Bielsko-Biała Główna

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: Mariusz »

No Kamil.
Projekt ambitny i kosztowny. Życzę Ci powodzenia i wytrwałości, bo wiem jak łatwo się zniechęcić gdy nie można przesunąć łączenia albo rozjazdu, gdy wkurza kolejne lutowanie czy wpinanie złączek izolacyjnych. Daj sobie kilka lat, bo kiedy będziesz normalnie żył przez ten rok. Dziel się trudnymi przypadkami, właśnie tymi na łączeniu skrzynek. Dla mnie to gehenna by nie wyrwało szyny z podkładów, albo by wszystkie stykały się tam gdzie trzeba. Podziwiam Kolegów którym to wychodzi. Będę Ci kibicował z całego serca, bo ja ciągle kombinuje by mój Złotów powstał ;)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10306
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: ArturSchŁ »

9 mb makiety, różne konfiguracje.
Rozumiem, ze makietę da się poskładać, spakować i TRANSPORTOWAĆ np do Sosnowca.
:)
Uwaga by łatwość łączenia segmentów i solidność konstrukcji mechanicznej uwzględnić na etapie projektu skrzynek.
:mrgreen:

Gratuluję pomysłu i życzę powodzenia w realizacji. Z niecierpliwością oczekuję relacji z postępu prac. B-B to piękny i miły memu sercu dworzec.
:mrgreen:
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: jafrap »

No to pojechałeś z grubej rury. Na razie nie mam sugestii ale piszę to by podzielić się, że trzymam kciuki, bo projekt wielce ambitny ;)
Tylko nie mów, że i sieć trakcyjna będzie :shock:
Ostatnio zmieniony 29 sty 2013, 13:17 przez jafrap, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Bielsko-Biała Główna

Post autor: KamilW »

W związku z faktem, że na chwilę obecną na 99% będę dysponował niezbędną przestrzenią, rozpoczynam projekt-marzenie z dzieciństwa - budowę stacji Bielsko-Biała Główna.

Sam projekt powstał już ponad trzy lata temu, ale dopiero teraz udało mi się dopracować na tyle system torowy aby budowa stała się w ogóle możliwa.

Poniżej projekt stacji - układ i rozmiary skrzynek chyba się już nie zmienią.
Obrazek

Stacja będzie miała 9 metrów długości i 1,2 metra szerokości w najszerszym punkcie.
Będzie w całości zbudowana w oparciu o drukowane torowisko i szyny CODE70.
Chciałbym aby była przejezdna i miała swoją premierę na Sosnowcu 2014.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie zanim jeszcze rozpocząłem prace bo na tym etapie można wiele jeszcze poprawić.
Będę się starał tak zaprojektować wyjazdy ze stacji aby możliwe było wiele konfiguracji jej połączenia.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2013, 18:44 przez KamilW, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości