Klejenie styropianu/styroduru

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Klejenie styropianu/styroduru

Post autor: golab »

W Castoramach i pochodnych masz takie specjalne do kasetonów i dekorów styropianowych
Awatar użytkownika
kulaj85
Posty: 143
Rejestracja: 10 lip 2014, 09:26
Lokalizacja: Warszawa/Sopot
Kontakt:

Re: Klejenie styropianu/styroduru

Post autor: kulaj85 »

piottrw pisze:Każdy klej wodny wikol, patex, klej introligatorski, polimerowe też np dragona, guma arabska albo roślinny też da radę ;) ale spoina nie będzie trwała. Inne kleje na bazie rozpuszczalników będą topić materiał typu styropian.
Tegwoj pisze:Magic jest to klej introligatorski, do klejenia papieru, kartonu. Do styroduru/styropianu proponował bym raczej polimerowy, ewentualnie po sprawdzeniu czy nie rozpuszcza ww tworzyw szewski z dragona lub inter globusa.
ArturSchŁ pisze:Nie wiem co to klej "magic", ale sprawdź na małym ścinku czy nie rozpuszcza materiału.
ArturSchŁ, myślałem że ktoś używał magic do klejenia styroduru/styropianu, ponoć klei wszystkie materiały, bynajmniej jest tak napisane na opakowaniu.
Piottrw i Tegwoj, dragon tak jak napisaliście zapewne się nada w końcu jest to klej polimerowy. Ale test zrobię także tym magic, chciałem po prostu zaczerpnąć rady na temat tego kleju i jego wytrzymałość.
Dzięki panowie ;)
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Klejenie styropianu/styroduru

Post autor: piottrw »

Każdy klej wodny wikol, patex, klej introligatorski, polimerowe też np dragona, guma arabska albo roślinny też da radę ;) ale spoina nie będzie trwała. Inne kleje na bazie rozpuszczalników będą topić materiał typu styropian.
Tegwoj
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2006, 11:40
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Klejenie styropianu/styroduru

Post autor: Tegwoj »

witam!
Magic jest to klej introligatorski, do klejenia papieru, kartonu. Do styroduru/styropianu proponował bym raczej polimerowy, ewentualnie po sprawdzeniu czy nie rozpuszcza ww tworzyw szewski z dragona lub inter globusa.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Klejenie styropianu/styroduru

Post autor: ArturSchŁ »

Nie wiem co to klej "magic", ale sprawdź na małym ścinku czy nie rozpuszcza materiału.
Awatar użytkownika
kulaj85
Posty: 143
Rejestracja: 10 lip 2014, 09:26
Lokalizacja: Warszawa/Sopot
Kontakt:

Klejenie styropianu/styroduru

Post autor: kulaj85 »

[wydzielone z makieta 170x100]
Może pytanie będzie śmieszne ale czy ktoś z was kleił styropian/styrodur klejem magic ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości