Profile

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

Awatar użytkownika
Niejeden+
Posty: 304
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Profile

Post autor: Niejeden+ »

T_Domagalski pisze:Ale taka stacja nie będzie modułem sTTandardowym.
Stwierdzenie jest bezpodstawne

Punkt 1.1 sTTandard – Norma makiet modułowych w skali TT

Modułem nazywamy znormalizowany wycinek makiety kolejowej, przedstawiający wybrany fragment
sieci kolejowej
– odcinek szlaku, stację, bocznicę, itp. oraz posiadający jedno lub większą ilość
zakończeń, nazywanych czołami modułu, które umożliwiają łączenie go z innymi modułami, tworząc w
ten sposób makietę modułową.
Żaden punkt normy (wersja: 3.02, data: 29.01.2011r.) nie mówi o zakazie budowy modułów) zgodnych z poprzednią wersją normy a tym bardziej o ich niestandardowości.
Norma w wersji 3.02 nie unieważniła normy 2.01,
Na dzień dzisiejszy obowiązują normy w wersji 3.02 i 2.01
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Profile

Post autor: T_Domagalski »

kacper.szczecin pisze:Chodzi o utrzymanie tzw. "bandy". Między skrzynkami stacji faktycznie będą zwykłe prostopadłościany, ale na jej końce potrzebuję asymetryczne zakończenia, tak, żeby dopasować się do naszych 30 cm modułów i żeby stacja wysuwała się w naszą stronę, a nie w stronę publiczności.
Ale taka stacja nie będzie modułem sTTandardowym. Zrozumiałbym, gdybyś budował przejściówki dla już istniejących skrzynek, ale nowe skrzynki muszą być zgodne z nowymi profilami, które są symetryczne.
kacper.szczecin
Posty: 106
Rejestracja: 30 paź 2014, 09:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Profile

Post autor: kacper.szczecin »

Kedar pisze:Kacper, a zamierzasz zrobić po prostu asymetryczne moduły? Weź płytę na podtorze zrób płaską, przecież norma nie wymaga profilu przejściowego pomiędzy segmentami stacji, mogą być zwykłe prostopadłościany. A profile czołowe zrób sTTandardowe, tylko skrzynki skrajne zrób trapezy jak w Chudzinach.
Chodzi o utrzymanie tzw. "bandy". Między skrzynkami stacji faktycznie będą zwykłe prostopadłościany, ale na jej końce potrzebuję asymetryczne zakończenia, tak, żeby dopasować się do naszych 30 cm modułów i żeby stacja wysuwała się w naszą stronę, a nie w stronę publiczności.

Added in 1 minute 2 seconds:
Marsal pisze:Cześć,
w załączeniu rysunki pdf profili starszych wersji sTTandardu, w tym MP2-TT o który pytasz
Dzięki wielkie :) nie chodzi co prawda o MP2, ale już łatwiej będzie coś pokombinować.
Marsal
Posty: 145
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:05
Lokalizacja: Gdynia / Rumia
Kontakt:

Re: Profile

Post autor: Marsal »

Cześć,
w załączeniu rysunki pdf profili starszych wersji sTTandardu, w tym MP2-TT o który pytasz
Załączniki
profile.zip
(237.33 KiB) Pobrany 105 razy
Kedar
Posty: 61
Rejestracja: 07 lut 2015, 11:15
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Profile

Post autor: Kedar »

Kacper, a zamierzasz zrobić po prostu asymetryczne moduły? Weź płytę na podtorze zrób płaską, przecież norma nie wymaga profilu przejściowego pomiędzy segmentami stacji, mogą być zwykłe prostopadłościany. A profile czołowe zrób sTTandardowe, tylko skrzynki skrajne zrób trapezy jak w Chudzinach.
kacper.szczecin
Posty: 106
Rejestracja: 30 paź 2014, 09:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Profile

Post autor: kacper.szczecin »

Może i zostały usunięte, ale ja potrzebuję :) stąd moje pytanie, czy ktoś mógłby mieć jeszcze rysunki.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Profile

Post autor: drlukasz »

Profile niesymetryczne zostały dawno temu usunięte ze sTTandardu.
Jedynym obowiązującym profilem dwutorowym jest MP2S.
kacper.szczecin
Posty: 106
Rejestracja: 30 paź 2014, 09:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Profile

Post autor: kacper.szczecin »

Witam,
Pogrzebałem troszkę na forum, ale nie znalazłem...
Czy ma ktoś rysunki/pliki profili dwutorowych "przesuniętych"?
Chodzi o układ: 15 cm-10 cm tor-25 cm.
Z góry dzięki za podpowiedź, gdzie ewentualnie mógłbym szukać. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości