Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 34
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:13
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: Tempest »

Mam ten kompresor i nie jestem zbyt szczęśliwym jego posiadaczem. Po kilku użyciach (może ze 6 razy po kilka-kilkanaście minut) wysiadł w nim wyłącznik ciśnieniowy. Ciśnienia jakie podaje nie mierzyłem bo mam wersję bez manometru i regulatora ciśnienia ale wydaje mi się, że jest jakieś małe. "Dmuch" z puszki z gazem jest chyba z 10X mocniejszy co nie oznacza że to jest OK bo potrafi zdmuchnąć mały model ze stołu :D
Bez regulatora ciśnienia da się przeżyć - dorobiłem sobie nożny wyłącznik z przedłużacza i wyłącznika dzwonkowego

Obrazek

Niestety w Polsce nie można chyba zakupić jakiegoś markowego kompresora (np Revell, Aztec) w żadnym sklepie od ręki a jak już stwierdzą że mogą sprowadzić to eurony przeliczają po 10 PLN.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: Ranger »

Odradzam, szajs. Polecam poczytanie innych for internetowych na temat aerografów i oczywiście kompresorów. Podpowiem tylko,że te oto przedmioty nie znalazły uznania wśród grona modelarskiego.
Jeśli chcesz więcej info dlaczego to PW.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Kompresory i aerografy - pytania i wątpliwości.

Post autor: Maciej »

Czy ktoś z szanownych forumowiczów testował takie urządzenia
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=267434098
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości