Moduły - Mario-Hetman

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: oggr »

Ok dzięki za info. Owszem mój błąd dopiero się uczę w kwestii modułów. Chcę mieć 5-6 sekcji dwutorowych i jako że planuję jeden osobowy i dwa trzy towarowe (silosy, cysterny, mieszany towarowy) planuję zrobić małą stację wiejską i bocznicę towarową. Plan się skrystalizuje jak będę miał składy gotowe, tory, i wtedy rozplanuję na żywo całość.
Kedar
Posty: 61
Rejestracja: 07 lut 2015, 11:15
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: Kedar »

Wrzucę dwa grosze ze Szczecina. Moduły ZKMK nie jeżdżą na duże zloTTy na południu kraju, ale właściwie wszystkie moduły szlakowe 2 torowe są na 300 mm szerokości, koledzy z Trójmiasta i Słupska przyjmują je na swoich spoTTkaniach, więc to tylko kwestia dogadania z organizatorem jak już ktoś wcześniej napisał.
gemol
Posty: 1046
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: gemol »

Z tego co z ludźmi rozmawiałem o modułach to zewnętrzne mają pasować do innych a wewnętrzne praktycznie hulaj dusza.
Przede wszystkim kolega myli pojęcia "moduł" i "segment", o czym już parę razy było na forum. Jeśli chcesz zrobić 6 modułów, to każdy musi dać się połączyć z innymi - nie ma innej opcji. Natomiast ty chyba masz chęć wykonać jeden moduł 6 segmentowy - w tym wypadku rzeczywiście połączenia między segmentami mogą być dowolne.
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: oggr »

Nie ma z czego chłonąć bo jestem bezstresowy człowiek. U mnie też w domu brak miejscaniestety a jedyne które pozwoli mi składować moduły ma 35cm szerokości..
Jednotor w domu na własny użytek mija się z celem prędzej płytę zrobić nie moduły. Ale płyta jest u mnie bardzo nieporęczna. Mam z torami H0 i zajmuje mi 3/4 salonu. Chciałbym normom sprostać ale fizycznie nie dam rady. To nie mój wymysł a bo zrobię po swojemu. Kwestia realnych możliwości. Co do projektu to przedstawię go jak tylko uzupełnię tabor i dodatki.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: piotrek092 »

Ja wiedzialem co chce-oczywiście zgodne z normami sTTandardu od swoich moduów,2 tor na 300,/celowo odstąpiłem od 500- 2 toru z braku miejsca w domu po konsultacjach z guru sTTandardu /Może kol oggr jak ochłonie przedstawi rysunki ,szkice swoich modułów wtedy konkretnie pomożemy,jest chyba jakiś kompromis ??
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: oggr »

Z tego co czytałem to skrajne moduły muszą mieć znormalizowane wymiary by można je było łączyć z innymi. Jeśli jest to niezbedne bym mógł brać udział w zlotach to ok, jakoś powalczę i może się uda mi je transportować. Nie mniej będę miał spory problem z ich odpowiednim magazynowaniem. Teoretycznie mógłbym zrobić od zewnątrz jeden tor dać zwrotnicę potem po swoich dwa i na końcu dać znów jeden i też będzie wg normy... Bo chyba tylko o to chodzi. Z tego co z ludźmi rozmawiałem o modułach to zewnętrzne mają pasować do innych a wewnętrzne praktycznie hulaj dusza.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: JarUs »

piotrek092 pisze:czytając niektóre komentarze łapy opadają. :evil:
Łapy nie odpadają - w przyszłym roku też będą :D Jak już, to ręce :D

Piotrek, nikt kolegi oggr nie zniechęca, tylko dobrze mu radzą. Norma jest po to by pomóc w budowie modułu i szkoda byłoby, aby jego zapał i chęci poszły w przysłowiowy "gwizdek", jak na zlocie jego skrzynki nie będą "pasowały" do reszty makiety ... (też mi się kiedyś wydawało, że wszystko wiem o modułach ... dopóki sam ich nie wyprodukowałem) ;)
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: piotrek092 »

Norma - normą ,a życie swoje robi .Kol oggr dostał tyle dobrych rad że piz to i zrobi jak mu wygodnie ,tak może się zmarnować jego zapał i chęć do pracy ,co należy docenić i pomóc- bo coraz mniej jest zapaleńców do tego hobby/ TT /a czytając niektóre komentarze łapy opadają. :evil:

Added in 5 minutes 43 seconds:
Kol oggr działaj , masz racjonalne podejście do modułów , mają być funkcjonalne w domu i na zlotach ,i to przedstawiłem w swoich postach wcześniej pozdr PW ;)
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: oggr »

Myślę zrobić z 5-6 modułów każdy po 60cm, bo wiem że tyle jeszcze dam radę przewieźć. Wózek 2 kołowy dobra rzecz. Moje moduły bedą w pełni kompatybilne z waszymi. Rzecz polega na tym że chce w domu ich też używać. Jednotorowym nie poszaleję.
andrzejc
Posty: 359
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:04
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: andrzejc »

Tylko że moduły Tadeusza są jedno torowe. Po za tym norma jest po to żeby ją przestrzegać. Jeżeli kolega nie ma miejsca
na moduły o szerokości 500 mm, to niech robi 300 mm ale jednotorowe, które są zgodne z normą.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: piotrek092 »

Można ?? można !! .I daje rade :lol:
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: ArturSchŁ »

Misiek pisze:... Tadeusz, który wozi 2-3 paczki na raz, plus plecak ;-)
... plus Tadeusz właściwy !!
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: Misiek »

Brutalnie Ci podpowiem, że jak chcesz się telepać pociągiem z modułami to raczej zacznij od czegoś małego.
np. szlak 2x60cm, spakowany "w kanapkę", da się transportować samemu. Przy 90cm to już się robi niezbyt poręczny gabaryt.

Hardcorem jest oczywiście Tadeusz, który wozi 2-3 paczki na raz plus plecak ;-)
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: oggr »

Przejrzałem wątek modułów WT ale nie ma już nigdzie fotek. Kobieta wstępnie dała mi zielone światło na trzymanie i budowę modułów, zobaczymy jak to będzie jak dalej z tym podziałam. Wstępnie zamawiam już czoła modułów cięte laserem. Teraz poprzeglądam jak wygląda sprawa elektryki itp na makiecie. Sama zielenina itp nie jest dla mnie problemem. Kwestie technicznego wykonania najbardziej mnie interesują.
Awatar użytkownika
oggr
Posty: 98
Rejestracja: 05 paź 2016, 17:57
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Moduły

Post autor: oggr »

Chętnie zobaczę.

Tak wyglądają moje drzewa:
Zdjęcia
A to mój kawałek terenu, co prawda nie TT ale myślę z podobnymi materiałami podziałać przy module:
Zdjęcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości