"Licheń" i trawa na modułach - wydzielone z Moduły MicMatti

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niejeden+
Posty: 304
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Licheń" i trawa na modułach - wydzielone z Moduły MicMatti

Post autor: Niejeden+ »

Kaczor pisze:Podobnie "nudne" moduły Kilkujadka gdzie nie ma ani jednego budynku, przejazdu, mostu ani nawet ludzika a i tak wszyscy tam robią fotki ;)

Moduły MicMattiego są świetne i tylko ta nieszczęsna kopuła nie pasuje do jednotorowego szlaku :)
To czy coś pasuje czy nie jest tylko naszą indywidualną subiektywną oceną i zależy od kryteriów jakie zostaną przyjęte przez osobę oglądającą.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: "Licheń" i trawa na modułach - wydzielone z Moduły MicMatti

Post autor: Kaczor »

Podobnie "nudne" moduły Kilkujadka gdzie nie ma ani jednego budynku, przejazdu, mostu ani nawet ludzika a i tak wszyscy tam robią fotki ;)

Moduły MicMattiego są świetne i tylko ta nieszczęsna kopuła nie pasuje do jednotorowego szlaku :)
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moduly MicMatti

Post autor: T_Domagalski »

tizin pisze:fajnie, ale 90% zieleniny na makietach nie przyciągnie oczu 9-latka,..
Bez obaw, sama zielenina też przyciąga oczy i wcale nie musi być monotonna. ;) Oczywiście pod warunkiem, że nie jest to "pole golfowe" z elektrosadzarki...

Moje moduły są w całości porośnięte "zieleniną" i mimo tego (a może dzięki temu?) stanowiły przez wiele lat jedno z ciekawszych miejsc na foto-stopy na makiecie. Przyciągały nie tylko oczy, ale i paluchy oglądających, bo każdy chciał sprawdzić, z czego to wszystko jest zrobione. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Moduly MicMatti

Post autor: Slawek77 »

znacie to przysłowie, krowa co dużo ryczy mało mleka daje :mrgreen: tak właśnie odbieram większość postów ;)
tizin
Posty: 12
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:19
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Moduly MicMatti

Post autor: tizin »

fajnie, ale 90% zieleniny na makietach nie przyciągnie oczu 9-latka, a jeśli za młodu się tym nie nasiąknie to na starość raczej nic z tego nie będzie!
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Moduly MicMatti

Post autor: Kaczor »

Albo idziemy w realizm albo wunderland dla publiki. "Monotonne" szlakowe moduły też przyciągają oczy publiczności jeśli mają np. ciekawie otworzoną zieleń.
tizin
Posty: 12
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:19
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Moduly MicMatti

Post autor: tizin »

Duży Licheń - duża odległość. Mały Licheń - mała odległość.! Ja bym tam zostawił przy torach ale na innym module, nie z tymi chlewikami, bo obiekt wart pokazania na module. A to że w rzeczywistości koło torów dużo trawy nie oznacza że na modułach ma też tak być. Monotonia prowadzi do zniechęcenia! Oglądających szczególnie!
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moduly MicMatti

Post autor: Wojtek_Kraków »

Ten jednak troszkę dalej od torów położony ;)
Mikołaj
Posty: 226
Rejestracja: 07 paź 2008, 20:28
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Moduly MicMatti

Post autor: Mikołaj »

Nie rozumiem, czemu wam Licheń przy torach przeszkadza...
http://rail.phototrans.eu/14,103397,0.html
;)
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moduly MicMatti

Post autor: Misiek »

No co ty, przecież to nie koloseum.
https://www.youtube.com/watch?v=Wxy1GssiwAQ
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Moduly MicMatti

Post autor: Kaczor »

O ile szczerze podziwiam poprzednie moduły MicMattiego to ten mi również zgrzyta. "Licheńska" scenka kompletnie nie pasuje :/
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moduly MicMatti

Post autor: wicy »

Konstruktywna, lekka krytyka jest elementem nauki.
Lizanie się po jajach do niczego dobrego nie prowadzi.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Moduly MicMatti

Post autor: Slawek77 »

Dzięki za linki.
Panowie dajcie już spokój zrobił chłopak jak chciał tak mu się podobało i taką miał wizję i tyle.
Każdy robi jak chce i na tyle ile umie, to jest zabawa i przyjemność coś zrobić, i chyba o to w tym chodzi prawda ?
Ja wiem że chcielibyście wszystko na tip top ale to możecie wymagać tylko od Siebie a nie od innych.
Może i faktycznie gryzie to w oczy ale to był jego wybór jego decyzja i jego moduły.

Mam nadzieję że psot odebraliście przyjaźnie ;)

Link od @miano pokazuje że nie zawsze musi być coś co dobrze wygląda.
Ktoś miał taka wizję i postawił kapliczkę obok torowiska lub na odwrót, torowisko przy kapliczce :mrgreen:
Awatar użytkownika
miano
Posty: 610
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moduly MicMatti

Post autor: miano »

Zdarzają się wyjątki np kapliczka niedaleko stacji Kłodzko Książek, niestety na własnych zdjęciach nie zobrazowałem odległości od torów.
Na tym zdjęciu widać jednak tę odległość:
https://dolny-slask.org.pl/4150751,foto ... ity=517904
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moduly MicMatti

Post autor: T_Domagalski »

Wg mnie też ta renesansowa altana nie pasuje do otoczenia. W środku parku na wzór Łazienek byłaby OK, ale nie 3m od torów. :( Natomiast chlewiki są super. Jedyne, co możnaby im zarzucić, to zbyt czysta tylna ściana (ta z grafiti).
A co do trawy, to jeżdżąc pociągiem (a jeżdżę często bo nie mam blachosmrodu) to najczęściej widzę właśnie wszechobecną trawę, dziką trawę lub skoszoną trawę. Wszystko jest porośnięte trawą - zbocza nasypów, polne drogi, pobocza, łąki. ;) Budynki inne niż gospodarcze mają to do siebie, że zwykle stoją w pewnej odległości od torów, przez co nie mieszczą się w obrysie modułów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości