Bielsko-Biała Główna

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: KamilW »

Nastawnia cięta laserowo z PET'a (ten plastik z butelek, ale przy grubości 1mm jest praktycznie nie do rozróżnienia od PMMA czyli plexi).
Okna i drzwi drukowane.
Nastawnia wykonam jednak jeszcze raz na nowo bo nie jestem do końca zadowolony z efektu, teraz wiem jak to zrobić lepiej i jakich błędów unikać - m.in. właśnie, niektóre łączenia ścian przydało by się ładnie zaszpachlować.
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: Scio »

KamilW pisze:Jak ją wykończę to wrzucę więcej zdjęć.
Nie zapomnij zaszpachlować niektórych łączeń ścian, poza tym już teraz wygląda fajnie :D
Ostatnio zmieniony 17 lut 2013, 09:02 przez Scio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: Kaczor »

Wycinane laserowo?
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2384
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: womo »

"No ładne cacko,no, no, no" :mrgreen:
Będziesz ja brudził?
Awatar użytkownika
janekTT
Posty: 90
Rejestracja: 24 gru 2011, 21:37
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: janekTT »

KamilW pisze:Teraz jest już poprawnie sklejona:....
Moim zdaniem nastawnia wygląda super
Ostatnio zmieniony 16 lut 2013, 23:04 przez janekTT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: KamilW »

Przyszły elementy budynku nastawni północnej.
Oczywiście żeby nie było za lekko musiałem ją najpierw skleić w odbiciu lustrzanym...
Teraz jest już poprawnie sklejona:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/55a ... 3b7d3.html
Jak ją wykończę to wrzucę więcej zdjęć.
Awatar użytkownika
Bufor
Posty: 52
Rejestracja: 26 paź 2012, 12:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: Bufor »

Może Ciebie/Was to zainteresuje :)
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: KamilW »

Dziękuję wszystkim, którzy udzielili mi rad w kwestii połączenia dwóch rozjazdów.
Nie mam możliwości wykonania zdjęcia w rzeczywistości bo mój układ jest zmieniony w stosunku do oryginału ze względu na rozmiar i łączenie skrzynek.
Teraz mam już pełen obraz jak powinno to wyglądać.

Spróbowaliśmy z moją dziewczyną naszych sił w robieniu drzewek. Wybraliśmy technikę skręcania pnia z drutu i obklejania siateczką POLAK'a.
Moja dziewczyna na pierwszy rzut wybrała sobie moim zdaniem dość trudne drzewko - wierzbę płaczącą, ja zrobiłem jakieś bliżej nieokreślone drzewko. Chodziło raczej o sprawdzenie czy w ogóle coś nam z tego wyjdzie, na pewno będziemy pracowali nad techniką.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0a0 ... 79fb1.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/740 ... b9fa5.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc0 ... d5947.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/65e ... f0543.html
Posłałem też budynek nastawni do wykonania elementów. Też jestem ciekaw jak to wyjdzie. Bardziej natomiast jestem ciekaw jak poradzą sobie ze ścianami głównego budynku dworca.
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: aviaTTor »

Dzisiaj obejrzałem taki splot na żywo w pracy niestety było już ciemno wiec ciężko o fotke zwłaszcza telefonem-dawne tory wagonówki częstochowa- mogę opisać wygląda to tak ostatni styk rozjazdu za krzyżownicą tzw.parka-na tym styku połaczenie z półzwrotnicą następnego rozjazdu jedna podrozjezdnica krótka i okienko z zamknięciem nastawczym rozjazdu przy czym taka uwaga tzw.okienka czyli odległosci między podrozjezdnicami mocno powiększone-a podrozjezdnice ułozone z torem zwrotnym na przeplotke -jak znajdę Kamil czas postaram Ci sie to sfotografować w dzień-ale najwcześniej w przyszłym tygodniu ;)
Awatar użytkownika
hugwa
Posty: 160
Rejestracja: 26 kwie 2007, 15:38
Lokalizacja: mentalne zadupie
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: hugwa »

Pogapiłem się na zdjęcie bez Twoich maziuków i coś faktycznie widzę.*
Wychodzi że jednak można zacząć rozjazd w styku za krzyżownicą, ale nie wiem czy tam nie jest dołożony trzeci krótki podkład? Po prawej jest duże pole tłucznia za podwójnym.
Z suwakiem może jakoś idzie sobie w 1:1 poradzić, zamknięcie hakowe może by było łatwiejsze do wciśnięcia.
Pytanie tylko czy ten rozjazd w BB może być nastawiany ręcznie.

*) ciekawe czy to apteczne złudzenie ludzkiego oka czy ten drugi rozjazd to 1:6.6 z łukową krzyżownicą?
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: T_Domagalski »

hugwa pisze:Trochę lipa, bo styk w początku rozjazdu jest wówczas na pojedynczym ukośnym podkładzie i kiepsko sie to ma do typowych elementów z huty, ale może tam po prostu jest wiszący?
Zauważ, że szyny krzyżownicy nie kończą się w jednej linii prostej, tylko osobno dla każdego z torów - zasadniczego i zwrotnego, wg linii prostopadłej do osi każdego z tych torów. Czyli złącza rozjazdu pasują idealnie i sa podparte na bliźniaczych podrozjazdnicach krzyżownicy.
Jedyny problem w przypadku tak "wciętego" rozjazdu jest to poszerzenie do 1441mm, które musi zostać zrealizowane już na odcinku krzyżownicy. Przyznaję, ze nie wiem, jak to jest zrobione, ale w modelu na pewno można to zaniedbać... ;)
Awatar użytkownika
hugwa
Posty: 160
Rejestracja: 26 kwie 2007, 15:38
Lokalizacja: mentalne zadupie
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: hugwa »

no nie wiem, albo ja bardzo chcę widzieć długie podrozjazdnice za krzyżownicą albo one naprawdę tam są :-)
Ale fakt, że początek rozjazdu wlazł głęboko... Trochę lipa, bo styk w początku rozjazdu jest wówczas na pojedynczym ukośnym podkładzie i kiepsko sie to ma do typowych elementów z huty, ale może tam po prostu jest wiszący?
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: T_Domagalski »

Niestety, wszystko mam na czarno-białych kliszach, ale dało się znaleźć coś w Internecie... :P
Zdjęcie pożyczyłem z http://mapa.nocowanie.pl/szarowola/zdjecia/56611914/
Na zielono zaznaczyłem podrozjazdnice krzyżownicy, na czerwono - podrozjazdnice następnego rozjazdu, na niebiesko - pozostałe podkłady. Wyraźnie widać ułożenie podkładów "na zakładkę". Co do ciasnoty, to rzeczywiście nie ma tam za dużo miejsca, ale zakładam, że w tym miejscu na pewno jest wstawiony najkrótszy ze stosowanych podkładów, czyli 2,2m.

Obrazek

P.S. Niestety, tym razem "przekroczyłem limit uploadu", więc jest na żabie... :?
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 22:50 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 1 raz.
mareks
Posty: 221
Rejestracja: 04 gru 2012, 09:33
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: mareks »

A najlepiej aparat w zęby i na tory zrobić zdjęcie i wszystko będzie jasne
Awatar użytkownika
hugwa
Posty: 160
Rejestracja: 26 kwie 2007, 15:38
Lokalizacja: mentalne zadupie
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: hugwa »

Ano. Próbowałem dziś wygrzebać kwity ale coś nie wyszło, kołacze mi po łbie że w którymś katalogu rozjazdów były pokazane różne odmiany z minimalnymi odległościami przy układaniu wajchy za wajchą. Wydaje mi się że aż tak blisko niedyrydy.

Edit: jeśli to jest wajcha 190-1:9 to czemu nie ma pięćdziesięciu podrozjazdnic? Za podwójną która masz powinno byc jeszcze sześć, najdłuższa miałaby 4.6 m. O ile pamiętam to dopiero tam można zacząć poszerzanie toru do 1441 w styku przediglicowym, pod którym będzie para podrozjazdnic.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 22:16 przez hugwa, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości