Dyskusja n/t instalacji dźwięku

Prąd i elektronika na makiecie

Moderator: mod-Elektryka i DCC

Awatar użytkownika
elvis
Posty: 105
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:35
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Dyskusja n/t instalacji dźwięku

Post autor: elvis »

Napisałem się jak głupi i gdzieś mi to wszystko wyleciało :(
Firmę znam, zajmuje się m.in. przebudową modeli na DCC. Korzystają z dekoderów Zimo i ESU i taką też mają jakość dźwięków i nic ponad to. Więc jeśli ktoś ma fantazję przebudowywania sobie modeli w Niemczech, to czemu nie. Polecam bo mają całkiem niezły warsztat.
Do gagara spokojnie mieści się dźwiękowiec Zimo MX648 lub dek jazdy MX622N ze złączem SUSI i do niego podpięty moduł dźwiękowy Intellisound3 firm Dietz/Uhlenbrock (jest to dokładnie to samo urządzenie) . I do tego głośniczek LS10x15 od Zimo.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2013, 07:20 przez elvis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Dyskusja n/t instalacji dźwięku

Post autor: ArturSchŁ »

JarTTek pisze:.....wtyczka NEM 651 na kabekach, czy bezpośrednio przylutowana do dekodera?
Najczęściej miejsca starczy tylko na gniazdo NEM651 + dekoder mini, więc by wstawić dekoder trzeba wylutować gniazdo i polutować kabelki dekodera bezpośrednio do płytki (tak jest np. w BR120 Tilliga).
Obrazek Obrazek
W modelu Roco, jak widać powyżej, mieści się dekoder z wtykiem NEM651, szpilki lutowane do płytki (bo jest też wykonanie z wtykiem na kabelkach). Więcej cudowania jest z zainstalowaniem głośniczka, ale też chyba wejdzie bez problemu po wyjęciu tego "sitka" jak na rysunku (u dołu po prawej, przy cyferce "4").
Ostatnio zmieniony 08 maja 2013, 08:19 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Dyskusja n/t instalacji dźwięku

Post autor: ArturSchŁ »

Marcin pisze:Henning jest wprawdzie drogi ale moim zdaniem ma bardzo realistyczne i dobrze skonfigurowane nagłośnienie loków.
No nie bądź taki tajemniczy, podziel się swoimi doświadczeniami z koleżeństwem, gdzie toto zakupić, posłuchać, obejrzeć.
:mrgreen:
JarTTek pisze:...czy zamówić SL 76 z dźwiękiem uniwersalnym disla, czy konkretnym - do ST 44 - 002 kolei PKP, Roco 36234; z kabelkami czy bez ?
Dwie sprawy:
:arrow: dźwięki uniwersalne są do wszystkiego, ...czyli do niczego. Do ST44 dobre dźwięki opracowało Roco z ESU, niestety na dekoder v.mini 3.5 co brzmi cicho.
Idąc tym tropem warto, myślę, użyć ESU v.4 z dźwiękiem do ST44 lub BR120/V200 DR - to "DR" jest ważne przy zamawianiu, bo możesz otrzymać dźwięki do V200 DB czyli BR221 :lol: Można dźwięki posłuchać na stronie ESU.
U Elvisa dowiedz się jak to z ZIMO do ST44.

:arrow: kabelki zawsze da się wetknąć w gniazdo, odwrotnie ...nie bardzo. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 07 maja 2013, 14:58 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dyskusja n/t instalacji dźwięku

Post autor: Marcin »

Misiek pisze:Pozostaje jeszcze kwestia możliwości dogrania nowych/innych dźwięków do oferowanego dekodera.
Tzn. z czym się można bujnąć do Elvisa a z czym trzeba za granicę :D
Myślę że Elvis powinien znać firmę Henning.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2013, 14:43 przez Marcin, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dyskusja n/t instalacji dźwięku

Post autor: Misiek »

Pozostaje jeszcze kwestia możliwości dogrania nowych/innych dźwieków do oferowanego dekodera.

Tzn. z czym sie mozna bujnąć do Elvisa a z czym trzeba za granicę :D
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dyskusja n/t instalacji dźwięku

Post autor: Marcin »

Ja bym zadał pytanie z innej strony: czy to jest warte tej kasy w porównaniu np z dźwiękiem oferowanym przez firmę Henning. Henning jest wprawdzie drogi ale moim zdaniem ma bardzo realistyczne i dobrze skonfigurowane nagłośnienie loków.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Dyskusja n/t instalacji dźwięku

Post autor: JarUs »

Mam dylemat, czy zamówić SL 76 z dźwiękiem uniwersalnym disla, czy konkretnym - do ST 44 - 002 kolei PKP, Roco 36234; z kabelkami czy bez ? Wszelkie podpowiedzi mile widziane :D
Ostatnio zmieniony 16 maja 2013, 08:09 przez JarUs, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i DCC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości