Warsztat modelarza

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Warsztat modelarza

Post autor: ArturSchŁ »

Tym razem z innej beczki:

Working With Small Parts - O Scale Cigar Box

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=xxa65iAq4o4

Tłumaczyć chyba nie trzeba,
a patenty są ciekawe.

Warto zajrzeć na kanał YT autora :arrow: Interaction Hobbies po więcej poradników.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Warsztat modelarza

Post autor: Wojtek_Kraków »

Fachowo....
Tylko rzeczywiście żeby to przenieść to trzeba mieć trochę siły:)

Jeszcze tor do programowania by się przydał albo szyna z rolką do przeglądu lokomotyw;)
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Warsztat modelarza

Post autor: winner_xp »

Z racji powtórnej przeprowadzki... oraz wynikłemu z tego powodu braku miejsca do majsterkowania postanowiłem coś zaradzić. Założenie to modułowy warsztat, a teraz prezentacja pierwszego modułu.
IMG_20170118_164334.jpg
Nazwałem go Azyl 1 :P. Skrzynka o wymiarach 70x30x41,6cm, wykonana ze sklejki 8mm. Wiem, że grubość od razu rzutuje na wagę, ale chciałem mieć warsztat, który może dużo wytrzymać i być bardzo stabilny. W środku jest praktycznie wszytko by spokojnie składać, wycinać, lutować, szlifować, a nawet myśleć :P.
Założenia:
-wszystko w jednym!, szlifierka,lutownica, zasilacz, ładowarka, itd...
-możliwość szybkiego złożenia,rozłożenia.
-duża ochrona po zamknięciu (w moim przypadku kluczowa sprawa)
-z racji ciągłych przeprowadzek przez ostatnie lata, duża mobilność
-możliwość modyfikacji w razie potrzeby.
-możliwość dobudowania modułu do malowania ze wszystkimi farbami oraz kompresorem.
IMG_20170118_164321.jpg
IMG_20170118_164221.jpg
IMG_20170118_164245.jpg
Teraz trochę o wykonaniu, stelaż zrobiony ze sklejki, wszystkie szufladki zrobione na wymiar ze spienionego pcv 2mm grubości, oświetlenie na power led 5w z możliwością dołożenia diód. W środku, trafo do proxxona, zasilacz komputerowy na wszelki wypadek jakby brakło Amperów do doświadczeń oraz sterowanie DCC multimaus ;)
IMG_20170118_164203.jpg
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Warsztat modelarza

Post autor: golab »

Niestety to samo.... chyba winnym jest tablet, po powrocie do domu spróbuję na komputerze
Awatar użytkownika
sTTaszek
Posty: 290
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:01
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Warsztat modelarza

Post autor: sTTaszek »

Spróbuj może tutaj
Free Download>czekasz 30 sek, wpisujesz kod z obrazka, klikasz Download i ściągasz :mrgreen:
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Warsztat modelarza

Post autor: golab »

Ściągnąłeś ? Bo u mnie po otwarciu miliona dziwnych stron, ściągnęło plik, którego nie da się otworzyć ...
gonzoTTom
Posty: 308
Rejestracja: 06 kwie 2011, 17:25
Lokalizacja: Bergstadt Tarnowitz
Kontakt:

MIBA Modellbahn Praxis - Werkstatt Nr.1 2015

Post autor: gonzoTTom »

ArturSchŁ pisze:MIBA.Modellbahn Praxis.2002.03.Modellbahn Werkstatt doczekał się uaktualnienia i nowego wydania.........., jest dostępny w sieci np. TU [01/2015, 20MB].
MIBA Modellbahn Praxis - Werkstatt Nr.1 2015 bez chomikowania dostępny TU.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Warsztat modelarza

Post autor: golab »

bankier pisze:Panowie, zamiast rozwiewać wątpliwości ;) pogłębiacie je. Choć kwestia warsztatu to jak kwestia gustu... i nie "warto" o tym dyskutować. Stawiam tezę, na "dzień dobry" lepiej kupić sprzęt za przysłowiowe grosze. Obali ją ktoś?
Nie obali ... ale uzupełni. Ja pierwsze malowanki też robiłem aero za 49 zł i kompresorem Pari.
Każde narzędzie będzie dobre do CZEGOŚ, niekoniecznie do tego samego, bo jeśli prace polegać mają na cięciu flexów, to rzeczywiście sprzęt będzie idealny, ale jeśli chcesz już zrobić coś delikatniejszego, to słabe narzędzie może zepsuć efekt, choć i tak najbardziej liczą się umiejętności.
Są tacy co płytki z SMD lutują kolbą, są i tacy co wagoniki malują sprayem z marketu. Wszystko zależy co potrafisz i czego oczekujesz.
Jeśli coś gabarytów Dremela, to przy naszej skali raczej tylko z wałkiem (piszę o taborze, makiety nie posiadam)
A wracając do Pari - świetny sprzęt, ale z czasem zaczęło mi brakować "ciśnienia", a po kupieniu kompresora z butlą, dotarło do mnie, że z Pari tylko się męczyłem... choć się DAŁO.
Więc wszystko zależy od tego co kolega chce robić i jakiej jakości oczekuje.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2015, 07:57 przez golab, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Warsztat modelarza

Post autor: winner_xp »

Na dzień dobry to dobra zabawka (sprzęt to nie jest :roll: ). Ja w sumie zaczynałem do takiej małej miniwiertarki. Zajeździłem chyba dwie, i przez ten czas denerwował mnie brak regulacji obrotów, bardzo mała moc oraz straszne bicie na małych wiertłach tarczach. Jak nie masz doświadczenia to faktycznie na początek zobacz co z czym się je.
PS: nie polecam tego typowego Dremela, ciężki głośny i za duże obroty. Do budowania małych łodzi i samolotów pewnie oki ale nie do TT
bankier
Posty: 464
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Warsztat modelarza

Post autor: bankier »

Panowie, zamiast rozwiewać wątpliwości ;) pogłębiacie je. Choć kwestia warsztatu to jak kwestia gustu... i nie "warto" o tym dyskutować. Stawiam tezę, na "dzień dobry" lepiej kupić sprzęt za przysłowiowe grosze. Obali ją ktoś?
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Warsztat modelarza

Post autor: winner_xp »

Proxxon 12V + tarcze od Konrada ( motylpro ) i cuda można zrobić :D
Mam w sumie dwa proxxony 12 V i 230V 100W tym drugim z tarczą 1mm grubości to nawet rury stalowe tnie aż miło :shock:. Na takich sprzętach można już coś w miarę sensownego "wytoczyć" ;)
Ostatnio zmieniony 05 sie 2015, 19:58 przez winner_xp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warsztat modelarza

Post autor: Misiek »

Zależy czym tniesz ;-)
Ja do tego podłączam 10v zasilacz od Zetki i spokojnie obrabiam co chcę.
A jak założyłem tarczkę od Konrada, to wkręty Wkręt-Met cięło aż miło ;-)

Moja jest taka, ale inna, tzn niebieski plastik. ;)
Mikołaj
Posty: 226
Rejestracja: 07 paź 2008, 20:28
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Warsztat modelarza

Post autor: Mikołaj »

Misiek pisze:A wiesz, bo ja używam tego http://botland.com.pl/mini-wiertarki/66 ... riami.html od kilku ładnych lat i jakoś działa bezproblemowo.
Mam takie coś tylko z inną naklejką producenta. Maszyna jest tak potężna, że ledwo daje radę przeciąć szynę. Z drugiej strony, może eNkowe tory są z miększego materiału ;)
Ostatnio zmieniony 06 sie 2015, 12:12 przez Mikołaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Warsztat modelarza

Post autor: golab »

Miałem takie ustrojostwo, końcówka miała odchył ok 0,5 mm od osi.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2015, 12:11 przez golab, łącznie zmieniany 2 razy.
Jan501
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:58
Lokalizacja: Ostrów Maz
Kontakt:

Re: Warsztat modelarza

Post autor: Jan501 »

Od kilku lat ozywam szlifierki zakupionej w LIDL-u za ok 90 PLN posiada giętki wałek i wiele narzędzi Wg mnie do prostych prac modelarskich to wystarczające narzędzie , i nie ma sensu wydawać kasy na firmowe sprzęty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości