Osadzenia kół

Dział, o warsztacie modelarskim, czyli jak, czym i w jaki sposób...

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 861
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Osadzenia kół

Post autor: brovarek »

Do czopów PEHO możesz dokupić sobie dedykowane wiertła, nie są drogie, posiadają też ograniczniki. Swoje kleje na cyjanoakryl średnio gęsty.
Jeżeli nie chcesz inwestować, końcówkę zwykłego wiertła należy obrobić w stożek i tyle.
Tych Schirmera nie używałem , ale pewnie podobna technika się sprawdzi.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Osadzenia kół

Post autor: T_Domagalski »

Jakiś czas temu popełniłem artykuł na ten temat: http://www.modelarstwott.pl/techniki-po ... ja-lozysk/
Używam wkładek Peho, bo nie mają tego "kołnierzyka", który potem utrudnia wkładanie i wyjmowanie osi. Ale idea i sposób mocowania są te same. Starą piastę rozwiercam wiertłem. Stożkowaty kształt piasty sam naprowadza wiertło, nie ma więc potrzeby specjalnego pozycjonowania go np. szablonem.
zibi33
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2006, 19:35
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: Osadzenia kół

Post autor: zibi33 »

Dokładnie takie stosuję ale bardziej chodzi mi o samą technikę przy osadzaniu takiego elementu np: poszerzanie otworu, sposób klejenia tak aby oś była osadzona idealnie prosto. Może stosujecie jakiś szablon ?
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Osadzenia kół

Post autor: oelka »

Po pierwsze wymienić zestawy kołowe na te z kołami z metalu.
Po drugie wykorzystać toczone z metalu gniazda do obsadzenia osi. Np. Schirmer - art. 4000 - 12x Achslagerbuchsen für Artikel 20010 bis 20331
zibi33
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2006, 19:35
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Osadzenia kół

Post autor: zibi33 »

Jako że przeszukując forum nie natrafiłem na temat wyeksploatowanych mocowań kół w starszych modelach to mam do kolegów py tanie czy macie jakiś sposób na poprawę takiego układu jezdnego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady i techniki modelarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości