ST43 od MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pędrak
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2011, 07:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Pędrak »

Pytanie do znawców...
Które prostokątne bufory ze sklepowych ofert pasują do tego konkretnego modelu?
Lech Makowiecki
Posty: 94
Rejestracja: 18 sty 2012, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Lech Makowiecki »

Wojtek_Kraków pisze:Szkoda ze od vectrona a nie od SM42 albo SU45.
Ekonomia jest bezlitosna, przerabialiśmy to już wielokrotnie w podobnych wątkach. Do Vectrona zrobili formę bo lokomotywa popularna w Europie. Ryzyko finansowe to kwestia malowania PKP, ale jest to pewnie do przełknięcia. Natomiast nowa forma pod typowo polskie lokomotywy już nie. Niestety naszymi zakupami musimy przekonać Piko że warto inwestować w PKP w naszej skali. Miejmy nadzieję że się uda.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

jawa pisze:Wydaje mi się, że PIKO już zaczęło sondaż polskiego rynku tt - wydając Vectrona PKP, pytanie tylko ile osób go kupi, nie jest to "klasyka" naszych kolei.
Szkoda ze od vectrona a nie od SM42 albo SU45.
Do SU mieli opracowany model w H0 wiec cześć roboty mieli zrobione.
Wydaje mi sie ze większa sprzedaż by była klasków niż nowoczesnych loków.
jawa
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwie 2012, 09:26
Lokalizacja: ok. Krakowa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: jawa »

piottrw pisze:I może takie piko stwierdzi że w tt w pkp też da się zarobić
Wydaje mi się, że PIKO już zaczęło sondaż polskiego rynku tt - wydając Vectrona PKP, pytanie tylko ile osób go kupi, nie jest to "klasyka" naszych kolei. W przypadku "rumuna" - 600 zł jest uczciwą ceną, ale za dobrze wykonany model, a nie niechlujstwo. Producenta obchodzi sprzedaż modelu, jeżeli będzie dobra to nasze uwagi z forum będzie miał w głębokim poważaniu, wszak nie wiemy jak ST43 sprzedaje się w skali kraju. Polecam zobaczyć, choćby z ciekawości, na modele polskiego taboru w H0, ładnie widać, że za przyzwoite pieniądze można produkować dobre miniatury.
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piottrw »

Niejeden+ pisze:"Każdego producenta powinno się punktować za błędy"
Oby wydali takie babole w innych nr malowaniach o SM/SP,/SU 42 nie wspomnę
Model kupie zapewne dlatego że to st43. Słuchając opinii o EP05 też nabrałem niechęci dopóki nie zobaczyłem na żywo na swoim ttorcie. Jest piękna, tych baboli aż tak nie widać. I może takie piko stwierdzi że w tt w pkp też da się zarobić
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: krzysztof »

ja kupowałem w Modelmanii
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

A jednak 6 osi /ja testowałem 4 osiowca i cienko z nim kilka wagonów i koniec jazdy/,jeśli można wiedzieć gdzie go kupiłeś odpisz tu lub na pw .dzięki za info.
Awatar użytkownika
Pędrak
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2011, 07:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Pędrak »

Mam.
Napędzanych jest 6 osi w moim egzemplarzu.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Mam kol Pędrak pytanie, to jest loka z 6 czy 4 osiami napędowymi ??

Added in 7 minutes 50 seconds:
Proszę o info kolegów mających tą zabawkę czy i jaką wersję mają 4 czy 6 osi napędnych/kol Krzysztof ma 6 osiowego/ !!
Awatar użytkownika
Pędrak
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2011, 07:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Pędrak »

Skusiłem się na ten model w wersji sound tak więc po weekendzie postaram się wrzucić obszerniejszą relację filmowo - dźwiękowo - zdjęciową.
W kilku zdaniach "nie ortodoksyjnego" TT-tkowego fana...
Mój egzemplarz jeździ bardzo dobrze. Dźwięki wyraźne, głośne i w tej kwestii jestem zadowolony.
Wiadomo, niedoróbki (szczególnie napisy) o których pisali moi przedmówcy widoczne jednak BARDZO chciałem mieć tę lokomotywę w swojej kolekcji. Zakupiłem ją mimo sporej części, nawet radykalnych, opinii na "nie"... 8)
Rozumiem rozczarowanie części TT-kowych modelarzy; z kolei moja decyzja była podyktowana ogromną chęcią posiadania ST43.
Pytajcie śmiało o wszystko w kwestii lokomotywy, postaram się odpowiedzieć ;)
Awatar użytkownika
Niejeden+
Posty: 304
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Niejeden+ »

"Każdego producenta powinno się punktować za błędy"
Z tym że jedyne prawidłowe punktowanie to brak zakupu, a koledzy łykają te buble jak ciepłe bułeczki, na miejscu producenta nic bym nie zmieniał model i tak zarobi na siebie, a im mniejszy koszt produkcji tym lepiej.
Następne modele będą zapewne jeszcze gorsze, dla osiągnięcia większego zysku.
I nie czarujmy się, siła nabywcza tego forum to ok 50 szt, a na jednostkowe głosy nikt nie zważa
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

wicy pisze:A producent w ogóle czyta polskie fora (H0, czy TT)??
Nie wiem czy czyta ale ja na jego miejscu bym czytał.
Jeśli chodzi o FB to nie wiem. Nie posiadam.
Ale użytkownicy, którzy mają, mogli by dać "łapkę w dół"
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: wicy »

Wojtek_Kraków pisze:Producent nie posłuchał rad kolegów kupujących. Nie pokusił się o wyeliminowanie jakiegokolwiek błędu.
A producent w ogóle czyta polskie fora (H0, czy TT)??
Nie widziałem też żadnych negatywnych opinii o modelach na firmowej stronie na FB.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

piotrek092 pisze: Nawala się tilisia i amc za krzywe ,nie doklejone porecze i inne pierdoły nawet jest działka n/t na ftt .Jeżeli ktokolwiek kupił by u partaczy małoseryjnych model z krzywo naklejona kalką z piorunkiem zaraz by bazgral na forum lub dzwonił z ryjem do partacza
Każdego producenta powinno się punktować za błędy.

Mnie najbardziej dziwi (boli, wkurza) inna sprawa.
Wiadome było po rumunie w H0 i po "naszej" piątce, jaki jest odbiór złych modeli.
Wiadomo też było jakie błędy są w ST43.
Producent nie posłuchał rad kolegów kupujących. Nie pokusił się o wyeliminowanie jakiegokolwiek błędu.

I to jest najbardziej bolesne i żenujące. MTB w ogóle nie słucha potrzeb rynku. Model wcale by więcej nie kosztował gdyby był ładnie pomalowany.
Do tego żyjemy w XXI wieku i prawie wszystkie błędy można wychwycić na poziomie projektu 3D.

Byłem napalony na ten model jak Arab na szkołę pilotażu ale teraz się zastanawiam. Choć z chęcią bym go obmacał na żywo.
Może zmienię zdanie jak w przypadku EU05, która miałem okazję oglądać. W tej po za niedokładnym malowaniem reszta była ok.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Co ma Dacia do spier... na całej linii rumuna przez mtb .Czyżby smog owłoczył Katowice ?? Oszust pisze na ulotkach /ksero z hazero /nawet się rymnęło ,dek plux 22,światła b/cz,wyłączanie ośw kabiny,zamontowany głośnik i inne gówna nie wspomnę o jego błędach merytorycznrch czy malowaniu ,napisach z kartofla,jeden pędzony na 6 osi ,drugi na 4 ,sklepy to powtarzają to w swoich ofertach .Dzwoniłem do kilku sprzedawców z pytaniem czy to co piszą w ofertach to prawda ,chce kupić z 6 osiami napędowymi - odp no trzeba sprawdzić,i cisza.Podobała mi się akcja sklepu który wycofał ofertę spier ... rumuna w H0.A my TT kowicze mamy całować w dupsko p właściciela mtb za szajs z szyldem PKP, robi ,bo nie ma nic na rynku i widzi że swoje g opchnie ?? Nawala się tilisia i amc za krzywe ,nie doklejone porecze i inne pierdoły nawet jest działka n/t na ftt .Jeżeli ktokolwiek kupił by u partaczy małoseryjnych model z krzywo naklejona kalką z piorunkiem zaraz by bazgral na forum lub dzwonił z ryjem do partacza !!2 lata temu chciałem kupić bobine CSD z mtb na targach AKTT kosztowała 89 euro aby przebudować na Ep 05 ,pytam czemu tak tanio ,odpowiedz Niemca który to sprzedawał/miał tego kilkanaście szt/TOTAL SZAJS !! ,nawet nie da się zrobić zastawu do woloryzacji tych g bo po co,fakt obiecywałem sobie wiele ,może za wiele , taka jest moja opinia .A teraz drogie dzieci kupujcie zabawkę za 6 i coś stówy i pocałujcie misia sorka mtd w dupę z radości posiadania PKP pseudomodelu .enter bez komentarzy ,errat dopisków.pozdr zbieraczy ,modelarzy CZUWAJ :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości