Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Moderator: mod-Tabor

Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: Wojtek_Kraków »

Dzięki
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: piottrw »

Numer (5), reszta sie zgadza.
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: piottrw »

Nr 3 (6) maj 2001
Moje ulubione
IMG_20170916_120747-1703x729.jpg
IMG_20170916_121022-1703x2286.jpg
IMG_20170916_120846-1703x849.jpg
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: Wojtek_Kraków »

piottrw pisze:Był artykuł w Kolejach małych i dużych o składach z lat 60 tych
Pamiętasz może, w którym numerze?
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: piottrw »

Tr6 pasuje do starych eilzugów. I do tych wagonów mi był potrzebny, zamiast starej 56 bttb z naklejkami pkp. :D
Był artykuł w Kolejach małych i dużych o składach z lat 60 tych
IMG_20170916_091009-2080x1560.jpg
IMG_20170916_091053-2080x1560.jpg
IMG_20170916_090933-2080x1560.jpg
cichonęk
Posty: 484
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: cichonęk »

No cóż, nie chciałem nikomu obrzydzać tego modelu- sam bardzo mocno kibicowałem jego powstaniu i jak już wspomniałem napisałem z Kolejkowiczem do Tilliga trochę uwag nad jego ewentualnym malowaniem i wyglądem. Niestety również u Tilliga rządzą księgowi i widać to już było podczas przygotowania produkcji Eilzug'ów z "IV epoki", których malowanie zostało zestawione ze wszystkich posiadanych przez Tilliga projektów (chyba tylko za wyjątkiem tych z EKA) i braku koncepcji składu jako całości - rewizja lata 80, a gdzie do tego jakaś lokomotywa?
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: wicy »

cichonęk pisze:Wszyscy zwrócili uwagę na czarną czołownicę a nikt na czarne malowanie wiązarów...
Rzeczywiście!!
Obrzydziłeś mi lokomotywkę :( A tak się na nią szykowałem. Pozostaje czekać na opamiętanie Tilliga i wypust wersji beta 2 albo dokup czerwonych wiązarów z osobna.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: golab »

Konrada też ma czarne wiązary...
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: krzysztof »

cichonęk pisze:/.../Ewentualnie pozbył się starych zapasów ram oraz wiązarów do produkowanego wcześniej modelu nr 02162.
chciałem to napisać...
cichonęk
Posty: 484
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: cichonęk »

Wszyscy zwrócili uwagę na czarną czołownicę a nikt na czarne malowanie wiązarów... oznacza to, że niebawem wśród "nowości" ukaże się nowa wersja 437 CSD z III epoki. Właśnie takie malowanie ramy i wiązarów miały czechosłowackie parowozy z III epoki np. (w polskich parowozach wiązary były malowane zawsze na czerwono). Moim zdaniem Tillig zamówił ramy oraz wiązary do wersji czechosłowackiej i przy okazji nakładając budę z polskimi oznaczeniami + dodając bandaże na kołach zmontował "Tr6". Ewentualnie pozbył się starych zapasów ram oraz wiązarów do produkowanego wcześniej modelu nr 02162.
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: piottrw »

Tak gdześ słyszałem.
Model jest przemalowanką jak wszystko tilliga w PKP, data naprawy 65, więc żółte tabliczki moga być.
cichonęk
Posty: 484
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: cichonęk »

piottrw pisze:...dobrze że oznakowania nie sa tak jak projekt przewidywal z boku boku kabiny, podobno zmienili po sugestiach pana Koja. Lampy takie jak w TKt3 i Ok1, ciut większe niż dr/db
Szczerze wątpię, czy K. Koj ma coś wspólnego z projektem malowania tego parowozu. Wraz z Kol. Kolejkowiczem napisaliśmy swego czasu maila do Tilliga (za pośrednictwem p. Ćwieczkowskiego), w którym sugerowaliśmy pominięcie żółtych tabliczek, które na polskich parowozach pojawiły się po 1960 roku i "wycentrowanie" napisów na budce. Otrzymaliśmy taką odpowiedź: Odnośnie umiejscowienia typu i numeru parowozu, to ma być symetrycznie. Ze względów technicznych nie będzie żadnych napisów na kopułkach kotła (na piasecznicy, zbieralniku pary …). Odnośnie decyzji o epoce: IIIb czy IIIc – nie mam informacji ostatecznej. Ostatni człon odpowiedzi dotyczył naszej sugestii aby planowany parowóz pomalować i oznakować w epoce IIIb (mamy piękne wagony z EKA w tej epoce, a Tr6 jest przecież parowozem towarowym). Pamiętajmy, że oferowana przez Tilliga forma odzwierciedla parowóz z typową niemiecką armaturą, a takie maszyny mogły być na PKP na początku lat 50-tych XX wieku, czyli we wczesnej epoce IIIb. Jednak Tillig jak zwykle zrobił po swojemu i mamy kolejną przemalowankę nie mającą wiele wspólnego z rzeczywistością.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: Wojtek_Kraków »

PiasTT pisze:To trochę nie to samo. Na tej podmiance nie tylko czołownica jest czerwona ale i elementy podwozia. Tak czy siak, trzeba malować. ;)
Tak masz rację. Potem to do mnie dotarło ;)
PiasTT
Posty: 391
Rejestracja: 15 maja 2007, 14:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: PiasTT »

Wojtek_Kraków pisze:Jakby co to za niecałe 5 zł można mieć na podmiankę http://www.modelmania.com.pl/product_in ... s_id=45392
To trochę nie to samo. Na tej podmiance nie tylko czołownica jest czerwona ale i elementy podwozia. Tak czy siak, trzeba malować. ;)
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Parowóz Tr6 PKP - Tillig

Post autor: piottrw »

Takiego dostałem z MM, na stronie tilluga też jest takie malowanie. Mi się podoba, dobrze że oznakowania nie sa tak jak projekt przewidywal z boku boku kabiny, podobno zmienili po sugestiach pana Koja. Lampy takie jak w TKt3 i Ok1, ciut większe niż dr/db
ODPOWIEDZ

Wróć do „Parowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości