Balin - dyskusja o wstawianiu fotkek z FB

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dejww
Posty: 252
Rejestracja: 25 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Balin - dyskusja o wstawianiu fotkek z FB

Post autor: dejww »

T_Domagalski pisze:A co do Balina, to na zdjęciach prezentuje się całkiem fajnie. Tylko te rozprzęgacze... Gratuluję wytrwałości w dążeniu do perfekcji.
Tadziu, Grzesiu, po mimo ogromu pracy przed organizacją imprezy rozprzegacze z Balina zniknęły :). Sam już na nie nie mogłem patrzeć tym bardziej teraz po metamorfozie.
Marsal
Posty: 145
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:05
Lokalizacja: Gdynia / Rumia
Kontakt:

Re: Balin - dyskusja o wstawianiu fotkek z FB

Post autor: Marsal »

bankier pisze:jak "zrobić" własny serwer?
Oprócz stałego IP, co jest do obejścia usługą DynDNS, no-ip.pl potrzebny jest sprzęt działający 24h na dobę.
1. Wersja budżetowa. O ile wymagania sprzętowe nie są tu wysokie i niemal każdy leciwy PC da sobie radę z tym zadaniem, należy uwzględnić koszty zużytej energii, wydzielany hałas i ciepło.
2. Wersja profesjonalna. Dedykowane urządzenie typu NAS Station. W kilku prostych krokach utworzymy i udostępnimy do Internetu dysk sieciowy. Kreator utworzy gotowe linki do zamieszczenia na forum.
Pamiętajmy, że każde rozwiązanie wymaga kopii bezpieczeństwa.
Century
Posty: 190
Rejestracja: 27 lut 2016, 08:32
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Balin - dyskusja o wstawianiu fotkek z FB

Post autor: Century »

bankier pisze:A tak dla laików - jak "zrobić" własny serwer?
Dobrze jest też wykupienie własnej domeny i certyfikatu.

Alternatywa co kolega napisał jest postawienie własnego serwera:
- dobrze wtedy jest mieć stały adres IP - ale jest to do obejścia,
- jakiś sprzęt na którym można postawić serwer WWW - rozwiązanie jest tutaj multum w zależności od zasobności portfela :mrgreen:
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Balin - dyskusja o wstawianiu fotkek z FB

Post autor: T_Domagalski »

bankier pisze:jak "zrobić" własny serwer?
Wystarczy wykupić hosting u jednego z dostawców tego typu usług. Spokojnie znajdziesz taki za 100-150 PLN/rok.
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Balin - dyskusja o wstawianiu fotkek z FB

Post autor: bankier »

A tak dla laików - jak "zrobić" własny serwer?
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Balin - dyskusja o wstawianiu fotkek z FB

Post autor: T_Domagalski »

Ja tak samo - co własny serwer, to własny serwer. :P
Nawet jak serwer zmienię, to po przekierowaniu domeny i odtworzeniu z backupu, linki znowu będą działały...
Century
Posty: 190
Rejestracja: 27 lut 2016, 08:32
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Balin - dyskusja o wstawianiu fotkek z FB

Post autor: Century »

Ja stosuje swój serwer. Dopóki go mam to będą zdjęcia :mrgreen:
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Balin - dyskusja o wstawianiu fotkek z FB

Post autor: JarUs »

Ja korzystam z https://pokazywarka.pl/ 81 albumów i wszystkie jeszcze są :>
Przeróbka BR 56 na DCC
adrian pander
Posty: 423
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Balin - dyskusja o wstawianiu fotkek z FB

Post autor: adrian pander »

Dziękuję za wydzielenie tematu.

Teraz proszę o Wasze propozycje jak wstawiać zdjęcia na to Forum.
Jakie rozwiązania, co jak i gdzie, aby później nie znikło.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: Wojtek_Kraków »

adrian pander pisze:Czy takie zdania to podejście koleżeńskie:
Tu jest forum i jak ktoś publikuje post to myślę, że nie jest to wysiłek ponad miarę aby zrobić to razem ze zdjęciami.
Wiesz Adrian, ponieważ mnie wywołałeś cytatem zacząłem pisać długi wywód ale masz rację. Nie ma sensu dalej tego ciągnąć. Nie mam zamiaru wciągać się w bezsensowną polemikę. Uważam podobnie jak Tadeusz.
Napisze tylko że, wszystkim, którzy uważają, że to dobry sposób na dzielenie się pracą polecam sobie przypomnienie znaczenia takich słów jak forum internetowe.
Pozdrawiam i dobrego dnia.
adrian pander
Posty: 423
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: adrian pander »

Grzesiu czy ja coś napisałem o hejcie? Mnie bardziej chodzi o podejście do sprawy.

Oczywiście nie mam nic co do krytyki która powinna być rzeczowa i kulturalna, ze zdjęciami jest różnie, niestety to forum tego nie ułatwia, obecnie zdjęcia są zdecydowanie o większej wadze i trzeba je zmniejszać aby tu wstawić. Ja również nie mam FB i nie zamierzam go zakładać.

Czy takie zdania to podejście koleżeńskie:
Tu jest forum i jak ktoś publikuje post to myślę, że nie jest to wysiłek ponad miarę aby zrobić to razem ze zdjęciami.

Z drugiej strony LENISTWO piszącego, który daje link do zasobów wymagających logowania się, jest po prostu niekulturalne.

Powyższe zdanie można również negatywnie odebrać i przypisać omylnie do tej sytuacji.
Nie ma sensu tego dalej ciągnąć bo to nic nie daje, przynajmniej jednego zniechęciliście i tyle. A wystarczyło napisać przepraszam nie zauważyłem (sprawdziłem)....

Uważam iż należy to wyciąć z tego wątku i założyć nowy o zasadach wstawiania zdjęć.
Proszę admina o wyczyszczenie wątku.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: T_Domagalski »

adrian pander pisze:...już prawie nikt nie wstawia na forum efektów swoich prac, gdyż od razu jest "atakowany"..
Adrian, luzik.
To, że ktoś zwrócił uwagę, że fejsbuk jest złym sposobem udostępniania zdjęć, nie jest żadnym "hejtem" ani "atakowaniem".

Inna sprawa, że to jest zły sposób. :P Nie masz żadnej gwarancji, ze podany link do FB za miesiąc będzie dalej prowadził do tej galerii, albo że po aktualizacji regulaminu FB będzie ona dalej dostępna dla niezalogowanych. Z technicznego punktu widzenia ten link zdeaktualizuje się szybciej niż myślisz - nie zawiera on bowiem żadnego unikalnego identyfikatora galerii.
To samo dotyczy wszelkich fotosików, imageshacków i podobnych zewnętrznych serwisów. Wystarczy spojrzeć, ile jest już na forum bezużytecznych wątków z martwymi linkami do nieistniejących zdjęć. :|

A co do Balina, to na zdjęciach prezentuje się całkiem fajnie. Tylko te rozprzęgacze... Gratuluję wytrwałości w dążeniu do perfekcji. :)
gemol
Posty: 1047
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: gemol »

Co do zaistniałej sytuacji to tylko robi się człowiekowi przykro czytając niektóre posty. Nie dziwi mnie fakt że już prawie nikt nie wstawia na forum efektów swoich prac, gdyż od razu jest "atakowany". Modelarstwo jest naszą odskocznią od codzienności i powinno nas wyłącznie cieszyć, ale niektórzy wolą "wbić szpilkę" i dopiec koledze. Proponuję aby niektórzy się zastanowili zanim coś negatywnego napiszą, jak nie wiedzą to się zapytają lub sprawdzą.
My brać TT powinniśmy się wspierać doradzać i motywować a nie hejtować.
Miłego wieczoru. Przepraszam że w tym wątku.

Janusz jak zawsze przepiękna robota nie zniechęcaj się.
Z całym szacunkiem, Adrian - gdzie w tym wątku masz hejt /myślę o wpisach po podanym linku/? Nie zauważyłem, aby ktokolwiek z nienawiścią odnosił się do Janusza lub kogokolwiek. Więcej dystansu do siebie. Konstruktywna krytyka jest motorem rozwoju, pochlebstwo wręcz przeciwnie.
Janusz
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2011, 23:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: Janusz »

Powtórzę, dałem link do facebooka do którego NIE TRZEBA się logować aby oglądać zdjęcia. Klikasz i oglądasz. Nie różni się to niczym od innych serwisów na które ludzie wgrywają zdjęcia. Nie rozumiem, skąd ten hejt. Co za różnica czy otworzy się facebook czy fotosiki itp.???
Nie udzielam się na forum. Nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz się zalogowałem. Teraz stwierdziłem, że może warto podzielić się efektem. Wkleiłem link nie z lenistwa lub z chęci zachowania się niekulturalnie a z wygody. Wgrywanie tylu zdjęć zajmuje trochę czasu. Regulamin chyba tego nigdy nie zabraniał.
Pozdrawiam
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: JarUs »

Piana została ubita ;) :arrow: proponuje posprzątać ten wątek z postów nie związanych z przystankiem Balin ku zadowoleniu autora modułu !!
ps. ten post też :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości