BR65, Gützold

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
gemol
Posty: 1046
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: gemol »

DBv pisze: 02 sty 2021, 13:29Efekt tego taki, że nie ma Beckamanna,...
Beckmann jak najbardziej istnieje i ma się dobrze /Fischer powstał z podziału firmy Beckmann/. Poza Gutzoldem Fischer wchłonął Kresa.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: DBv »

marcin r pisze: 01 wrz 2020, 05:23 Added in 4 minutes 17 seconds:
Przepraszam za pomyłkę. Chodzi oczywiście o br41reko firmy Beckmann.
W zasadzie to nie jest to pomyłka...

BR41 faktycznie zapowiadana była przez Beckamnna ale w praktyce do handlu weszła już w momencie kiedy asortyment firmowany był przez firmę Fischer-Modell. Jednocześnie upadłość firmy Gutzold doprowadziła, że ofertę przejął... A jakże! Fischer-Modell...
Efekt tego taki, że nie ma Beckamanna, nie ma Gutzolda (funkcjonuje już jedynie jako marka handlowa i jeszcze chyba miejsce produkcji tj. Zwickau) a jest Fischer-Modell. Tak BR.65.10 jak i BR41 pochodzą więc niejako z tej samej stajni...
marcin r
Posty: 238
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:42
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: marcin r »

Jeszcze w temacie 65ki Gutzolda. Dla mnie najbardziej elegancki model tendrzaka w tetetce. Wizualnie i pod względem jazdy. Mam go 4 lata i nadal cieszy oko. Natomiast podoba mi się inny wyrób tej firmy mianowicie parowóz br41reko. Tego nie posiadam.

Added in 4 minutes 17 seconds:
Przepraszam za pomyłkę. Chodzi oczywiście o br41reko firmy Beckmann.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: womo »

Wszyscy kupujemy Tilliga :mrgreen:
Ja nawet dziś dostałem jednego i przy roco tak słabo wygląda w moim subiektywnym odczuciu. Jak wsadzę dekoder to sprawdzę jak śmiga ...

Roco jest dla mnie lepsze od Tilliga ...
Piko w ostatnich latach też go przegoniło. Nawet to, że mi sprzedali zepsuty parowóz a po gwarancji oddali pieniądze jest na plus dla nich.. Tillig potrafi odesłać przypudrowanego trupa po gwarancji i odbijasz czasami piłeczkę 2-3 razy zanim go wymienią.
Tr6 wyciągnąłem dziś z pudełka i znowu stuka bo plastik od leżenia się wygina, w zeszłym tygodniu od 52 znowu mi została farba na palcach itd itp....

Irytujące jest to że potrafią zrobić dobre lokomotywy jak 01 czy 50 wszystkie u mnie są super a potem wypuszczają gniota, że się człowiekowi odechciewa bo oszczędzili w Chinach przy produkcji 50 centów ...
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: MonsterSale »

Piszecie o subiektywnych odczuciach - napiszcie co konkretnie zarzucacie Tilligowi. Może się nawrócę i przestane kupować ale jeśli tak, to że niby co lepsze? Roco czy Piko to dopiero badziew.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: womo »

MonsterSale pisze:A dlaczego Tillig to niby badziewie? Mam kilkanaście lokomotyw Tilliga i nie narzekam. Rozumiem że może są niekiedy zbyt uproszczone względem oryginałów ale do jakości nie mogę się przyczepić
To zupełnie inne lokomotywy. Do puki nie kupiłem pierwszej dawno temu to myślałem jak Ty. Jakbym kiedyś rozstawał się z TT to te lokomotywy na pewno zostaną u mnie w gablocie na pamiątkę ...
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: MonsterSale »

No to jeśli dostanę gdzieś dobra cenę w wersji z III ep z dźwiękiem to kupie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: MonsterSale »

A dlaczego Tillig to niby badziewie? Mam kilkanaście lokomotyw Tilliga i nie narzekam. Rozumiem że może są niekiedy zbyt uproszczone względem oryginałów ale do jakości nie mogę się przyczepić (tylko raz miałem z Tr6 problem ze przyjechał źle zmontowany ale AMC mi wymienił).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Added in 1 minute 1 second:
No to jeśli dostanę gdzieś dobra cenę w wersji z III ep z dźwiękiem to kupie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: womo »

Najlepsza loka jaka jest w TT :D
Myślałem że nie da jej się poprawić ale faktycznie ta nowsza jest jeszcze "kulturalniejsza" od starej. Zdarza mi się je pomylić na makiecie. Tak dobry mimo wszystko jest stary wypust :lol:
A obie czarne ...
Ostatnio zmieniony 31 sie 2020, 22:41 przez womo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: krzysztof »

nowy 65 dość różni sie od poprzednika. tu masz link do elriwa a resztę (jak nie znasz niemieckiego) machniesz przez google translator:
https://www.elriwa.de/produkte/loks/spu ... 5-dr-ep.iv

mam tą nowszą wersję i POLECAM. to nie jest takie badziewie jak Tillig a i cena nie jest specjalnie wyższa - TAK! dałeś link do wersji z ZIMO. ja swoją 65 kupiłem w wersji podstawowej za 1200 zł. przecież Tillisiowe loki kosztują niewiele mniej!

teraz czekam na nową BR24. a marzy mi się wersja PKP Zajączkowo Tczewskie...
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: MonsterSale »

Widzę że to dość stary model. Czy warto kupować jeszcze? https://www.makieciarz.pl/gutzold-31072 ... 94801.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Added in 41 minutes 34 seconds:
Spojrzałem, że to jest jednak model z 2018/2019. Czym one się teraz różnią od tych modeli sprzed 10 lat? Numerami bocznymi? Silnikiem?
Pytanie i tak ponawiam - czy warto za niemal 2000?
marcin r
Posty: 238
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:42
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: marcin r »

Witam. Kupilem wlasnie od kolegi z forum tego tendrzaka z nr kat 72400 i ma przygotowany na hak set tilliga 01561
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: golab »

Mam pytanie - czy ktoś rozbierał go na części pierwsze ? Chodzi mi o to jak ściągnąć skrzynie wodne z metalowej ramy ??
Awatar użytkownika
merry
Posty: 303
Rejestracja: 09 kwie 2008, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: merry »

Ja również jestem szczęśliwym właścicielem tej lokomotywy. Piękności!! Również boję się ją wyjmować z pudełka (masa duża a detali na obudowie mnóstwo). Również podziwiam fantastyczną jazdę. Również zachwycam się precyzją detali.

Jedyne z czym mam problem to gubienie gumek na nie idealnie połozonym torze.
Awatar użytkownika
MW
Posty: 94
Rejestracja: 29 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Rosija Moskwa
Kontakt:

Re: BR65, Gützold

Post autor: MW »

Oto zrobił
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 cze 2008, 15:19 przez MW, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Parowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości