Bielsko-Biała Główna

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: Zbyszek Zajner »

Jest klimat. Prezencja - super.....
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: Scio »

Dla mnie bomba :) Choć jeszcze nie ukończona, ale wygląda super. Wszystko czyściutkie i świeże, więc musi być VI ep. :D
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: KamilW »

Kilka takich fajniejszych zdjęć ze stacji.
Niestety niewiele udało się zrobić od ostatniego wpisu ze względu na ciągły brak czasu.
13613300_1604648549865699_1563975873092668468_o.JPG
13680437_1604648576532363_1081813834224679619_o.JPG
13691093_1604648519865702_3952266971252706984_o.JPG
Eaos (3).JPG
Impuls (1).JPG
Impuls (2).JPG
zdj043.JPG
Awatar użytkownika
dejww
Posty: 252
Rejestracja: 25 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: dejww »

Super stacja Kamil. Bardzo mi się podoba.Widać że dużo pracy w nią włożyłeś i nie chce myśleć ile jeszcze musisz poświęcić jej czasu i nie tylko.
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: KamilW »

Trochę aktualnych zdjęć makiety ze zlotu w Bielsku-Białej. W zasadzie wszystkie prace wykonane na tydzień przed imprezą.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pulpit sprawdził się bardzo dobrze, rozjazdy po poprawkach też nie robiły żadnych problemów - przy okazji zostały przetestowane przy współpracy z parowozami.
Awatar użytkownika
winner_xp
Posty: 394
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:46
Lokalizacja: Miastko/Dzika północ
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: winner_xp »

KamilW pisze:zrobię ile się da dla siebie i skali TT.
To powinna być dewiza wszystkich maniaków TT :mrgreen:
A tak do rzeczy, przejście rozjazdowe naprawdę imponujące, kiedyś popełniłem mniejsze i wiem ile to pracy trzeba w to włożyć ;) Dalej trzymam kciuki, pulpit będzie chyba najbardziej czytelny jak widziałem !!
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2014, 09:46 przez winner_xp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: KamilW »

Nie zwalniam, jak się zwolni tempo to się człowiek rozleniwia, a póki jestem młody, mam chęć, siły to zrobię ile się da dla siebie i skali TT.
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: Scio »

Widzę Kamil, że nie zwalniasz tempa!
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: golab »

Srogo :shock:
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: KamilW »

Pulpit, jak pisałem, już na chodzie. Teraz pozostaje dopracować program.
A z prac manualnych - jestem na etapie montażu największego przejścia rozjazdowego na makiecie.
Obrazek Obrazek Obrazek

Zobaczymy czy wypali temat zlotu w Pszczynie, ale jeśli tak i termin byłby znośny, to chciałbym mieć już przejezdną stację na ten zlot w formie jak na poniższej wizualizacji:
Obrazek

W zasadzie to są tylko 4 dodatkowe skrzynki ponad to co było do zobaczenia na Sosnowcu.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2014, 09:46 przez KamilW, łącznie zmieniany 2 razy.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: Kilkujadek »

Do sterowania serwami możesz użyć CA64 O-OC. Ten ekspander jest sporo tańszy od O-R.
Możliwe jest również wykorzystanie 12 wyjść niskoprądowych płyty głównej.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2014, 23:41 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: KamilW »

Do tego nieprzetestowane wcześniej stacje Gemol stara się ustawiać na końcu makiety i na mniej uczęszczanym szlaku żeby w razie awarii problemy były jak najmniejsze.
I bardzo dobrze, że tak, jest. Była możliwość wychwycenia błędów i nauczenia się zarządzania stacją. Poza tym szkoda wykańczać wszystko na gotowo, a potem pruć pół makiety bo jakieś rozwiązanie się nie sprawdziło. Teraz będę mógł wyeliminować błędy i robić wszystko na gotowo.
Chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej na temat działania tej centrali. Jak się to podłącza, jak programuje, jakie możliwości daje?
W zależności od modelu masz do 16 wejść i wyjść na płycie centrali i możliwość rozszerzenia o kolejne w postaci kart z 8 wejściami lub wyjściami.
Całość działa na 4 przewodowej magistrali.
W centrali masz możliwość zaprogramowania naprawdę masę różnych kombinacji (są dostępne wszystkie podstawowe funkcje logiczne). Jest możliwość odbierania informacji zwrotnej z makiety. Ja na przykład wybrałem możliwość ustawiania całych przebiegów przez wybieranie toru wjazdowego i docelowego, bez ustawiania każdego rozjazdu z osobna.
System ogólnie bardzo fajny. Koszt tego co mam obecnie zamontowane to niecałe 1300 zł - wystarcza do obsługi małej stacji - 16 rozjazdów lub semaforów na makiecie, na pulpicie 16 wejść i 16 wyjść do podawania na przykład stanów semaforów lub rozjazdów.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: Kilkujadek »

http://www.satel.pl/pl/product/84/INTEG ... -128-wejsc
Możliwości... Do syntezera można wgrać 16 15-sto sekundowych zapowiedzi głosowych, sterować makietą z Pjongjang :lol:
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2014, 15:30 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: Niejeden »

Chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej na temat działania tej centrali. Jak się to podłącza, jak programuje, jakie możliwości daje?
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Bielsko-Biała Główna

Post autor: Kaczor »

Do tego nieprzetestowane wcześniej stacje Gemol stara się ustawiać na końcu makiety i na mniej uczęszczanym szlaku żeby w razie awarii problemy były jak najmniejsze.

Co do braku dostęu dla publiczności to było juz wielokrotnie powtarzane - w Sosnowcu sale są wąskie, ciasne i duszne. W tym roku było bodajże 120m makiety. Nie dało się tego tak ułożyć żeby wszędzie był dostęp bez wchodzenia nam na głowę. Wolimy mieć niezniszczone moduły i grymaszącą publikę niż odwrotnie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości