42 w H0 produkcji PIKO i obie elegancko śmigają po torach :) Życzyłbym nam wszystkim tej jakości (i ceny) modeli polskiego taboru w tt :) Na forum H0 są za to inne "problemy": a to trąbka nie taka, reflektor nie cacy lub przydziały/numery mogłyby być inne...:D
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: JarUs »

Nie ma co rozpaczać na wyrobem MTB. Jaki jest, taki będzie. Jakby nawet MTB chciał cokolwiek poprawić (w co osobiście wątpię), to już pewnie za późno, bo produkt znalazł się w sklepach.
Nam pozostaje szekspirowskie pytanie: mieć albo nie mieś ST43 ?? 8)
O wadach tej zabawki, chyba już wszystko zostało napisane.
A czy produkt MTB posiada jakieś zalety ?? ;) (jeszcze nie pojąłem decyzji: kupie/nie kupię)
Ktoś tam, tu pisał, że HO-rowcy maja lepiej, bo modele Piko są .... ; krótka opinia znaleziona w necie o wyrobach Piko: "Tylko że te pikowskie zabawki nie nadają się do jazdy (SM42) a SU45 ma napęd tylko na 4 zestawy kołowe ( a nie na 6) i chiński zabawkowy silnik ..." - to, żeby nie było tak smutno, podobne problemy mają również wyznawcy HO.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: krzysztof »

drlukasz pisze: /.../
BTW.
golab pisze:Modele robi Voigtlander.
Sprawdź swoje źródła. Voigtlander od wieków (naprawdę, bo firma powstała w 1753r) zajmuje się głównie optyką, a nie modelami...
piękne modele... sam dwie loki widziałem "live"
https://www.elriwa.de/voigtlaender/?p=1&n=140
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Uprzedziłeś mnie Łukaszu święte słowa ,zachwyt MTB dawno minął ,po prostu firma dziad jeżeli zrobił błędy merytoryczne powinien chociaż nadrobić poprawnym malowaniem ,zresztą swoją opinię wyrażiłem parę postów niżej .Nie jestem ortodoksyjnym fanem , ale nigdy nie kupie pseudomodelu dla zasady że muszę go mieć bo nie ma innego .Może się szefo mtb ocknie po klapie rumuna w h0 i mam nadzieję niskiej sprzedaży zabawki w TT . A na jego miejsce wejdzie inna SOLIDNA firma z poprawnymi modelami PKP - owskiego taboru .Rumun mtb w cofa nas 40 lat wstecz ,wszak ddrowskie zabawki pomimo uproszczeń i braku elektroniki, innej technologi lepiej wyglądają niż ten pseudomodel .

Added in 9 minutes 30 seconds:
Brawo p Lechu za konkretny komentarz i opis jak kupuje się pseudomodel w sklepie . ;)
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: drlukasz »

golab pisze:Jak chcecie narzekaniem i krytykowaniem kogokolwiek do czegoś zachęcić to gratuluję pomysłu.
W ten sposób można zachęcić do zaprzestania robienia klienta w przysłowiowego ciu...a (słówko śląskie, myślę, że wiesz jakie). Za te pieniądze w życiu nie kupię modelu wyglądającego jak wykonany przez niedowidzącego z parkinsonizmem (bez urazy, to tylko porównanie sposobu i jakości malowania). Może do producenta w końcu coś dotrze.
golab pisze:Gdyby MTB czytało fora, to by się 100 razy zastanowiło czy w ogóle malować w PKP ...
Przywykli. Okres bezkrytycznego zachwytu nad MTB zakończył się po pierwszych seriach "okularnika" (750) i "bardotki" (751). Już "koziołek" i "hektor" były mocno krytykowane. Czesi również psioczą na jakość i podejście producenta.


BTW.
golab pisze:Modele robi Voigtlander.
Sprawdź swoje źródła. Voigtlander od wieków (naprawdę, bo firma powstała w 1753r) zajmuje się głównie optyką, a nie modelami...
Lech Makowiecki
Posty: 94
Rejestracja: 18 sty 2012, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Lech Makowiecki »

golab pisze:
Lech Makowiecki pisze:
Wojtek_Kraków pisze:Szkoda ze od vectrona a nie od SM42 albo SU45.
Ekonomia jest bezlitosna, przerabialiśmy to już wielokrotnie w podobnych wątkach. Do Vectrona zrobili formę bo lokomotywa popularna w Europie. Ryzyko finansowe to kwestia malowania PKP, ale jest to pewnie do przełknięcia. Natomiast nowa forma pod typowo polskie lokomotywy już nie. Niestety naszymi zakupami musimy przekonać Piko że warto inwestować w PKP w naszej skali. Miejmy nadzieję że się uda.
Jak chcecie narzekaniem i krytykowaniem kogokolwiek do czegoś zachęcić to gratuluję pomysłu. Gdyby MTB czytało fora, to by się 100 razy zastanowiło czy w ogóle malować w PKP ...

Jakiś dziwny masochizm panuje: kupić tylko po to, żeby narzekać ??
Nie widzę żadnego związku między moją oceną sytuacji rynkowej odnoszącej się do firmy Piko a komentarzem Kolegi. Stwierdziłem fakty dlaczego sondaż w zakresie PKP w TT zaczęto od Vectrona a nie jakiejś typowo polskiej lokomotywy i co może sprawić że przyszła oferta Piko przybliży się do naszych oczekiwań. Nie jest to narzekanie ani masochizm z mojej strony tylko obiektywne spojrzenie na rzeczywistość.
Co do EU/EP/ST produkcji MTB nie mam zamiaru się wypowiadać bo ich nie kupiłem. Po prostu widzę prawie na codzień w Modelmanii jak wygląda wybieranie tej "najlepszej" lokomotywy spośród kilkunastu wyłożonych do wyboru, ale rozumiem Kolegów którzy nie mieli tej mozliwości i po otrzymaniu przesyłki są rozczarowani.
Z dugiej strony pomimo braku reakcji producenta nie widzę powodu aby nie nazwać partacza po imieniu, tylko z obawy że w przyszłości nie wypuści kolejnej jak to już tu powiedziano "zabawki".
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Maciej »

;)
Obrazek
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: golab »

Lech Makowiecki pisze:
Wojtek_Kraków pisze:Szkoda ze od vectrona a nie od SM42 albo SU45.
Ekonomia jest bezlitosna, przerabialiśmy to już wielokrotnie w podobnych wątkach. Do Vectrona zrobili formę bo lokomotywa popularna w Europie. Ryzyko finansowe to kwestia malowania PKP, ale jest to pewnie do przełknięcia. Natomiast nowa forma pod typowo polskie lokomotywy już nie. Niestety naszymi zakupami musimy przekonać Piko że warto inwestować w PKP w naszej skali. Miejmy nadzieję że się uda.
Jak chcecie narzekaniem i krytykowaniem kogokolwiek do czegoś zachęcić to gratuluję pomysłu. Gdyby MTB czytało fora, to by się 100 razy zastanowiło czy w ogóle malować w PKP ...

Jakiś dziwny masochizm panuje: kupić tylko po to, żeby narzekać ??
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Zobacz PIKO BR 187 ,PIKO SHOP. częsci zamienne - ulotka pdf może będą pasować same prostokątne tarcze.
Awatar użytkownika
J.R.
Posty: 85
Rejestracja: 21 kwie 2006, 22:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: J.R. »

Bufory rozwiązane są inaczej niż w Tilligach - zdejmuje się "czarna część" - tarcza z trzpieniem. Nie wiem jak Roco ale małe szanse by podeszło.

Mój egzemplarz ma napęd na 6 osi. Czytając forum poważnie zwątpiłem czy go kupować no ale wziąłem i nie jest tak tragicznie.
A kupować najlepiej na czechach u Petra - najtaniej wyszła mimo moich zniżek w wielu polskich sklepach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości