ST43 od MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Borczy »

Daro, poręcze są klejone? Da się je bezinwazyjnie zdemontować czy dawałeś nowe?
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: daraśekp »

Tak. Moja robota.
Kupiłem lokę, bo mnie urzekła jak zobaczyłem na żywo. Jednak liczyłem się z poprawkami, które będę robił.
Mnie najbardziej raziły numery boczne. EP05 już miała kiepskie, ale na Rumunie to gruba przesada.
W obecnej postaci, (mimo że nie jest perfekt) loka mnie satysfakcjonuje.
;)
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: krzysztof »

piottrw pisze:Niech lepiej dadzą malowanie z 4 epoki, bo drugiego i o rym samym nr nie kupię :shock:
popieram!
i wtedy kupię...

@darasekp: no ładna ta poprawiona... to Twoje dzieło?
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: piottrw »

Niech lepiej dadzą malowanie z 4 epoki, bo drugiego i o tym samym nr nie kupię :shock:
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: JarUs »

ArturSchŁ pisze:I do tego potrzebne jest aż 25 stron ... ??
... może dlatego, że temat jest wdzięczny, a model podniecający :mrgreen:
ArturoW
Posty: 147
Rejestracja: 20 maja 2017, 07:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: ArturoW »

to powiedzmy "start" / "hobby" w zależności jak tam na produkcji wyjdzie
faktycznie proponuję kończyć powoli temat, bo niedługo będzie można z niego pracę dyplomową popełnić...
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: ArturSchŁ »

Żukow pisze:Dzięki opiniom kolegów omijam już z daleka wytwory MTB i jestem kilka stówek do przodu.
I do tego potrzebne jest aż 25 stron ... ??
:shock:
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: T_Domagalski »

ArturoW pisze:...a może by tak po prostu założyć, że modele np. MTB to modele klasy "hobby"...
W segmencie "hobby" to masz wybór spalinówek od Piko i ROCO w cenie do 500 PLN. Każda z nich znacznie lepiej wykonana, z napędem na wszystkie osie oraz z potencjalnym dostępem do części zamiennych...
Gdyby nie znaczek "PKP" to mało kto by się pochylił nad MTB.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

JarUs pisze:Ciekaw jestem reakcji MTB na takie oficjalne pismo ...
Możemy spróbować.
Pewnie reakcja będzie żadna ale kto nie próbuje ten nie wie.
Jak coś możemy razem coś podziałać w tej materii.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: JarUs »

ArturoW pisze:... że ktoś zbierze je do kupy i prześle do producenta - myślę że takie działanie miałoby sens
Ciekaw jestem reakcji MTB na takie oficjalne pismo ...
ArturoW
Posty: 147
Rejestracja: 20 maja 2017, 07:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: ArturoW »

witam!
a może by tak po prostu założyć, że modele np. MTB to modele klasy "hobby" i cieszyć się z faktu, że jednak komuś chce się wprowadzać nowy tabor do TT. Niestety nasza skala to ledwie ułamek oferty H0, dlatego każdy model cieszy, zawsze można mu zrobić odpowiedni "upgrade" dołożyć elementy fototrawione, przemalować, spatynować itp. - co i jak kto potrafi
Ale nie zaprzeczalna jest jedna rzecz - modele MTB powstają - to dobrze, przynajmniej nie trzeba się długimi miesiącami prosić, aż ktoś wypuści jakąś manufakturę, o ile wogóle będzie miał czas i chęci...
inna sprawa, że ostatni modele w skali TT, są ze 2x droższe niż porównywalne w H0....
podsumowując:
- dobrze że wychodzą modele różnych producentów (czyli coś więcej niż Tillig),
- cena nie jest taka straszna, skoro schodzą na pniu...,
- jeżeli nie będziemy kupować modeli - nawet tych średnio wykonanych - to nie mamy co liczyć na nowości,
- zawsze można je poprawić, poprzerabiać, najważniejsze, że jest na czym te zmiany wprowadzać,
- Forum jest dobrym miejscem do wyrażania opinii, zakładając, że ktoś zbierze je do kupy i prześle do producenta - myślę że takie działanie miałoby sens (samo narzekanie może tylko zniechęcić producenta)
pozdrawiam
Artur
Mikołaj
Posty: 226
Rejestracja: 07 paź 2008, 20:28
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Mikołaj »

golab pisze:Moim zdaniem, jeśli te uwagi są do producenta, to do niego powinny być kierowane. Wszystko inne to bicie piany na wzór gromady staruszek obgadujących sąsiada pod blokiem. Jeśli OFICJALNIE nie dotrą do producenta, to wszelkie komentarze niczego nie wniosą do jakości modelu.
Wyobraź sobie, że są ludzie, którzy nie kupują z automatu wszystkich modeli PKP. Dzięki opiniom kolegów omijam już z daleka wytwory MTB i jestem kilka stówek do przodu. Gdyby koledzy swoimi krytycznymi uwagami dzielili się tylko z producentem, to ciekawe, czy ten napisałby do mnie: weź nie kupuj tych lokomotyw, bo to badziewie?
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: golab »

JarUs pisze:Przepraszam, a gdzie mam wylewać żale na firmy produkujące tabor TT jak nie na Forum TT ??
Moim zdaniem, jeśli te uwagi są do producenta, to do niego powinny być kierowane. Wszystko inne to bicie piany na wzór gromady staruszek obgadujących sąsiada pod blokiem. Jeśli OFICJALNIE nie dotrą do producenta, to wszelkie komentarze niczego nie wniosą do jakości modelu.
Martint1
Posty: 125
Rejestracja: 11 wrz 2017, 18:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: Martint1 »

Jeszcze niedawno było że towar dostępny czyli sprzedali 2 serie . Wszyscy narzekają że bubel a kupują :lol: mtb (sam też posiadam rumuna ) :mrgreen:
Awatar użytkownika
przemcol
Posty: 434
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ST43 od MTB

Post autor: przemcol »

Na stronie MTB informacja że "produkt se pripravuje". Czyli cała druga partia się sprzedała. :shock:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości