Mój pierwszy raz... z modułem

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: drlukasz »

mahlerian pisze:Do Sz.Kol. drlukasza:
- chciałem bardzo być na Idalinie w tym roku - to rzut beretem ode mnie - ale wciąż nie
mam toru... poza tym, zraziło mnie, że będzie tylko 10m. TT - przy 50 może by uszły
różne moje potknięcia, a przy 10 - wszystko jak na dłoni - tu koniczyna źle, tam wrzosy
nie tak... :mrgreen:
Raz.
Skończ z tym formalizmem ;)

Dwa.
To przyjdź bez toru, przynieś moduł, będzie kilka osób, które chętnie pomogą Ci w poprawkach. Poza tym, po zobaczeniu modułu na żywo można lepiej wyczuć co autor chciał osiągnąć ;) Jak Ci się chce, to weź też ewentualnie trochę materiałów - można spróbować coś poskrobać na miejscu :)

Trzy.
Sądzisz, że na wykończonych modułach nie da się znaleźć potknięć i pomyłek ?? Ile razy bym swoje oglądał, to zawsze znajdę coś do poprawki :/
Sztuką jest albo znalezienie sposobu ich zamaskowania, albo wyjaśnienia czemu jest tak a nie inaczej ;)
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2008, 07:55 przez drlukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: T_Domagalski »

mahlerian pisze:Sz.Kol.Tadeuszu, a jeśli umieszczę je między tymi sosnami? Czy wtedy będzie ok?
Wg mnie łatwiej jest poprawić te dwie brzozy niż zdzierać i modyfikować całą okolicę.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2008, 07:55 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mahlerian
Posty: 103
Rejestracja: 18 cze 2007, 09:04
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: mahlerian »

Sz.Kol.Tadeuszu, a jeśli umieszczę je między tymi sosnami? Czy wtedy będzie ok?
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: T_Domagalski »

mahlerian pisze:to miały być brzozy wysokopienne, takie, które rosły między innymi drzewami w ciasnej grupie - w tym poście było takie zdjęcie, chyba od Kol. oelki... próbowałem coś takiego zrobić
Oelka wyraźnie napisał - "Jest to miejsce po wycieciu lasu. Stad tez nie są to drzewa typowe dla brzegu, tylko srodka duzego komleksu lesnego". Natomiast ja nie widzę na Twoim module niczego, co by wskazywało na te specyficzne uwarunkowania.
Wg mnie są to dwie samotne brzozy rosnące w polu. I w związku z tym kształt ich korony powinien być zupełnie inny.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2008, 07:54 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mahlerian
Posty: 103
Rejestracja: 18 cze 2007, 09:04
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: mahlerian »

Do Sz.Kol. drlukasza:

- chciałem bardzo być na Idalinie w tym roku - to rzut beretem ode mnie - ale wciąż nie
mam toru... poza tym, zraziło mnie, że będzie tylko 10m. TT - przy 50 może by uszły
różne moje potknięcia, a przy 10 - wszystko jak na dłoni - tu koniczyna źle, tam wrzosy
nie tak... :mrgreen:
- szkoda, że wcześniej nie podesłałeś mi cennych porad - najbardziej ten wrzos mnie
zmartwił, bo jest go sporo... ja patrzyłem na zdjęciach i wydawało mi się, że tworzy takie
kępy na powierzchni...
- co do szczątków roślinnych pod drzewami - spróbuję czegoś tam naśmiecić :)
- sosny świecą się jak... bo moja Pactra akrylowa tak ma :/
- kolejność była taka, bo jak bym nasypał tłucznia, to potem trudno by mi było postawić
peron - musiałbym odgraniczyć tłuczeń linijką albo coś... a budynki są tylko postawione
na razie

Do Sz.Kol. Tadeusza:

- to miały być brzozy wysokopienne, takie, które rosły między innymi drzewami w ciasnej
grupie - w tym poście było takie zdjęcie, chyba od Kol. oelki... próbowałem coś takiego
zrobić
A poza tym - ktoś tu kiedyś powiedział, że każde zrobione własnoręcznie (lepiej lub
gorzej) drzewko będzie lepsze niż kupione. Przyznam bardzo nieskromnie, że moje
drzewka nie są takie ostatnie - widziałem gorsze :mrgreen: o lepszych nie wspomnę 8)

do Sz.Kol. jarkotta:

- po położeniu toru jest 2-3 mm od główki szyny - tak jak radziliście
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1895
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: T_Domagalski »

Brzozy zdecydowanie nie są podobne do brzóz... :/

Poniżej oryginały:
http://www.msw-pttk.org.pl/galeria/gale ... brzoza.jpg
http://fotobabij2.blox.pl/resource/betu1.JPG
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: Mariusz »

Trudno oceniac wysokośc peronu skoro nie ma przy nich toru, Jarku.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: drlukasz »

mahlerian pisze:nic nie zastąpi żywego kontaktu z ludźmi, którzy zwracają się bezpośrednio do nas, mówią o naszych sprawach i radzą w naszych problemach.
Najbliższy weekend. DK Idalin w Radomiu. Zabierz moduł i przyjdź. Z całą pewnością doświadczysz "żywego kontaktu z ludźmi". Dodatkowo będą oni mogli ocenić wygląd modułu na żywo, a nie przez internet...

Zieleń - nie widać, że jest to teren który lubią sosny (podłoże piaszczyste w większości przypadków). Nie widać różnic pomiędzy terenem pod drzewami a okolicą - pod drzewami powinno być trochę widocznych resztek liści (brzozy) czy igieł - niezależnie od pory roku.
Trochę krzaków by się przydało bezapelacyjnie (z siateczki Heki/Polak). Do tego trochę trawy w innym odcieniu, miejscami kawałek gąbki czy tp.
Wrzos i koniczyna nie wyszły za dobrze (zbyt gruba gąbka, złe wysokości - wrzos zwykle tłumi trawę, więc powinien być powyżej lub na jednym poziomie z trawą a nie na niej, koniczyna rośnie kępkami, ale kwiatki są drobniutkie i znajdują się pomiędzy trawą na nie nad nią).
Moim zdaniem zły jest dobór maty. Lepiej było wykorzystać "całozieloną" Vero niż tą pstrokatą zielono - czerwono - żółto - fioletową. Odcienie trawy i inną roślinność można imitować inaczej.
Bardzo widoczne są przejścia pomiędzy ścieżką/drogą a zielenią - brakuje przesypania pyłem zieleni przydrożnej i kępek trawy czy tp. na skraju drogi. Zwykle nasiona przenoszone przez wiatr zatrzymują się na nagłej przeszkodzie w postaci trawy na brzegu drogi - stąd często znaczna różnorodność roślinności w takim miejscu.
I nie wiem czy, bo zdjęcie nieostre i nieduże, ale pnie sosen świecą się jak .....
Obrazek
Nie bardzo podoba mi się też idealna równość terenu...

Ciut dziwna jest kolejność pracy - najpierw zieleń, a tor leży odłogiem... Na Twoim miejscu wolałbym zdemontować teraz drzewa, budynek (o ile jest taka możliwość i zająłbym się położeniem torów i poprowadzeniem elektryki (montaż okablowania, gniazd bananowych przeciągnięcie kabli przez podtorze itd.)
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2008, 07:53 przez drlukasz, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
jarkott
Posty: 616
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:17
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: jarkott »

Jeśli mogę się wypowiedzieć, to uważam, że perony masz zdecydowanie za wysokie - o tym pisali już wcześniej koledzy - możesz przyjrzeć się dokładnie tym fotkom:
Obrazek Obrazek Obrazek
Poza tym jest OK, jedynie co bym zamaskował to te "fioletowe placki" maty Auhagena za budynkiem.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2008, 07:45 przez jarkott, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: Mariusz »

Złe pytanie. Takie posty później kasujemy. Mnie się podoba i nie przesadzaj z zielskiem, bo nie będzie widac pociągu. Ale ja jestem mało wymagający jeśli chodzi o takie drobiazgi. Za to często lubię się czepiac układów torowych i sterowania, więc u Ciebie się nie wypowiadam.
Kontakt osobisty możesz zakosztowac na spotkaniach.
Ja zanim zacząłem pisac, przeczytałem wszystko !!
Ciągle widzę ścieżkę rowerową ;)
Awatar użytkownika
mahlerian
Posty: 103
Rejestracja: 18 cze 2007, 09:04
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: mahlerian »

:/ ha-ha-ha, bardzo śmieszne - nic nie zastąpi żywego kontaktu z ludźmi, którzy zwracają się bezpośrednio do nas, mówią o naszych sprawach i radzą w naszych problemach. Ale ok, z postów archiwalnych też bije mądrość - sam wiele razy z nich korzystałem. A tak a'propos, Kol.Mariuszu - jak oceniasz moją pracę?
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: Mariusz »

No widzisz, szukaj w historii, a znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania i jeszcze więcej ;)
Awatar użytkownika
mahlerian
Posty: 103
Rejestracja: 18 cze 2007, 09:04
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: mahlerian »

Spróbuję zrobić nowe, dokładniejsze zdjęcia. Mam za to inną sprawę - nie wiem, czemu, ale jakoś niemrawo na tym forum jest... Nie żebym krytykował, ale jak zerkałem na posty z ubiegłych lat, to tam wypowiedzi szły w dyskusje i porady sypały się z różnych doświadczonych źródeł. Natomiast teraz jak się wypowiedzą 2-3 osoby, to już jest Coś! Ja rozumiem, że są lepsze prace od mojej, ale od kogo mam zasięgnąć porady jeśli nie od Was? Może to zamieszanie przed Radomiem i nie macie czasu, ale... Oby do wiosny, czy jakoś tak ;)
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: Kilkujadek »

Kiepskiej jakości foty... :/
To coś oczo....... zielonego w rowie jest paskudne.
Zbyt duży kontrast z pozostałą zielenią.
Reszta całkiem ciekawa ;)
Awatar użytkownika
mahlerian
Posty: 103
Rejestracja: 18 cze 2007, 09:04
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: mahlerian »

Dzięki Kol.Macieju, ale chyba przerosło mnie to lanie wody :mrgreen: Pomyślę nad czymś innym na drugi modulik. A tymczasem nowe fotki:

Obrazek
Wejście na peron (te białe to koniczyna biała, a te fioletowe to wrzos) i tu pytanie: czy taka kępa sosen wystarczy? Jest to młodnik, jaki ocalał po wyrębie lasu za dawniejszych czasów.

Obrazek
Obok wychodka wyrosły dwie brzozy wysokopienne - również pozostałość czasów, gdy rósł tutaj las. Obok krzaczory ;) Dolne części sosen świecą miedzią, bo muszę zostawić sobie zapas do sadzenia - potem pomaluję.

Obrazek
Tuż przy budynku kasy wyrosło małe drzewko - jakieś takie, nie wiem jakiego gatunku...

Obrazek
Tutaj inne ujęcie na brzozy, krzaczory i po drugiej stronie też krzaczor jeden...

Obrazek
A tutaj z lotu wrony - przepraszam za słabą jakość, ale nie mam statywu...

Proszę o jakieś wskazówki - co jeszcze z zieleniny można by zrobić? Może więcej krzewów... Dziękuję z góry za opinie, porady i komentarze. Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2008, 18:57 przez mahlerian, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości