Poradnik malowania i brudzenia taboru.

Dział, o warsztacie modelarskim, czyli jak, czym i w jaki sposób...

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Poradnik malowania i brudzenia taboru.

Post autor: oggr »

Łatwiej jest nanieść nową warstwę niż maskować wcześniejsze zwłaszcza że farba olejna z benzyną lubi wejść pod taśmę. Co prawda mogłem nanieść po wypłowieniach farbę lub też użyć różnych odcieni przed wypłowieniami. Technik jest sporo. Ja akurat zrobiłem tak jak spotkałem ostatnio u siebie na magistrali. Wagon brudny z dopiero co nałożonymi takimi świeżymi takimi miejscami.

Co do zakupów to biorę w Agtomie w Krk lub poprostu gdzie taniej z wysyłką wyjdzie bo w okolicy nie mam żadnych sklepów lepiej zaopatrzonych. Czasem biorę też w Kotebi.

Nastepny poradnik będzie o torach podkładach oraz o szutrze itp. Co do osobowych to mam ich za mało by zrobić dobry poradnik. Może jak się mi coś trafi to machnę też.
bankier
Posty: 464
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Poradnik malowania i brudzenia taboru.

Post autor: bankier »

Bardzo fajny poradnik - szczególnie, że sam lubię coś tam pobrudzić ;) Jak zwykle jednak pojawiają się pytania:

- czy próbowałeś zabezpieczyć niebieską powierzchnię pod kalki taśmą maskującą przed naniesieniem śladów eksploatacji (tak by w końcowej fazie nie malować ich ponownie na niebiesko przed nałożeniem kalek)?

- warto także "zakurzyć" wózki bo czarne są bardzo nienaturalne jeśli patrzymy na "brudny wagon" ;)

- jeśli to nie będzie kryptoreklama gdzie kupujesz specyfiki do brudzenia (wiem, że znajdę kilka czy kilkanaście ofert w sieci ale jeśli możesz polecić jakiś sklep to chętnie skorzystam)...

Fajne jest to, że dzielisz się wiedzą co i jak zrobić. Z niecierpliwością czekam na wagon osobowy np. "bonanzę" w kremowo-zielonym malowaniu lub żółto-niebieską Bipę.
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Poradnik malowania i brudzenia taboru.

Post autor: oggr »

http://oggrwolferinefigures.blogspot.co ... cargo.html

Poradnik krok po kroku jak brudzić tabor.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady i techniki modelarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości