Moduł w pętli

Prąd i elektronika na makiecie

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2382
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moduł w pętli

Post autor: womo »

Może leżeć i na oknie jeśli masz takie długie przewody. Jedyne co musisz pilnować to wejście do modulu i wyjście na pętle aby było tam gdzie potrzeba. Przyczyn kable w którą bądź dziurę bo i tak co chwila odwraca na pętli.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Moduł w pętli

Post autor: Maciej »

womo pisze:Po chłopsku aby plus był tam gdzie plus a minus tam gdzie minus -chociaż w dcc nie ma plusa i minusa podobno :D
Jeszcze jedno - być może głupie pytanie - moduł przeciwzwarciowy ma być po prawej (tor wjazdu n pętlę) czy nie ma znaczenia?
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2382
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moduł w pętli

Post autor: womo »

Odcinek to odcinek.
Wszystko przed działa sobie a on zmienia sobie. Najważniejsze aby najdłuższy skład którym jeździsz był krótszy od tego odcinka izolowanego.

U siebie mam odcinek 20 cm toru pomiędzy odcinkiem izolowanym a zwrotnicą. Tak na wypadek gdyby coś nie zadziałało i przysmażyło lokomotywę na zwrotnicy to aby moduł przy okazji nie dostał. Tak na chłopski rozum sobie wymyśliłem a czy słusznie nie wiem. Ot takie obawy z czasów zabaw Fz1 :mrgreen:

Added in 25 minutes 27 seconds:
Już sobie przypomniałem skąd te 20 cm.
Jak miałem zwarcie na zwrotnicy to spaliło mi od razu punkt wykrywania składu który był przy niej. I teraz w module wykrywania mam jedno wyjście martwe - dlatego odsunąłem moduł pętli ...
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Moduł w pętli

Post autor: Maciej »

Zwrotnice są tylko moją wizją tego co mogę tam zrobić. Rozumiem że nie maja na nic wpływu jak są przed odcinkiem izolowanym. Czyli chlastam tory i z jednej strony łapię je modułem i jest ok druga strona izolacja - przeraża mnie to w ogóle :roll: :shock:
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2382
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moduł w pętli

Post autor: womo »

Tak będzie ok.
Ogólnie i tak ciągniesz kabel przy tylu zwrotnicach. Podłącz się bezpośrednio pod "magistralę".
Moduł tylko zamienia położenie aby przy wjeździe był ten sam sygnał w torach.

Po chłopsku aby plus był tam gdzie plus a minus tam gdzie minus -chociaż w dcc nie ma plusa i minusa podobno :D
rysunek poglądowy nie czepiać się :P
Petla-TT0_qsppsah.jpg
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Moduł w pętli

Post autor: Maciej »

womo pisze:Tak będzie działał.
Czyli jak połączę - wg rysunku - będzie ok ??
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2382
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moduł w pętli

Post autor: womo »

Tak będzie działał.

Nie wytrzymałem i sprawdziłem wjazd na dwie lokomotywy na dwie pętle. U mnie robi się error na centralce chyba wykrywa to jako zwarcie :D

Jak widać elektronika jest mądrzejsza niż ja :mrgreen:
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Moduł w pętli

Post autor: Maciej »

Mam pytanie do specjalistów. Czy tak jak na poniższym rysunku będzie dział moduł przeciwzwarciowy na petli ??
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i DCC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości