Siatka młynarska

Dział, o warsztacie modelarskim, czyli jak, czym i w jaki sposób...

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Siatka młynarska

Post autor: Wojtek_Kraków »

Fajny patent.
Dzięki za podzielenie się
AK
Posty: 347
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Siatka młynarska

Post autor: AK »

Zgodnie z tytułem coś o siatkach młynarskich. Kupić to można np tutaj http://www.lodz.surtex.pl/pl/oferta/gaz ... za-mlynska
Co do zastosowania to jak kto ma potrzebę np siatkę na płot można zrobić :mrgreen: . Obrabia się to łatwo bo jest z plastiku.
Ja stosuję to do wykonywania pomostów z siatki cięto ciągnionej zwanej siatką leduchowskiego. Teoretycznie można to wytrawić ale przy tej skali uzyskanie odpowiedniej wielkości oczka jest nierealne (w HO od biedy). Ponieważ opcja stosowana przez blacharzy czyli powiększamy oczko do granicy możliwości technologicznych była nie do przyjęcia stanęło na ww siatce młynarskiej.
Technologicznie pomost robiony jest tak
1.Wytrawiana z blachy z nowego srebra 0,15 jest ramka
2.Ramka jest naklejana klejem epoksydowym na siatkę pod kątem 45 stopni do oczek. Siatka jest zwykle o wymiarach ramki trzymającej.
Co do Klejenia
a) klej rozsmarowuje się na papierze i dociska ramkę
b) ramkę dociska się do czystego papieru
c) ramkę dociska się do siatki
Sens tego jest taki żeby klej nie przeszedł na drugą stronę bo całość do wyrzucenia
3. Siatkę z podoklejanymi ramkami przykleja się taśma klejącą do ramki (ja stosuję małą piłkę do drewna)
4. Siatkę maluje sie na kolor pomostu z tym że tylko profesjonalny aerograf i bardzo ostrożnie. Takie małe oczka (0,1mm) bardzo łatwo zakleić
5. Po wyschnięciu obcina się dookoła żyletką i pomost gotowy (ewentualnie można delikatnie dokleić wikolem jak gdzieś trochę odchodzi)
Tutaj
Obrazek
efekt końcowy na cysternie K393 do kaprolaktamu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady i techniki modelarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości