BR180/280/372, Kuehn

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

RE: BR180/280/372, Kuehn

Post autor: Maciej »

ŁukaszTT
Posty: 201
Rejestracja: 16 sie 2009, 02:40
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: BR180/280/372, Kuehn

Post autor: ŁukaszTT »

Póki co mam tylko jednego Tilliga, E189, który wg. mnie świeci świetnie. Świeceniem Herculesa z kolei jestem cholernie zawiedziony (do przodu, bo czerwone z tyłu są w porządku), chociaż zdaję sobie sprawę, że kosztował prawie 2 razy mniej niż Tillig. Nie mniej wolałbym coś tam jeszcze dopłacić, żeby świecił ładnie, bo nie ukrywam, że mi na tym zależy. Zabawa na makiecie wygląda najfajniej w półmroku, kiedy świeci się światło w domkach, latarnie i oczywiście lokomotywy. Tą lokomotywą, tj. BR180 póki co nie jestem specjalnie zainteresowany, jednak byłem ciekaw, czy Kuehn poczynił jakieś postępy w tym kierunku. ;) Gdyby poprawili światła w BR185, czy ER20 to na pewno bym sobie któregoś z nich sprawił, najwyżej swojego słabo świecącego siłacza bym się pozbył :P
Dzięki za odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony 16 lut 2012, 22:15 przez ŁukaszTT, łącznie zmieniany 1 raz.
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: BR180/280/372, Kuehn

Post autor: KrystianoV6 »

Nie zgodzę się do końca z tym, że roco i tillig zawsze świecą dobrze.
Mam ludmiłę 232 roco, mam v100 tilliga i moim zdaniem te dwie lokomotywy świecą gorzej niż kuhn (a też mam er20 oraz br 109 PE Cargo). Ludmiła fabrycznie ma oświetlenie żarówkowe, widzialne jako tako tylko przy wyższych prędkościach, natomiast V100 natężenie światła ma podobne do kuehna ale światła nie świecą pełnym otworem i wygląda to paskudnie. Teraz założyłem do br 232 i V100 ledy, po trzy na stronę, bezpośrednio przy otworach lamp i w nocy w pokoju jak lokomotywa jedzie na ścianie mam ogromne cienie lamp, drzew i semaforów i wszystkiego co mija po drodze.
Wracając do Kuehna to dobre jest to, że światła nie przeświecają w inne otwory np. jak świeci żółte z przodu to nie świeci razem z nim czerwone.
Generalnie loki kuehna polecam każdemu. Stosunek jakość-cena są nie do pobicia. Napędy to mistrzostwo świata. :D
Ostatnio zmieniony 17 lut 2012, 19:19 przez KrystianoV6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TittyTwister
Posty: 269
Rejestracja: 29 lis 2008, 20:24
Lokalizacja: Ostrava
Kontakt:

Re: BR180/280/372, Kuehn

Post autor: TittyTwister »

Starałem się zrobić zdjęcia, żebyś sprawdził, ale niestety musiał bym mieć bardzo dobry aparat, żeby było dobrze widzieć, bo na zdjęciach świeci za dużo. Muszę ale powiedzieć, że loko świeci dla mnie poprawnie - nie za mało, nie za mocno. Mam od Kuehna herculesa Arriva i Cargo 482, a obydwaj świeci bardo słabo. I teraz mam dwóch nowych okularników i oni świeci trochę więcej, niż by miały (ja myślę, nie wiem jak inni), ale myślę, że w sumie OK.

Więc jeżeli chcesz sobie kupić, to kup :) bardzo fajna loko :)

Z moich doświadczeń muszę powiedzieć, że Tillig i Roco świecą zawsze dobrze.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2012, 19:17 przez TittyTwister, łącznie zmieniany 2 razy.
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BR180/280/372, Kuehn

Post autor: Gloow »

Zależy którego tilliga masz na myśli bo nie wszystkie dobrze świecą. A tak na poważnie. Właśnie postawiłem lokomotywę na tory. W całkowitej ciemności (czyt. zero oświetlenia w pokoju i zasłonięte okna - ręki przed oczami nie widać) lokomotywa oświetla tor na tyle mocno, że dałem radę policzyć podkłady do 15cm toru od czoła lokomotywy (31 podkładów). Dla porównania - oświetlenie Taurusa piko - doliczyłem do 49 podkładów.
Podsumowując; na skali od 1 do 3 gdzie 1 to oświetlenie pozwalające zlokalizować lokomotywę na torach a 3 to oświetlenie które faktycznie oświetla tor przed lokomotywą, dałbym lokomotywie kuehena 2.
ŁukaszTT
Posty: 201
Rejestracja: 16 sie 2009, 02:40
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: BR180/280/372, Kuehn

Post autor: ŁukaszTT »

A jak świeci? Poprawili coś pod tym względem?
Bo np. ER20 Kuehna słabo, nie ma porównania do tilliga niestety :/
Awatar użytkownika
TittyTwister
Posty: 269
Rejestracja: 29 lis 2008, 20:24
Lokalizacja: Ostrava
Kontakt:

BR180/280/372, Kuehn

Post autor: TittyTwister »

BR 180/280, ČD 372 (Bastard)

:arrow: Dokładna nazwa modelu
Elektrowóz BR 372 kolei ČD Cargo / Elektrická lokomotiva 372 ČD Cargo

:arrow: Dokładna nazwa producenta modelu
Kuehn-modell - Torsten Kühn, Rheinbreitbach, Niemcy

:arrow: Forma
Model gotowy

:arrow: Technologia/Materiał
Tworzywo sztuczne formowane metodą wtrysku ciśnieniowego

:arrow: Charakter produkcji
Model wielkoseryjny

:arrow: Numer katalogowy modelu
32905 (seria jednorazowa)

:arrow: Zarząd kolejowy
ČD Cargo

:arrow: Epoka
V-VI

:arrow: Oznaczenie modelu
372 012-5

:arrow: Stacjonowanie/Data
Ústí nad Labem

:arrow: Liczba osi
4

:arrow: Dostępność innych wersji modelu
Obecnie produkowane inne wersje modelu:
32900 - 372 012-5, ČD epoka V
32810 - 180 020-0, DR, epoka IV
32830 - 180 012-7, DB Cargo, epoka V, seria jednorazowa

:arrow: Napęd
Silnik 5-polowy, dwie masy kinetyczne, napęd na wszystkie zestawy kołowe, zbieranie prądu ze wszystkich kół, 2 gumki przyczepnościowe

:arrow: Sprzęg
Model posiada KKS oraz gniazdo NEM 358.

:arrow: Oświetlenie
Oświetlenie diodowe białe/czerwone, zmienne w zależności od kierunku jazdy.

:arrow: DCC
Posiada gniazdo NEM 651.


:arrow: Zdjęcia modelu:
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: Lokomotywa w rzeczywistości:
ČD Cargo, 5.11.2011, Děčín:
Obrazek

ČD:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości