Wytrawianie PCB

Prąd i elektronika na makiecie

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobbik
Posty: 169
Rejestracja: 12 mar 2017, 21:38
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Wytawianie PCB

Post autor: Bobbik »

Widać że nie zajrzałeś w linka, kolego, bo tu mowa o metodzie chemicznej, czyli to samo co z żelazkiem, ale na zimno, zamiast żelazka jest strzykawka ;)

BTW Bardzo ładna ta Twoja płyteczka
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1707
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wytawianie PCB

Post autor: wicy »

Z całą ta metodą foto-chemiczną jest tyle pierniczenia się, że nigdy mi się nie chciało za to zabrać.
Do jednostkowych płytek stosowałem metodę papieru kredowego (lub w przypływach ekstrawagancji tzw. termotransferowego) i żelazka. Całość sprowadza się do 4 czynności: wydruk, prasowanie, oderwanie, zmycie :D + trawienie oczywiście.
Pod ATMega w smd też dało radę ;)
[s]Zegar01.jpg[/s]
Awatar użytkownika
Bobbik
Posty: 169
Rejestracja: 12 mar 2017, 21:38
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Wytrawianie PCB

Post autor: Bobbik »

Na przekór trendowi, aby wykonywanie płytek zlecać wyspecjalizowanym firmom, chciałbym zaproponować metodę transferu chemicznego. Może nie odkryłem ameryki, ale możliwe też że ktoś tego sposobu nie zna. Przetestowane, bez żadnej wprawy płytki pod THT wychodzą przyzwoite, natomiast przy wypracowaniu własnych proporcji mieszaniny (rózni producenci i "czystość" płynów) oraz wyczuciu iły nacisku, można wyprodukować w domowych warunkach piękne płyteczki pod smd.

http://domwlesie.eu/moje-projekty/amato ... chemiczny/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i DCC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości