BR 44, Roco

Moderator: mod-Tabor

Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: Maciej »

tetryk1955 pisze:Spójrz proszę, na to: http://stores.shop.ebay.pl/Hufing-Troni ... 1QQ_sopZ10 I to jest (a przynajmniej tak wygląda) dla mnie ideał. Też warmweiss
Na ten link już chyba nie zerkniemy, ale fakty są powalające - to najlepszy model wielkości TT dla średnio zaawansowanych. Reszta może się najwyżej uczyć - jak budować bardzo dobre parowozy 1:120 przy takiej cenie. Roco pokazało że Tillig zatrzymał się, a reszta wędruje w ślepe tory,
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 10:42 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
tetryk1955
Posty: 232
Rejestracja: 27 paź 2008, 16:21
Lokalizacja: gliwice
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: tetryk1955 »

Spójrz proszę, na to:
http://stores.shop.ebay.pl/Hufing-Troni ... 1QQ_sopZ10
I to jest (a przynajmniej tak wygląda) dla mnie ideał. Też warmweiss
tetryk1955
Posty: 232
Rejestracja: 27 paź 2008, 16:21
Lokalizacja: gliwice
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: tetryk1955 »

Co w mojej opinii n/t świateł w 44-ce jest nieprawdziwe?. Przecież oświetlenie jest na światłowodach, przednie latarnie ledwo się jarzą - rozwiązanie jest identyczne jak w Br 80. Jedyną uczciwą lampą jest reflektor na drzwiach dymnicy. Co do koloru można rzeczywiście spierać się - rzecz gustu, dla mnie jest to światło zimne w ktorym nie ma śladu żółtego koloru. Zaznaczam- być może jest to zgodne z oryginałem - nie wiem jak świeciły dorosłe 44-ki. Natomiast pamiętam jak świeciły nasze parowozy - mówię o tych z przełomu lat 60 i 70-tych. O ile z bliska rzeczywiście światło wydawało się białe to w miarę zwiększania dystansu żółkło - pewnie któraś z części składowych widma była pochłaniana przez powietrze lub coś co w nim było.Pamiętajmy że było to światło żarowe a nie monochromatyczne. Jeszcze raz podkreślam jest to rzecz gustu jakie światla kto lubi, natomiast informacja handlowa mówiąca że jest warmweiss jest po prostu nieprawdziwa i oto chodzi. Oczywiście i tak bym kupił tę 44-kę, nawet jakby były ksenony bo zmiana oświetlenia to naprawdę nie jest jakiś problem. W takie latarnie wchodzą LED SMD bodajże 625 jeśli dobrze pamiętam symbol - wymiar dłuższego boku to 1,8 mm. Zdjęcia będą, ale nieprędko bo 44 jest na końcu kolejki - najnowszy nabytek, na razie mogę służyć zdjęciami 81-ki z wbudowanymi do wnętrza latarni wspomnianymi wyżej diodami, ale myślę że 81-ka to żadna atrakcja. No i nie posiadam porządnego aparatu, ale coś tam widać.
Awatar użytkownika
BarTTmań
Posty: 585
Rejestracja: 03 paź 2008, 22:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: BarTTmań »

Racja. Ja nie mam aż takich uwag co do lamp, za to mój BR44 utyka na początku podjazdu (ok. 1.5 mm różnicy).
Awatar użytkownika
merry
Posty: 303
Rejestracja: 09 kwie 2008, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: merry »

tetryk1955 pisze:tzw ciepły biały w wydaniu ROCO przypomina poświatę lodu alpejskiego, a latarnie główne z przodu to po prostu żenada, chyba jakieś nędzne końcówki światłowodów. Generalnie, ja na pewno oświetlenie wywalę bo jest do niczego. (...) chyba skorzystam z własnej rady zamieszczonej w poprzednim poście i przy zabawie 44-ką będę zakładał czarną przepaskę na oczy żeby nie widzieć tych świateł. Aha, i stopery.
tetryk1955 pisze:Eee, no nie, oprócz świateł model jest cacy.
Rada dla wszystkich, zachowajmy szczególną ostrożność czytając opinie Kolegów :/
Ostatnio zmieniony 28 paź 2009, 18:53 przez merry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BarTTmań
Posty: 585
Rejestracja: 03 paź 2008, 22:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: BarTTmań »

To prosimy o fotkę po robocie :)
tetryk1955
Posty: 232
Rejestracja: 27 paź 2008, 16:21
Lokalizacja: gliwice
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: tetryk1955 »

Eee, no nie, oprócz świateł model jest cacy, drobna kosmetyka w postaci porządnych ledów gdzie trzeba, czarny metalizer na wiązary, tu i tam troszkę syfa (głównie na koła) i będzie OK. Ale rozumiem że nie każdemu chce się grzebać i poprawiać to co powinno być jak trzeba. Ja akurat to poprawianie najbardziej lubię.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: womo »

Już zmienił kolor światła :mrgreen: Nowa 01 jest super. I naprawdę świeci jasno. I chyba sprawię sobie drugą 01 zamiast 44. Model dopracowany pod każdym względem, bawię się któryś dzień i jeszcze nic nie mogę jej zarzucić. Nawet wiatrownice przestały mnie wk ...
tetryk1955
Posty: 232
Rejestracja: 27 paź 2008, 16:21
Lokalizacja: gliwice
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: tetryk1955 »

Dostałem, odpaliłem i do poprzednich uwag muszę dorzucić swoje: tzw ciepły biały w wydaniu ROCO przypomina poświatę lodu alpejskiego, a latarnie główne z przodu to po prostu żenada, chyba jakieś nędzne końcówki światłowodów. Generalnie, ja na pewno oświetlenie wywalę bo jest do niczego. Tillig bije tu konkurenta na łeb. Żeby tak jeszcze zmienili (Tillig)kolor z żółtego na prawdziwy ciepły biały. Ech , chyba skorzystam z własnej rady zamieszczonej w poprzednim poście i przy zabawie 44-ką będę zakładał czarną przepaskę na oczy żeby nie widzieć tych świateł. Aha, i stopery.
tetryk1955
Posty: 232
Rejestracja: 27 paź 2008, 16:21
Lokalizacja: gliwice
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: tetryk1955 »

Idąc za pomysłem Grzegorza proponuję czarne opaski na oczy dla tych którzy narzekają na małą ilośc taboru w polskim malowaniu
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: womo »

No to mnie pocieszyłeś :cry:
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: Kilkujadek »

Ten typ tak ma ;)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: womo »

Udało mi się w końcu jedną obejrzeć na "żywo", czy one wszystkie wydaja dźwięk jak zdychający udar w wiertarce, czy tylko ta którą oglądałem, normalnie plomby w rezonans wpadają :shock: Mam na nią ochotę ale ... więc czy ktoś ma z mniej drażniącym odgłosem silnika? Czy to w tym modelu norma?
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: Kilkujadek »

Z podstawką kątową - nie.
tetryk1955
Posty: 232
Rejestracja: 27 paź 2008, 16:21
Lokalizacja: gliwice
Kontakt:

Re: BR 44, Roco

Post autor: tetryk1955 »

GrzegorzTT ma w swoich płytkach (Okl, Br01) pięknie wygięte gniazda do dekoderów. Czyli dekoder mógłby być prosty.... Nie mieści się na długość?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Parowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości