napęd do bramy parowozowni

Dział, o warsztacie modelarskim, czyli jak, czym i w jaki sposób...

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: napęd do bramy parowozowni

Post autor: piotrek092 »

Łukasz masz browara u mnie TAKICH MOTORKÓW szukałem ,będą jak znalazł do przejazdów kolejowych,bramy fabryki, :mrgreen:
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 463
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: napęd do bramy parowozowni

Post autor: Domiss »

A ja proponuję microserwo... przerobione na silnik ;). Zalety: jest w pełni analogowo (przydadzą się jakieś krańcówki do wyłączania silnika bramy), jest silnik z przekładnią i całość jest _mała_.
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: napęd do bramy parowozowni

Post autor: Niejeden »

drlukasz pisze:Po co wciskacie człowiekowi serwa ze sterownikami skoro chce analogowo?
Szatan mnie zmusił.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: napęd do bramy parowozowni

Post autor: drlukasz »

Po co wciskacie człowiekowi serwa ze sterownikami skoro chce analogowo?
Silnik wolnoobrotowy (np 3-4 obr/min) jak do ekspozytorów - do kupienia np. na znanym portalu aukcyjnym + krańcówki odcinające zasilanie po dotarciu do określonej pozycji...

Np. http://allegro.pl/se79-mini-silniczek-z ... 14596.html
Albo: http://allegro.pl/silnik-24-v-dc-873410 ... 82144.html przy 12V ok 1rpm
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: napęd do bramy parowozowni

Post autor: Niejeden »

Również proponuję serwo. Potrzebujesz też sterownika serw z opcją regulacji prędkości. Jak rozumiem robisz to w analogu. W tej sytuacji proponuję sterownik sterowany poprzez zwarcie pinu do masy. Przełącznik na pulpicie powinien być dwuobwodowy, tak aby jednocześnie zwierał obwód toru parowozowni i wyjście sterownika do masy (co spowoduje przełożenie serwa i utrzymanie tego stanu aż do momentu przełożenia przełącznika), przy czym oczywiście oba te obwody muszą być rozdzielone.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: napęd do bramy parowozowni

Post autor: ArturSchŁ »

Proponuję użyć serwa modelarskie - możesz otwierać / zamykać powoli oraz płynnie ustawiać zakres otwarte/zamknięte.
Awatar użytkownika
darg
Posty: 103
Rejestracja: 29 lip 2008, 13:09
Lokalizacja: Bysław / Tuchola
Kontakt:

napęd do bramy parowozowni

Post autor: darg »

Proszę o radę jak zrobić napęd podmakietowy analogowy otwierania bramy parowozowni. chciałbym by przy włączaniu(przełącznikiem z pulpitu) prądu w torze parowozowni, równocześnie otwierały się bramy. Myślę bramy przykleić do pionowego drucika ( robiłby za zawiasy) wpuszczonego w płytę makiety i od dołu czymś napędzać -jakiś wolny silniczek z wył. krańcowym.
Czy są takie napędy i jak to działa?
dzięki Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady i techniki modelarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości