Ok1-359, BR 38, ROCO

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sudovia
Posty: 333
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:28
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: Sudovia »

Witam.
Panowie ,help :mrgreen:
Moja loka z dźwiękiem , nie dźwięczy :mrgreen:
Mam Multimaus.Postawiłem lokę na tory...... i nic. Wprowadziłem ją do biblioteki, zaprogramowałem zgodnie z instrukcją i ......loka jeździ, ale dalej nie dźwięczy, cały czas ma zapalone światła przednie, nawet jak jedzie do tyłu, to palą się przednie.Nie można ich wyłączyć na MM.
Może coś nakaszaniłem podczas programowania?
W sumie powinna ona dobrze pracować już po postawieniu na tory?
Mam lokę 36049 , więc jest ona z dźwiękiem, a zachowuje się jak analog.
Z góry dzięki za info.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2012, 07:45 przez Sudovia, łącznie zmieniany 1 raz.
cichonęk
Posty: 484
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: cichonęk »

Po analizie zdjęć kilkunastu Ok z tym układem zbieralników, te przeróbki dotyczą praktycznie każdej.
Trzeci "zbieralnik" (pomiędzy piasecznicą i zaworami bezpieczeństwa typu Ramsbottoma) pojawił się w kotłach produkowanych po 1920 roku i znajdowało się w nim urządzenie do oczyszczania wody zasilającej kocioł. Co ciekawe występowały najróżniejsze konfiguracje zbieralników i piasecznicy. Na niektórych zdjęcia widoczny jest układ: zbieralnik pary piasecznica (kotły najstarszej produkcji), na innych - piasecznica, zbieralnik pary (od 1919 roku), a na jeszcze innych układ znany z naszego modelu (po 1920 roku).
Ostatnio zmieniony 06 lut 2012, 12:01 przez cichonęk, łącznie zmieniany 1 raz.
gemol
Posty: 1046
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: gemol »

Zatem istnieje kilkka wersji napędu. :mrgreen: U mnie są napędzane wszystkie osie w układzie gumek 2-0-0-2.
6. Dla parowozu z opisem "Par. Wolsztyn" do przeróbki praktycznie całość armatury, lampy, wózek przedni, przemalowanie czołownic i mnóstwo innych "pierdół"
Po analizie zdjęć kilkunastu Ok z tym układem zbieralników, te przeróbki dotyczą praktycznie każdej.
Pozdrawiam
Grzegorz Molenda
http://www.modart.radom.pl
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: drlukasz »

Na gorąco.
1. Gniazdo Plux16 dla dekodera
2. Pozbawienie 4 osi napędu nie polega (przynajmniej w moim egzemplarzu) na wstawieniu osi bez zębatki (+oś z zębatką w zapasie) lecz na wyjęciu zębatki pośredniej pomiędzy 3 a 4 osią. W związku z tym mam oś z zębatką w tendrze i oś z zębatką w zapasie, ale brak możliwości uruchomienia ewentualnego 4 osi.
3. Prześwitywanie i jaśniejsze świecenie tendra spowodowane jest umieszczeniem płytki diód w przestrzeni za tylną ścianą tendra i rezygnacją ze światłowodów.
4. Miejsce fabryczne na generator dymu - wąski komin stawia pod znakiem zapytania dobranie odpowiedniego generatora (nie znalazłem pasującego).
5. Miejsce na głośnik (Zimo - kostka cukru) w balaście kotła - szkoda, że w okolicach paleniska a nie silników...
6. Dla parowozu z opisem "Par. Wolsztyn" do przeróbki praktycznie całość armatury, lampy, wózek przedni, przemalowanie czołownic i mnóstwo innych "pierdół" - Roco się zdecydowanie nie popisało...
Ostatnio zmieniony 05 lut 2012, 21:26 przez drlukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
gemol
Posty: 1046
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: gemol »

Właśnie testuję dwie sztuki z soundem i muszę przyznać, że dźwięk jest bardzo przyzwoity, choć przy prędkości modelu bliskiej maksymalnej zlewa się. Mankamentem jest nieznaczne grzanie się tendra. Wizualnie model prezentuje się bardzo dobrze, choć realiści będą musieli włożyć w niego trochę pracy. Przede wszystkim lampy na tendrze, które wymagają przeniesienia na skrzynię narzędziową. Przenieść trzeba też prądnicę i przerobić związane z nią orurowanie. Do usunięcia dzwon i "wiatrochron" na budce. Lampy przednie powinny być ciut cofnięte. Do zlikwidowania jest też sprężarka i zbiornik z lewego pomostu i zmiana orurowania. To tak pokrótce po wstępnej analizie zdjęć i modelu.
Pozdrawiam
Grzegorz Molenda
http://www.modart.radom.pl
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: jafrap »

Na stronie Roco nie ma już w ofercie tego modelu. Czyżby krótka seria była w barwach PKP?
JanuszTT
Posty: 44
Rejestracja: 12 lut 2011, 18:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: JanuszTT »

Po krótkich testach ok1 z dźwiękiem i napędem na 4 osie:
- piękne wykonanie i malowanie
- dźwięki urzekaja, doskonale zgrane z prędkością lokomotywy
- jazda do przodu płynna w całym zakresie prędkości, ale nie próbowałem z wagonami bo nie wymienilem sprzęgu - jest Rocowski
- do tylu rzeczywiście w środkowych zakresach trochę nierownomierna, zobaczymy czy się dotrze z czasem, jak nie to być może trzeba będzie reklamować (albo zmienić 4-ta napedzana oś tendra na oś bez zebatki ???)
- cały czas pala się przednie światła, zmiana kierunku do tylu powoduje włączenie tylnych ale przednie nie gasna; widać minimalne zwiększenie natężenia przednich przy przelaczeniu do przodu, reset dekodera nie pomógł... - czy ktoś ma jakiś pomysł czy to wada czy można temu zaradzić ?
- przy jeździe do przodu trochę głośna, do tylu cicha, przy czym jeździła ok godziny w każda stronę

Pozdrawiam
markom
Posty: 731
Rejestracja: 12 sie 2008, 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: markom »

jafrap pisze:Masz wersję cyfrową?
Mam wersję "sound" :D
Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, 08:42 przez markom, łącznie zmieniany 1 raz.
markom
Posty: 731
Rejestracja: 12 sie 2008, 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: markom »

JanuszTT pisze:Dekoder dźwięku jest Zimo
A jak wypadły testy z jazdy ?
Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, 08:41 przez markom, łącznie zmieniany 1 raz.
JanuszTT
Posty: 44
Rejestracja: 12 lut 2011, 18:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: JanuszTT »

wmac27 pisze:
JanuszTT pisze:Witam, ja tez mam wersje ok1 z dźwiękiem, ....
Jaki jest zamontowany dekoder dźwięku?
Dekoder dźwięku jest Zimo
Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, 08:41 przez JanuszTT, łącznie zmieniany 1 raz.
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: jafrap »

markom pisze:Wychodzi na to, że ja również otrzymałem "zły napęd"!
Mam 4 osie napędzane, w tym skrajne z "ogumieniem".
Masz wersję cyfrową? Jak czytam o tych problemach z napędem to zastanawiam się ile takich modeli zalega w magazynach polskich sklepów, w tym internetowych.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, 08:40 przez jafrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Darek.W
Posty: 131
Rejestracja: 09 kwie 2009, 18:58
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: Darek.W »

Faktycznie tender świeci jaśniej i jest niewielka szczelina z jednej strony (pomiędzy ramą, a skrzynią tendra) przez, którą widać światło jak jest zupełnie ciemno.
Raczej nie jest to jakiś poważny feler, przynajmniej w mojej Ok1.
A reflektory w tendrze jak widać są mniejsze 2.8mm, przód 3.4mm.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2012, 20:35 przez Darek.W, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: krzysztof »

odnosząc sie do pytań zadanych w postach przedmówców, w moim egzemplarzu:

światła z czoła świecą mniej intensywnie niż te w tendrze, z tym, że uważam światła tendra za nienaturalnie intensywne (no i przeświecające obudowę tendra).

napęd mam na 3 osie - te ogumione. uważam, że koło będące w woreczku z częściami należy zamontować w miejscu pierwszej osi. zauważyłem też, że na rysunku w instrukcji osie 2 i 3 mają po 1 gumce przyczepnościowej, oś 1 dwie. u mnie wszystkie trzy osie maj,a po dwie gumki.

loka pięknie wykonana ale napisy ustępują wykonaniem tym z Tilliga - niestety nie tylko w tej loce Roco - to muszą dopracować.

dziwne jest też, że jeszcze nikt nie pisze o wyglądzie reflektorów w tendrze...
Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, 18:13 przez krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wmac27
Posty: 397
Rejestracja: 23 paź 2006, 09:28
Lokalizacja: Dolice
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: wmac27 »

JanuszTT pisze:Witam, ja tez mam wersje ok1 z dźwiękiem, ....
Jaki jest zamontowany dekoder dźwięku?
markom
Posty: 731
Rejestracja: 12 sie 2008, 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ok1-359, BR 38, ROCO

Post autor: markom »

Wychodzi na to, że ja również otrzymałem "zły napęd"!
Mam 4 osie napędzane, w tym skrajne z "ogumieniem".
O ile przy małych prędkościach i maxymalnych jest OK, to przy 75-90% podawanego zasilania zaczyna lokomotywą szarpać. Wpada w dziwne wibracje. Jakby chciała jechać do przodu, a za chwilę do tyłu. To co przytoczył Kolega Tomek, cyt.: nieoptymalna jazda"
Trzeba będzie reklamować :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Parowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości