Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: solar »

golab pisze:Wszystkie te kompresorki coś mi się wydaje zjeżdżają z jednej taśmy produkcyjnej gdzieś w chinach, niezależnie od firmy :D
Też takie wrażenie miałem, kiedy byłem na kupnie swojego. Większość ma praktycznie podobne parametry (o ile nie takie same), a różnią się tylko naklejką producenta. Ja dokonałem zakupu bardzo podobnego kompresora jak wskazał Kol. maciej_kolej (nawet parametry się zgadzają) tylko z reduktorem. Praca na z nim jest bardzo przyjemna, ale trzeba uważać, żeby go nie przegrzać. Kiedy maluję parę modeli na raz muszę po ok. 25-35 minutach robić przerwę na ok. 15min. Jako aerografu używam tego który jest we wspomnianej aukcji
Jeżeli jest możliwość za niewielką dopłatą kupić kompresor z butlą to myślę, że warto.
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: winner_xp »

Ja wrzucę swoje dwa grosze do wątku, zbudowałem 2 sprężarki na bazie agregatu lodówkowego, jedną aby działała, a drugą już "profesjonalną" z reduktorem wyłącznikiem ciśnieniowym oraz używanego agregatu. Jeśli ktoś posiada 30x30 cm na podłodze może cieszyć się super wydajną ultra cichą maszynką do malowania. Koszt na pewno nie przekroczy 300zł;).
Ostatnio zmieniony 23 lis 2011, 00:10 przez winner_xp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leszek tt
Posty: 104
Rejestracja: 10 paź 2007, 21:39
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: Leszek tt »

Też posiadam taki model z reduktorem.Bardzo uniwersalny.Jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: golab »

tutaj masz za 30 zl wiecej taki z butla i reduktorem, sam go zanabyłem jakiś czas temu ...

http://allegro.onet.pl/mini-kompresor-d ... 35100.html

Wszystkie te kompresorki coś mi się wydaje zjeżdżają z jednej taśmy produkcyjnej gdzieś w chinach, niezależnie od firmy :D
Lotos
Posty: 36
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:26
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: Lotos »

Mam taki kompresor, ale z reduktorem, który jest mi przydatny. Pompuję nim koła, piłki, no i oczywiście maluję modele. Do tego aerografu w zupełności wystarczy, jednak kupiłbym wersję z reduktorem.

Pozdrawiam.
Roman
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: Maciej »

Temat ożył. czy ktoś z was ma doświadczenia z tym urządzeniem?
http://allegro.onet.pl/mini-kompresor-s ... 18318.html
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: Ranger »

Na początek wystarczy aerograf taki jak zaproponował kol. golab. Zdecydowanie odradzam pistolet z odlączanym zbiornikiem o takiej wielkości. Jeśli już to zbiornik wkładany z góry.
Ja używam aerografu ze stałym zbiornikiem o poj. 10ml i spokojnie wystarcza.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: daraśekp »

Widzisz-to jest tak:
bawiłem się w malowanie plastikowych modeli samolotów pędzelkiem i to mi wystarczyło. Skusiłem się na SM42 i ramę już pomalowałem, oczywiście pędzelkiem. Budy jednak nie chcę spieprzyć i przymierzam się do aerografu. Pewnie przyda się jeszcze nie raz. Nie chcę jednak wydawać nie wiem ile na to coś. Jeżeli efekt Twojej pracy tym narzędziem w powiększeniu jest moim zdaniem znakomity, to dla mnie przy okazjonalnym używaniu wystarczy z pewnością na długie lata.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: golab »

Dzięki za uznanie, ale raczej pozbieraj opinie tych, z których warsztatu zeszło więcej modeli, ale malują chyba czymś droższym niż 150 zł za wszystko
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: daraśekp »

dysza 0,3 + regulacja w zupełności wystarcza
Oglądałem efekty Twojej pracy. Wyglądają extra. Też chyba sobie sprezentuję ten model.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: golab »

ja używam takiego , ale następny bezwzględnie bedzie miał osłone dyszy w formie tulipanka. Preferuję stały zbiornik i zasilanie grawitacyjne.

dysza 0,3 + regulacja w zupełności wystarcza
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: daraśekp »

Przeglądałem różne. W tym zestawie są trzy rodzaje dysz. Nie wiem czy przy malowaniu w naszej skali ma to jakieś znaczenie. Jeśli nie to myślę jeszcze o tym modelu.
devonn
Posty: 85
Rejestracja: 08 cze 2008, 16:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: devonn »

Używałem podobnego z dolnym zbiornikiem. Do dobrego rozpylania farba musi być bardziej rozcieńczona ( łatwiej o zacieki). Rozmiar dysz bardziej pasuje do malowania dużych powierzchni, do modeli dysza max. 0,3. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: golab »

Moim zdaniem - popartym niewielkimi, aczkolwiek w miarę skutecznymi doświadczeniami - lepszy jest aerograf z podawaniem grawitacyjnym (zbiornik górny) - łatwiejszy w utrzymaniu i dokładniejszy i osłoną dyszy w kształcie tulipana - lepiej "rozpyla".

Ale to pewnie zależy od upodobań.
A kompresorek - ja na razie używam inhalatora PARI, tani i dla mnie wystarczający, choć pewnie prawdziwy kompresor to inny komfort pracy.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: daraśekp »

Witam. Zastanawiam się nad kupnem tego aerografu. Pytanie do kolegów: czy to jest dobry wybór? Może ktoś korzysta z tego sprzętu i doradzi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości