Moduły Erniego

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 862
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Moduły Erniego

Post autor: brovarek »

Hej, całkiem przyjemny układzik, co ważne spotykany na naszych kolejach. Zastanów się jedynie nad IBW30, oraz nad tym , czy nie warto zrobić jednak sTTandardowych profili czołowych, nie utrudni Ci to prac, a pozwoli wspólnie pojeździć na zloTTach.
Stacja i tak wyjdzie Ci dosyć długa ze względu na zastosowane rozjazdy, jeżeli linie przerywane oznaczają miejsca podziału na skrzynki wyjdą Ci naprawdę spore ( chyba , że to część "torta", o czym zresztą piszesz)
Powodzenia w pracach.
Maciek
Erni2
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2018, 20:19
Lokalizacja: Oborniki
Kontakt:

Moduły Erniego

Post autor: Erni2 »

Dzień dobry,
jestem tu nowym forumowiczem. Mam 9 lat i od jakiegoś czasu zacząłem się interesować koleją. Mam kilka wagonów i lokomotywę Ludmiła, które dostałem w spadku i teraz chcę zrobić swój model stacji. Od wujka dostałem dwie skrzynki 90 cm i na nich będę chciał to wszystko zrobić. W pracach będzie mi pomagał czasem tata i dziadek. Makieta nie będzie SStandardowa, ale chcę by było wszystko podobne do rzeczywistości, ale stacja z powodu braku miejsca będzie krótsza.

Tory ułożone będą tak, że będzie to linia jednotorowa z mijanką. Ale chcę też mieć jakąś małą bocznicę z ładownią i odgałęzienie do tartaku, który może uda się zrobić kiedyś na krótkim module.

Cały układ rozrysowaliśmy na kartcei zdjęcie dodaję do posta. Mam dwie zwrotnice EW3 i teraz chcę się poradzić jakie inne zwrotnice mogę dobrać żeby się wszystko zgadzało. Wszystko będzie na torach modeowych.

Na rysunku zaznaczyłem zwrotnice numerami i ja wymyśliłem tak:
1. EW3
2. Ew3
3. EW2 lub IBW30
4. EW2
5. EW2
6. EW3

Ale nie wiem czy to będzie wszystko pasowało, dlatego będzie mi miło, jak ktoś doświadczony poradzi mi czy dobrze to wymyśliłem.

I na koniec uwaga, bo mi tak tata podpowiada. Na rysunku troszkę to nie jest symetrycznie, bo tam gdzie są zwrotnice 4,5,6 będzie będzie to dłuższe.Tak samo z lewej strony zwrotnica od krawędzi będzie 10 cm i tam będzie przejazd kolejowy.

Jeśli ktoś może mi pomóc to bardzo prosze o porady
Załączniki
stacja.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości