EU46 (BR193) Piko

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miano
Posty: 611
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: miano »

Trudno tu mówić o PKP i olewaniu polskiego rynku, gdyż lokomotywy są z zagraniczną rejestracją niepolskich przewoźników.
W przypadku Metransu zapewne zawiniło przygotowanie produkcji i kolor nie wyszedł :|
Przy Railpoolu wybór egzemplarza występującego z napisem PIKO pewnie w jednym egzemplarzu, zamiast bardziej uniwersalnego malowania.

Załączam jeszcze zdjęcia rzeczonych Vectronów, Metrans pojawia się od około roku, Raipool od listopada
metr2.png
railpool2.png
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 755
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: piottrw »

Niestety, albo stety, Piko ruszyło rynek PKP w ho i się tego trzyma, dopóki będzie sprzedaż - rośnie im nasz rynek parę procent rok do roku w ogólnym bilansie - nie ruszą PKP w TT bo i po co. Takie wrażenie odniosłem po spędzeniu kilku dni obok stoiska PIKO na wystawie makiet w Krakowie.
Jedyna nadzieja teraz na PKP od MTB może od Roco... no i od Tilliga - ten zawsze czymś nas uszczęśliwi może jakiś kolejny TT start bo schodzą, albo seria ZOO, ech...
Roco trochę przespało boom na PKP w h0, może nie popełnią tego błędu w TT.
Awatar użytkownika
dejww
Posty: 252
Rejestracja: 25 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: dejww »

miano pisze: 28 gru 2023, 11:04Jako że zbieram to co jeździ po torach niedaleko mnie...
Niestety później producenci dziwią się, że nie ma zbytu na TT samemu do tego doprowadzając. Często jest tak, że nie wielka zmiana malowania czy niewielka modyfikacja umożliwia spolszczenie modelu co przekładało by się na zbyt danej formy modelu w PL ale po co..... Po prostu mamy przedstawicieli TT na Polskę do d.... i tyle..... :( :( :(
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 210
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: NemoTT »

miano pisze: 28 gru 2023, 11:04 Niestety model ma 2 pantografy i duży napis Ralpool z boku i to bym przeżył bo dałoby się zmodyfikować, ale najgorszy jest napis PIKO na drzwiach oraz Regio Bayern obok :P
Coś to PIKO często upraszcza (sobie) sprawy, ale ogólnie trzeba cieszyć się tymi małymi pięknymi lokami. Gratuluję zakupu. 👍
Awatar użytkownika
miano
Posty: 611
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: miano »

Jako że zbieram to co jeździ po torach niedaleko mnie, głównie współcześnie, przy skończeniu się 186 Metrans Tilliga ucieszyłem się widząc Vectrona w tych barwach w katalogu PIKO 2022. Ze względu na wysoką cenę około 1 tys zł do decyzji o zakupie musiałem jednak dojrzeć.
Skusiła mnie dopiero promocja w Modelmanii.
Niestety to co przyszło okazało się kolejnym bublem PIKO ze względu na kolor, który powinien być srebrny jak w 186 Metrans Tilliga, a jest brudnozłoty :x
PIKO zauważyło swój błąd (lub zwrócono im uwagę) drukując w katalogu 2023 wizualizację z kolorem ciemniejszym w stosunku do napisu oczywiście niezgodnym z rzeczywistością. Kolor dodatkowo wyjątkowo źle wygląda przy sztucznym oświetleniu, wchodząc w tzw stare złoto.
20231228_104438.jpg
Ostatnio pojawiły się też na mojej linii kolejowej Vectrony Railpool i ponieważ PIKO akurat w 2023 takiego zaoferowało też pomyślałem o nabyciu. Niestety model ma 2 pantografy i duży napis Ralpool z boku i to bym przeżył bo dałoby się zmodyfikować, ale najgorszy jest napis PIKO na drzwiach oraz Regio Bayern obok :P
Jak wiadomo w Bawarii (dawne RFN) TT jest bardzo popularna.
Optymistyczny akcent jest taki że Railpool pojawi się w wyprzedażach za jakiś czas to sobie przerobię...
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: MonsterSale »

Ogarnalem. Najważniejsze ze LEDy działają i nie trzeba zwracać :)

Chodziło o mapowanie CV33 i CV34 - były źle podpięte funkcje. Gdyby ktoś miał wątpliwość pod bitami 0 i 1 są odpowiednio światła BIAŁE do przodu i do tylu. A czerwone są pod wyjściami funkcyjnymi odpowiednio A1 i A2. Wiec żeby czerwone światła z tylu włączały się równocześnie z białymi ale na przeciwległych stronach lokomotywy, to CV33 musi być 5 (a nie 1), a CV34 musi być 10 (a nie 2).
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: Borczy »

Może trzeba przemapować funkcje oświetlenia , ja mam tak w jednej loce z DigiToolsem
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: MonsterSale »

Instrukcja nie wspomina ani słowem ze czerwone światła są w ogóle do włączenia poprzez funkcje. Teoretycznie niemiecka instrukcja dekodera cyfrowego (od Piko) mówi ze kierunkowe światła włącza się F0 i wszystko powinno banglać zaraz po wyjęciu z pudełka.
Natomiast jest cała masa konfiguracji dekodera gdzie można coś WYŁĄCZYĆ. I może makieciarz (bo sztuka od niego) coś pokręcił podczas programowania dekodera.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: ArturSchŁ »

... a co mówi instrukcja ? :D
Którymi Fn zapala się/gasi czerwone światło (gdy są podpięte wagony) ?

Czy przestawiałeś CV-ki ? Może reset do nastaw fabrycznych dekodera ?
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: MonsterSale »

Żadne funkcje się nie świecą. Czerwone włącza się tylko z jednej strony i tylko kiedy jest włączony dźwięk (dźwięk włącza się F1).
Zmiana kierunku nie ma wpływu na czerwone
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: ArturSchŁ »

MonsterSale pisze: 25 maja 2021, 11:08... na wszelki wypadek skonfiguruje wszystkie 28 i zobaczę czy coś się swieci
Najczęściej są to pierwsze 2-4 Fn ...
MonsterSale pisze: 25 maja 2021, 11:08... na wszelki wypadek skonfiguruje wszystkie 28 i zobaczę czy coś się swieci
Nie, wystarczy włącz-wyłącz.
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: MonsterSale »

ArturSchŁ pisze:Wygląda jakbyś w DCC miał pozapalane jakieś Fn.
Wątpię ale na wszelki wypadek skonfiguruje wszystkie 28 i zobaczę czy coś się swieci
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: MonsterSale »

DCC
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: ArturSchŁ »

Wygląda jakbyś w DCC miał pozapalane jakieś Fn.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: EU46 (BR193) Piko

Post autor: Borczy »

Analog czy DCC?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości