Kolejka buduje

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: piotrek092 »

Myślę że będzie jakieś info na ftt ??
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 561
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kolejka »

Obie WLs'ki to moje kartonówki, ale docelowo chcę je zrobić z blaszek (muszę je zaprojektować). Do nich będą jeszcze wozy dołowe z polistyrenu i profili polistyrenowych.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: piotrek092 »

Ta Wls to samoróbka czy blaszki ??
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: oelka »

Zza płotu wygląda Wls50 :)
Całkiem dobry pomysł na TTf.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: piotrek092 »

A Praga niezaładowana drzewem ?? i co to za loka wąskotorowa ??
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 561
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kolejka »

W ostatnim czasie zmontowałem skrzynki do Stronia v.2 ze sklejki:
Obrazek Obrazek
Poza tym popracowałem trochę przy moich skrzynkach szlakowych dodając im nieco małych krzewów, nowe drzewa i inne drobiazgi:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 561
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kolejka »

Przed spotkaniem w Chorzowie postanowiłem wymienić tor w mojej pierwszej skrzynce, który bardziej przypominał linię kolei piaskowej niż linię użytku publicznego. Zdjęcia z prac:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnie zdjęcie było zrobione świeżo po przyklejeniu szutru.
Zostało mi jeszcze zrobić nowy przejazd i płot, który uszkodził się podczas prac.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kaczor »

Świetne wąskie klimaty :)
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 561
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kolejka »

Po ostatnim spotkaniu w Raciborzu zapadła decyzja o rozbiórce obecnego Stronia i zbudowaniu go od nowa. W oczekiwaniu na zakup nowych materiałów postanowiłem zbudować dwie skrzynki jednotorowe po 60cm tworzące razem jeden moduł 120cm. Chciałem nadać tym skrzynkom industrialnego klimatu, dla tego po jednej stronie toru znajduje się fragment terenu szybu kopalnianego (z torami wąskimi), z drugiej strony toru fragment zwałowiska, a do tego na jednej skrzynce tor przecina droga z kostki brukowej, wzdłuż której przechodzą rury ciepłownicze. Tak to obecnie wygląda (kilka rzeczy muszę jeszcze dorobić):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Tory wąskie zrobiłem z kartonu 1mm (podkłady) i pasków polistyrenu 1x0,5mm (szyny), a rury ciepłownicze są ze słomek oklejonych papierem.
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 561
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kolejka »

Ogrodzenie zrobiłem z wykałaczek, a trawę siałem Polaka. Był to pierwszy moduł, który zieleniłem. Może jak się dorobię, to kupię jakąś inną trawę i dosieję na tych dwóch zielonych kawałkach makiety.
Wczoraj pobrałem z tej strony tło i przy użyciu modułu szlakowego zrobiłem "stanowisko" do fotografowania taboru:
Obrazek
Przykładowe zdjęcie:
Obrazek
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Borczy »

Fajne ogrodzenie - zapałki modelarskie?
Trawa na zdjęciu 3 wyszła jakby przed chwilą przeszła ulewa i się położyła :)
Jeśli chodzi o trawę to mi najlepiej sieje się Nochem, moim zdaniem jest najlepiej barwiony w przeciwieństwie do Fallera. Polaka jeszcze nie siałem więc się nie wypowiem.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2015, 20:06 przez Borczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 561
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kolejka »

Na module szlakowym dorobiłem ogrodzenie zagrody, posadziłem kilka krzewów (tych z Polaka kupionych w lipcu) i dorzuciłem małą brzozę w zagrodzie:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kilkujadek »

2 rodzaje to trochę mało. Trawy Polaka mają słabe właściwości elektrostatyczne. Jeżeli możesz, w przyszłości dokup Silhouette i mieszaj je razem. Trawę zawsze możesz dosiać przez spryskanie mgiełką wodną dotychczasowej, wkropleniu kleju strzykawką do podłoża (klej sam się rozleje) i dosadzeniu nowej. Przy okazji tą metodą można dosadzać "chwasty" (posypki gąbkowe i trocinowe).
Ostatnio zmieniony 21 lip 2015, 20:01 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 561
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kolejka »

@biegacz67
Akurat chciałem krowy biało-brązowe, bo pamiętam, że w okolicach Stronia Śląskiego częściej widywałem właśnie takie krowy, a rzadziej biało-czarne. Nawet krowa mojej babci była prawie cała brązowa z małymi białymi łatami.

@Kilkujadek
Użyłem dwóch odcieni i rozmiarów trawy tak jak na pierwszym module (tj. Polak 8202 zieleń letnia 2mm i Polak 8308 zielono-żółty 4,5mm). Siałem najpierw jedną, a po chwili sypałem drugą. Mnie się to akurat podoba. Co do tego, że rzadka, to może tylko dla tego, że na zdjęciach jeszcze klej nie wysechł. Po wyschnięciu kleju nie widać nic białego tylko jest widoczna ziemia. W paru miejscach faktycznie trochę rzadka wyszła, ale jak patrzę z balkonu (z 6 piętra), to trawnik w rzeczywistości wygląda podobnie.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kilkujadek »

Coś ta trawa rzadka i jednostajna wyszła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości