ST43 od MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
et22
Posty: 533
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: et22 »

Profilaktycznie sprawdź też połączenie pomiędzy odcinkami torów "bettungs" których używasz. Mają one niestety tendencję do wyginania się na końcach "w górę", gdy środek jest "w dole". Na tych "górkach", przy niedokładnym spasowaniu czół szyn, u mnie również zdarzają się wykolejenia, choć akurat nie tej lokomotywy. Spróbuj zmienić kolejność odcinków "bettungs" i zobacz czy to pomoże. Jeśli masz nowe, jeszcze nieużywane, to zastąp nimi kłopotliwe połączenie.
Jeśli to nie pomoże, to dopiero wtedy bym reklamował.
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 755
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piottrw »

Można zacząć od poluzowaniu, lekkim odchyleniu maskownic wózków, to są demontowalne elementy. Jeżeli to nie pomoże, trzeba ścisnąć koła.
AreK00
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2021, 17:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

ST43 od MTB

Post autor: AreK00 »

Dzień dobry wszystkim.

Przyszedł ten czas żeby wrócić do dawnego hobby jakim jest kolej w skali TT. W zeszłym tygodniu trafił do mnie model ST43 z nr bocznym 418 w wersji analog. Jest to moja pierwsza taka lokomotywa jaką kupiłem i w ogóle mam. Czytałem tu na forum, że pierwsze wersje miały swoje pewne mankamenty. Sądziłem, że producent się z nimi uporał, ale jak widzę to chyba nie. U mnie tym mankamentem jest jeden wózek, który potrafi na łuku jedną osią (dwiema osiami) wyjść poza szynę. Łuk mam złożony z trzech torów Tilliga BR11 r=310mm. Z drugim wózkiem tego problemu nie ma. Ogólnie tor testowy nie jest skomplikowany (pętla, żadnych zwrotnic). Pytanie czy reklamować czy tylko usłyszeć odpowiedź "ten typ tak ma". W tym momencie pojawia się dylemat czy jest sens kupienia EP05/EU05 od MTB. Wcześniej zakupiłem 3xSU46 tej firmy i z tych jestem zadowolony. Przynajmniej wiem, która jest najszybsza z nich trzech :).
Czy ktoś z szanownych forumowiczów może doradzić, co zrobił z takim problemem?
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Załączniki
wypadajacy_wozek.jpg
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 648
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: MonsterSale »

MonsterSale pisze: 06 kwie 2022, 13:26 Instrukcja mówi, że fabrycznie jest w niej głośnik...
No to spieszę z wyjaśnieniem, że WBREW instrukcji MTB ST43 głośnika żadnego nie ma. Trzeba sobie dolutować (obok gniazda PluX16 są dwa pola).
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 648
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: MonsterSale »

Czy ktoś z Szanownych Kolegów z sukcesem odpalił dźwięki w tej nowej ST43-418 od MTB? Instrukcja mówi, że fabrycznie jest w niej głośnik (nie rozbierałem wszystkiego, żeby sprawdzić), ale po wgraniu dźwięków przez Elvisa na mój dekoder, nijak nie ma efektu. Sam dekoder wydaje się OK: lokomotywa jeździ, światła włącza - w kabinie też.
Głośność dźwięków też ustawiona na wysoką.
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 648
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: MonsterSale »

No i bardzo się cieszę!
Głośnik jest fabryczny wiec nawet przy udźwiękowieniu wystarczy wsadzic dekoder.

Miłej zabawy.
fox
Posty: 215
Rejestracja: 20 sie 2006, 12:06
Lokalizacja: Rokiciny Podhalańskie
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: fox »

Dzięki, zadziałało :)
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 648
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: MonsterSale »

Trzeba odkręcić taką atrapę zbiornika pod spodem na środku (dwie śrubki), a następnie chwycić delikatnie obiema rękami lokomotywę wzdłuż i paznokciami lekko podważyć brzeg nadwozia żeby się rozchylilo.
Podwozie wypadnie - dlatego dobrze podłożyć sobie gąbkę.
fox
Posty: 215
Rejestracja: 20 sie 2006, 12:06
Lokalizacja: Rokiciny Podhalańskie
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: fox »

Jak się zdejmuje budę w tej lokomotywie, tak by dobrać się do płytki i założyć dekoder? Pod osłoną zbiornika nie widzę niestety żadnego zabezpieczenia (wspomnianego w instrukcji) albo oczy już nie te.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Ranger »

To jest wada fabryczna. Pokażę w instrukcji montażu naszej ST43 jak to poprawić.
mae
Posty: 207
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: mae »

U Was też wózki swobodnie chyboczą się na boki? Lokomotywa przez to nie stoi zawsze prosto :/
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

Dzięki
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: ko20 »

Wojtek_Kraków pisze:Którą mashime wsadziłeś?
SM-MHK1624D. Wymagała minimalnego podszlifowania ciężarka w jednym miejscu.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

ko20 pisze:Ja w nowym SU46 prosto po kupieniu sam wymieniłem silnik (...) Silnik mashima i chodzi jak złoto.
Którą mashime wsadziłeś?
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: ko20 »

Wojtek_Kraków pisze: Jeśli nie ma jak reklamować to z ciekawości rozebrać silnik, a na wymiar kupić jakiś inny.
Ja w nowym SU46 prosto po kupieniu sam wymieniłem silnik, bo rozmowa ze sklepem producentem umocniła mnie w przekonaniu, że On to ma gdzieś, i co najwyżej dostanę drugą taką samą spapraną sztukę :-/ Silnik mashima i chodzi jak złoto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości