Moduły - Mario-Hetman

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: Scio »

Moim zdaniem powinieneś zacząć budować, bowiem jakieś podstawy teoretyczne już masz:
" Przejrzałem już trochę materiałów poczytałem normy (...)"
Następnie załóż na ForumTT temat z tej budowy i w nim zadawaj pytania związane z konkretnymi problemami, które się pojawią. Koledzy z forum na pewno Ci pomogą. Tym sposobem będziesz miał dostęp do informacji, których w danym momencie potrzebujesz. W modelarstwie wyznaję zasadę: minimum teorii - maksimum praktyki.
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: jafrap »

Co prawda nie ta skala, ale co to ma do rzeczy jeśli chodzi o zasady konstrukcji skrzynki ;)
:arrow: http://www.norma.fremo.pl/viewtopic.php?t=2309

Może ci się przyda jako dodatkowa lektura przed podjęciem decyzji co i jak zrobić.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2012, 07:17 przez jafrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Mario-Hetman
Posty: 34
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:52
Lokalizacja: Palowice
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: Mario-Hetman »

Mi nie chodzi o materiały, bo to można by zaznaczyć że wykonać można z tego co ma się akurat pod ręką, ale o wskazanie najważniejszych błędów których trzeba się ustrzec chociaż starzy wyjadacze mogą wskazać który materiał jest lepszy (waga, giętkość itp). Tu chodzi o to aby można później z takim modułem gdzieś się pokazać i będzie pasował do innych. Najważniejsza jest kompatybilność, a to chciałbym aby było pokazane.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2012, 19:03 przez Mario-Hetman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: T_Domagalski »

Z jednej strony masz rację, pisząc o przydatności takiego poradnika, lecz z drugiej strony - każdy dysponuje innym poziomem umiejętności, innymi możliwościami technicznymi oraz dostępem do innych materiałów; napisanie uniwersalnego poradnika "dla wszystkich" byłoby więc niezwykle trudne...
Poza tym, narzucenie "jedynej słusznej" metody budowania modułów pozbawiłoby nas późniejszej przyjemności oglądania modułów wykonanych np. z przedwojennej szafy, styroduru, a nawet aluminium... ;)
Mario-Hetman
Posty: 34
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:52
Lokalizacja: Palowice
Kontakt:

Moduły - Mario-Hetman

Post autor: Mario-Hetman »

Przejrzałem już trochę materiałów poczytałem normy i nigdzie nie znalazłem do końca wyjaśnionej kwestii jak od podstaw wybudować prosty moduł jednotorowy tak żeby na początku zmagań z tt-modułami nie zniechęcić się i wybudować moduł zgodnie ze standardami. Może za dużo bym chciał ale super by było jakby jakiś doświadczony modelarz stworzył taką fotorelację z opisem krok po kroku jak wykonać skrzynkę z zwróceniem uwagi na najważniejsze rzeczy które mogą ją zdyskwalifikować. Następnie można by pokazać układanie toru i całą elektrykę rodzaje wtyczek i połączeń dzięki którym podepniemy kolejny model. Wtedy powstał by super poradnik dla początkujących no i zostałyby zebrane do kupy wszystkie dotychczasowe porady. Byłby to poradnik coś w stylu zrób to sam Słodowego.
Tylko nie krytykujcie od razu. Jak pomysł się nie podoba to lepiej usuńcie temat.
Mam nadzieję że takie coś pomogłoby każdemu początkującemu i rozwiałoby wiele wątpliwości.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2012, 09:49 przez Mario-Hetman, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości