Moduł

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: piotrek092 »

Ojoj,Miki żebym wiedział że to taka trauma ,nie pisałbym o tym zwierzyńcu a tym bardziej o traktorze -wybaczysz ??
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: Kilkujadek »

Misiek pisze: Zrób te kury, koguty, psa, i Dziadka z Babcią na ławeczce.
niańczących w kołysce wnuczka Wojtusia ;)
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: miki »

Ale Starzy już siedzą na ławce. Na którejś fotce nawet ich widać. Oczywiście sam lepiłem z modeliny, więc wyszło tak sobie. Ale scenka rodzajowa będzie, że wszystkie loki popalą dekodery z wrażenia. Tylko w swoim czasie.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1648
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: Misiek »

Nie poradzisz.
Też sobie przypomniałem, że mogłem zabrać coś "wojennego" z dziadkowej chałupy - jak dziadka zabieraliśmy do WAW.

Zapewne przepadło :/

Zrób te kury, koguty, psa, i Dziadka z Babcią odpoczywających na ławeczce.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: miki »

Nie cierpię wszelkiego rodzaju scenografii jak z "Jeleni na rykowisku", sarenek, kurek, krówek i innego badziewia. Dlaczego? Bo przypomina mi jedną rzecz, która znajdowała się w zobrazowanej na module chałupie i która niestety przepadła w zamęcie dziejów. Otóż mieszkali tam moi dziadkowie. I kiedyś przyuważyłem u babki fantastyczną rzecz, którą pewnie przyniosła z bazaru od tzw. ruskich (jako, że rzecz się dzieje lekko na wschodzie).
Była to biała szmata pokaźnych rozmiarów, wyszyta niebieską nicią, taka podróba ludowej wyszywanki. Było tam wszystko, obejście, gospodyni karmiąca kury, krowy wychylające się z obory i co tylko można sobie jeszcze zażyczyć (może nawet i traktor był Obrazek, ale nie pamiętam).
A nad tym wszystkim unosiła się twarz pewnego mużyka, z charakterystycznymi pożyczką i wąsem i wielkim napisem выдумшчык.
W tym klimacie

Babka nigdy mi tego nie chciała oddać Obrazek.
Nic nie poradzę, ale wszelkie wiejskie scenki na makietach kojarzą mi albo z Baćką, albo z dalekowschodnim hardcore w stylu Mao czy Kimów.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: piotrek092 »

Makieta czy moduł ?? Są zwolennicy real landszaft i Miniatur coś tam i kto im zabroni,po to jest forum aby wyrazić swoje opinie czy zdanie ,nie każdy musi klaskać.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: Kilkujadek »

piotrek092 pisze:jest tak jak dla mnie za cicho i pustawo
Bo to nie jest Miniatur Wunderland tylko realistyczna makieta.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: piotrek092 »

O i to stwierdzenie wieńczy dyskusję ,a udziwnienia stoją pochowane w oborze i stodole :mrgreen:
stefantt
Posty: 37
Rejestracja: 17 lis 2012, 16:51
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: stefantt »

To jest senne, upalne niedzielne popołudnie...
mareks
Posty: 221
Rejestracja: 04 gru 2012, 09:33
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: mareks »

Super modul,super robota,normalnie wymodelowana rzeczywistość bez zbędnych udziwnień :)
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: piotrek092 »

No dobra niech bedzie kóń zamiast traktora, oki żartuje sobie ,jest tak jak dla mnie za cicho i pustawo ,ale to jest twój moduł i twoja wizja ,a tak JEST SUPER i ende :roll:
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: miki »

To jest oryginalne gospodarstwo i większość rzeczy się zgadza, także trawa czy jej brak z powodu wyżarcia przez ptactwo. Ciągnąc wątek traktora, to do połowy lat 80. w całej tamtej okolicy miał go może z jeden na 3 wsie. Sam widok traktora można porównać z przelotem eskadry UFO. Konia miało mniej więcej 1 na 10 obejść, z tym że im dalej od miasta, tym koni było więcej.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: womo »

Super !!
Dokładnie tak wyglądało gospodarstwo mojego wuja. Tylko wsk-i opartej o płot brakuje. Ale może akurat w spółdzielni jest i pomyka starem :mrgreen:
Nawet drzewo nad domem jest o które go opierniczał dziadek jak przyjeżdżał, bo wiadomo, liście to zaraz syf na dachu i robaki a papa tego nie lubi :lol: :mrgreen:
Piękne czasy ...

Jedyne co się nie zgadza to brak trawy. Jak nie ma zwierząt to wszędzie oprócz wjazdu jest trawa. Ścieżka do garażu, do kibelka i stodoły. Zarośnięte brony i pług ...
Ale, przyjmuję, że dopiero wszystko poszło w świat więc pasuje mi bardzo ten widok :mrgreen:
Gratuluję !! !! !!
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: piotrek092 »

Zasłużeni mieli ,nie gadaj że nie, włączę sobie te bajki -nie chce mi się już pisać pa pa.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Moduł

Post autor: miki »

piotrek092 pisze: traktor jak u chłopa...
Zwłaszcza w Ep. IIIc/IVa. Jak wiadomo z BzMiP* o "ósmej potędze przemysłowej świata", traktor stał wtedy u każdego chłopa. Zasłużeni mieli nawet po dwa

BzMiP - Bajki z Mchu i Paproci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości