Aerograf

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: JarUs »

"To, to" moje narzędzie. Urzekł mnie ruchomy zbiorniczek na farbę ;)
leo
Posty: 71
Rejestracja: 16 cze 2006, 19:13
Lokalizacja: Prawie Poznań
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: leo »

Z podanych przez Ciebie wybrał bym ostatni, czyli AB-133, ale lepszy od niego jest AD-7790. Sam takiego używam z powodzeniem od prawie dwóch lat i sprawuje się rewelacyjnie, a maluje nim naprawdę sporo.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: Slawek77 »

Odkopię temat, a mianowicie jaki areograf polecacie do domowej zabawy ?
Dodam ze chciałbym wydać raz a dobrze, więc areografy za 50 zł raczej nie wchodzą w grę.
Może któryś z tych ?

http://allegro.pl/aerograf-ad-7704-dysz ... 35187.html
http://allegro.pl/aerograf-zestaw-na-pr ... 43293.html
http://allegro.pl/tool-star-sap-areogra ... 75547.html
http://allegro.pl/aerograf-ab-133-dysza ... 84287.html
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: solar »

PiotrT pisze:Ja używam retardera jest trochę lepiej ale nie idealnie. Dasz jakiś link do tego Gunze?
Zapewne chodzi o ten rozcieńczalnik z opóźniaczem GUNZE Ja takiego używam z powodzeniem. Fakt, faktem używam tylko farb Gunze.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2014, 10:06 przez solar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
myszka
Posty: 299
Rejestracja: 27 wrz 2006, 21:35
Lokalizacja: Rumia Janowo
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: myszka »

Bardzo dziękuję za cenne porady i doświadczenia. Jesteście wielcy! :mrgreen: Przy okazji spodobał mi się ten retarder i przejdę chyba na farby akrylowe. Zauważyłem, że starymi dobrymi Humbrolami już mało osób maluje. Widzę, że jestem staromodny :mrgreen: :mrgreen: i żyje starymi czasami chyba. :lol:
Gloow pisze:A ten humbrol to emalia czy akryl? ...
Emalia :)
PS: Dzisiaj mam wolne, więc popróbuje waszych sposobów :P
Ostatnio zmieniony 07 mar 2014, 09:50 przez myszka, łącznie zmieniany 2 razy.
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: Gloow »

A ten humbrol to emalia czy akryl? Ja maluję aerografem farbami Vallejo color. Jako rozcienczalnik, a za razem utwardzać używam sidoluksu. Do mycia aerografu używam cleanluksu i wody.
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: PiotrT »

golab pisze:Rozcieńczam farbki często rozcieńczalnikiem z opóźniaczem Gunze, wtedy nie zasycha. Same retardery do akryli mnie nie zadowalały.
Ja używam retardera jest trochę lepiej ale nie idealnie. Dasz jakiś link do tego Gunze?
Ostatnio zmieniony 06 mar 2014, 16:39 przez PiotrT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: golab »

mycie po malowaniu - ja używam zmywacza do paznokci z biedronki ... Niestety woda nie poradzi sobie np z zaschniętą na iglicy farbą, a akurat ten zmywacz ma zapach tolerowany przez zonę :D

Co do kropelek farby (plucie) to albo zasyfiona dysza (niedomyta, zaschnięta), albo za gęsta farba. W trakcie malowania, jeśli robie przerwy to na bieżąco czyszczę wylot aero patyczkiem do czyszczenia uszu (taki z watą na końcu).

Rozcieńczam farbki często rozcieńczalnikiem z opóźniaczem Gunze, wtedy nie zasycha. Same retardery do akryli mnie nie zadowalały.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2014, 16:22 przez golab, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janekTT
Posty: 90
Rejestracja: 24 gru 2011, 21:37
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: janekTT »

Jeżeli chodzi o mycie aerografu po farbach akrylowych Humbrola to ja osobiście używam Acetonu
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: PiotrT »

Co do farb nie pomogę bo ja używam Vallejo Air akrylowych. Myję najtańszym zmywaczem do paznokci ;)

Co do kropelek to masz areo dwu-funkcyjny wiec możesz przed rozpoczęciem malowania puścić same powietrze gdzieś w bok żeby oczyścić dyszę, a dopiero potem przesunąć spust aby uruchomić farbę. Druga kwestia przynajmniej u mnie, akryle szybko zasychają. Jeżeli nie malujesz ciągłym strumieniem, tylko pryśniesz, oglądasz, pryśniesz oglądasz to na iglicy i dyszy farba momentalnie zasycha i stąd może być to plucie. Sporo też zależy od gęstości farby. Przynajmniej tak wynika z moich osobistych doświadczeń.
Awatar użytkownika
myszka
Posty: 299
Rejestracja: 27 wrz 2006, 21:35
Lokalizacja: Rumia Janowo
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: myszka »

Kupiłem niedawno kompresor AS-186 i aerograf AB1007. Trochę już nim sobie pomalowałem i zrodziły mi się dwa pytania. Czy mogę po malowaniu aerografem farbami Humbrol myć sprzęt innym (tańszym) rozpuszczalnikiem niż Humbrolowym? I drugie pytanie. Podczas malowania czasem chlapnie mi kropelkami farby . Jak temu zapobiec? :)
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: Marcin »

:mrgreen: Kompresor fabryczne filtry ma
Ostatnio zmieniony 23 lut 2014, 08:07 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: Marcin »

U mnie chodzi kompresor warsztatowy 10 Litrów, + odwadniacz + odolejacz + dobry regulator cisnienia, i mam powietrza jak gnoju, nie kombinujcie ze sprężarkami od lodówek lub innym badziewiem specjalistycznym bo szkoda kasy na to.
Awatar użytkownika
myszka
Posty: 299
Rejestracja: 27 wrz 2006, 21:35
Lokalizacja: Rumia Janowo
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: myszka »

Bardzo dziękuje kolegom za odpowiedzi. Wykreowaliście mi decyzję co do zakupu kompresora. Gloow, wiem że to jest sam kompresor. Aerograf sobie taki upatrzyłem AB1004/1007.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2014, 08:06 przez myszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Aerograf

Post autor: Gloow »

Hej, mam bardzo podobny kompresor. Grzeje się ale też bez przesady. Z jego użyciem malowałem do tej pory modele redukcyjne (parę okrętów i samolotów). Piszę o tym dlatego, że są to modele większe niż dajmy na to lokomotywa czy wagon w TT. Kompresor się grzeje ale bez przesady. Mi nie udało się go nagrzać do tego stopnia żebym zaczął obawiać się o uszkodzenia. Zależy też pod jakim ciśnieniem będziesz malował, im większe ciśnienie tym większe zużycie powietrza i grzanie się kompresora. Ogólnie polecam kompresorek. Zwróć tylko uwagę, że w tej aukcji którą pokazałeś kupujesz tylko kompresor bez aerografu, a z Twojego postu można wnioskować, że chcesz kupić jedno i drugie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości