ST43 od MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
jawa
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwie 2012, 09:26
Lokalizacja: ok. Krakowa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: jawa »

Sposób zwrócenia tej "uwagi" zalatuje chamstwem, ot co...
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Odpowiadam - piszcie posty w odpowiednich działach i na temat ,i tyle. Stało się coś że zwróciłem uwagę ,kol Włodar ?? czujesz się urażony ?? Przecież wiesz kto tu jest kierownikiem , kto ustalał regulamin forum ,uważam że trzeba szanować .
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: wlodar »

piotrek092 pisze:wynocha do hyde parku(...)zaniżacie poziom FTT ADMIN ordnung muss sein. !!
A kolega to się tutaj jakimś kierownikiem czuje, czy kim? Tak tylko pytam.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: ArturSchŁ »

piotrek092 pisze:..... ADMIN ordnung muss sein. !!
No,
tak właśnie zastanawiam się nad wyeliminowaniem "zakamuflowanej opcji niemieckiej" ... :mrgreen:
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piottrw »

To jeszcze dodam że rumun wjeżdza na łuki r01, to jest 267 mm.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piotrek092 »

Przepraszam ,ale pogoda ma wpływ na wasze posty czy jej brak,wynocha do hyde parku,to jest temat ST 43 a nie jakieś dywagacje n/t co by było gdyby babka miała wąsy itp W ten sposób zaniżacie poziom FTT ADMIN ordnung muss sein. !!
bankier
Posty: 464
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: bankier »

Może wróćmy do sedna sprawy - bo większość ostatnich wpisów dotyczy "iloton" ;) sprzedaży karpia przed Wigilią na podstawie zbytu norweskiego łososia...
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piottrw »

Zbyt może nie będzie duży, kwesta zysku. Jeśli piko nie straci tylko zyska kto wie. Vectron akurat jest teraz na 3 miejscu zainteresowań. Czekam na zapowiedziane tilligi. A rumunek juz śmiga i niech piko żałuje że tej stonki w tt nie zrobiło. :lol:
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: fred3rg »

Uważam, że sondowanie rynku za pomocą niszowej lokomotywy, jaką jest Vectron PKPc to zupełne nieporozumienie. Te loki jeżdżą więcej za granicą niż e kraju, bo do tego je kupiono.
Dobrze by było gdyby jakiś sygnał na ten temat od polskiego światka TT do piko dotarł.

Moim zdaniem zbyt na typowo polską lokomktywę w TT będzie na prawdę niewielki w porównaniu z H0, ale pamiętajmy, że tam był olbrzymi, zwłaszcza stonka była bardzo dużym sukcesem finansowym, więc nie skreślajmy nas tak całkowicie. Myślę, że jak na zbyt modeli w Polsce, w tt także popyt przeszedł by wszelkie oczekiwania.

Pozytywne jest to, że koszty będą niższe niż w H0, bo modele są już opracowane.
jawa
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwie 2012, 09:26
Lokalizacja: ok. Krakowa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: jawa »

Panie/Panowie, forum modelarskie nie jest żadnym wyznacznikiem odnośnie sprzedaży modeli. Ilość zarejestrowanych osób nie świadczy o ilości ludzi kupujących w sklepach stacjonarnych bądź internetowych... Kilka lat temu, zanim weszła do sprzedaży SM42 w H0 też było słychać utyskiwanie, że się nie opłaca, że mało osób kupi, że rynek polski nie jest tak chłonny jak niemiecki (to akurat prawda) i co? W H0 kolejny model typowo polskiej lokomotywy i "jakoś" się to wszystko opłaca i się sprzedaje.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: womo »

Lech Makowiecki pisze:Też wolałbym dać połowę obecnej ceny albo jeszcze mniej, tylko jeżeli moje wcześniejsze przypuszczenia mają jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości to na polskie lokomotywy możemy tym sposobem czekać w nieskończoność. Piko pewnie podejdzie do naszych oczekiwań tak jak inni "wielcy"- nie opłaca się.
Bo się nie opłaca. I żadne modlitwy i westchnienie tego nie zmienią. W Polsce sprzedasz max 100 sztuk produktu w TT. Z czego ja i jeszcze kilka osób kupi to za granicą bo nie mam ochoty płacić więcej jak możemy mniej. I w statystykach sprzedaż w Pl wyjdzie max 50 -70 sztuk.
Odsyłam do akcji w historii forum.
Temat Okl2-6 lub wagony 5 lat forumtt. Produkt powyżej 500 zł i sprzedaż 100 sztuk mimo zapisów i szumnych zapowiedzi kupna szła z problemami. To są realia i żadne przepuszczenia tego nie zmienią.
Porównanie sprzedaży stonki w H0 do możliwości sprzedaży na rynku TT to pomyłka i kpina bo nawet nie ma czego porównywać.

Ale też się ucieszę jak ktoś w Piko się przewróci, suknie w głowę i zacznie robić czyste modele PKP. Wszystko się może zdarzyć. Ale narazie to decydują księgowi i nikt tam sam sobie z własnej woli w stopę nie strzeli.

No a teraz możemy wracać do marzeń i przepuszczeń ;)
Miłego TTweekendu i wasze zdrowie :mrgreen:
Lech Makowiecki
Posty: 94
Rejestracja: 18 sty 2012, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Lech Makowiecki »

womo pisze:Ja poczekam na przeceny. Znając Piko za rok 439 zł :)
Też wolałbym dać połowę obecnej ceny albo jeszcze mniej, tylko jeżeli moje wcześniejsze przypuszczenia mają jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości to na polskie lokomotywy możemy tym sposobem czekać w nieskończonośc. Piko pewnie podejdzie do naszych oczekiwań tak jak inni "wielcy"- nie opłaca się.
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: ko20 »

jawa pisze:Vectron nie jest "klasyką" polskiego taboru i można go umiejscowić jedynie w najnowszej epoce więc nie spodziewam się spektakularnej sprzedaży. Sam zacząłem zbierać modele w H0 po ukazaniu się SM42 ;)
Ale Vectrona w TT produkują też w innych malowaniach, wiec naklad inwestycyjny dramatycznie mniejszy.

Ile by się sprzedało przyzwoitych "Stonek" w skali TT w ceni 600PLN. Jaki to jest rynek. 100 sztuk? 500 sztuk?
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: womo »

Ja poczekam na przeceny. Znając Piko za rok 439 zł :)
Lech Makowiecki
Posty: 94
Rejestracja: 18 sty 2012, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Lech Makowiecki »

Na początek muszę chyba powiedzieć, że nie jestem przedstawicielem Piko, ani nie mam żadnych powiązań rodzinnych, towarzyskich itp. z tą firmą. Po prostu też mam nadzieję zobaczyć dobrze zrobione modele lokomotyw PKP w przystępnej cenie i szerokim wyborze w naszej skali.
Jak na razie, żaden z większych producentów nie jest zainteresowany spełnieniem naszych marzeń . Najbliżej było chyba Roco, ale mimo wszystko nie zaryzykowało zmodyfikować formy o wiadra, co zdecydowanie podniosłoby sprzedaż Gagara TT i to z różną numeracją i w kilku epokach.
To, że H0-wcy są dzisiaj uszczęśliwieni tak bogatą ofertą PKP nie wynika moim zdaniem z jakiejś szczególnej miłości PIKO do naszych modelarzy. Parę lat temu o ile dobrze pamiętam to SK-model podjął ryzyko handlowe związane z produkcją SM/SP/42. Sukces tego modelu otworzył dopiero oczy Piko na rynek polski H0. Wątpię czy np. AMC lub inny dystrybutor będzie chciał pójść tą drogą. (No chyba, że kiedyś wygram 6. w Lotto, ale wróćmy na ziemię).
Pewien czas temu, przy okazji jakiś tam targów w internetowym wywiadzie przedstawiciel Piko deklarował, że firma obserwuje rynek TT w zakresie PKP i możliwości sukcesu finansowego.
Stąd moja idee fixe, że właśnie vectron może być takim papierkiem lakmusowym. Z naszego punktu widzenia całkowicie nietrafionym, ale powtórzę co innego Piko miało do zaoferowania? Tam gdzie decyduje rachunek ekonomiczny nikt nie zdecyduje się zainwestować poważnych środków finansowych w ciemno. Przemalowanie budy jest na granicy ryzyka, nic więcej.
Marketing rzeczywiście cieniutki, ale wolę firmę robiącą porządne modele, która nie umie ich zareklamować, niż odwrotnie. Cena jest też porównywalna z ST-43, jak to już wcześniej zauważył Kol. Bankier.
Podsumowując, w najbliższym czasie kupię pewnie ten model, wierząc że o tą jedną sztukę jesteśmy bliżej przekonania Piko, że rynek PKP TT istnieje i czeka na typowo polskie modele.

PS. Do Admina gdyby wątek był kontynuowany może wyodrębnić go, żeby nie zaśmiecał tego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości