Emilcianów

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1706
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Emilcianów

Post autor: wicy »

Hehe.... papa na dachu a dachówka na szopie? :shock: Kiedyś to mieli fantazję :D
Artur1991
Posty: 23
Rejestracja: 01 wrz 2016, 12:16
Lokalizacja: Goczałkowice
Kontakt:

Re: Emilcianów

Post autor: Artur1991 »

T_Domagalski pisze:Co do uwag, to w rzeczywistości taki mostek, jaki zrobiłeś, byłby zbudowany najprawdopodobniej jako pojedyncze przęsło, bez tego środkowego filaru.
Znalazłem stare fotki wiaduktu na którym się wzorowałem, znajduje się on na linii z Dąbrowy Górniczej Ząbkowic do Brzezin Śląskich nr 183, wstawiam aby udowodnić że sam tego przęsła nie wymyśliłem :mrgreen:

A korzystając z chwili wolnego czasu poczyniłem prace przy domku, szopce i obejściu, tak to mniej więcej będzie wyglądało. Jeszcze nie spatynowane i do końca nie wykończone ale to nastąpi niebawem. Wczoraj w późnych godzinach nocnych robiłem szopkę i myślałem że przy dachówce oślepłem 8)

Pozdrawiam
Załączniki
most jazowe.JPG
domek (1).JPG
domek (2).JPG
domek (3).JPG
domek (4).JPG
Artur1991
Posty: 23
Rejestracja: 01 wrz 2016, 12:16
Lokalizacja: Goczałkowice
Kontakt:

Re: Emilcianów

Post autor: Artur1991 »

Kolega Drlukasz ma rację, tynk wykonałem najzwyklejszą farbą emulsyjną duluks która została po remoncie. Z tym że ja wklepuję farbę małą gąbką kuchenną dostępną np w lidlu pakowane po 10 sztuk. Odrywam kawałek takiej gąbki i nakładam kilka warstw oczywiście każdą następną po wyschnięciu poprzedniej.

A jeśli chodzi o poziom strumyka to faktycznie za późno się zorientowałem że przesadziłem z żywicą. Natomiast powierzchnia strumyka pokryta jest maskolem więc odrobinkę się obniży choć niewiele.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Emilcianów

Post autor: drlukasz »

Wojtek_Kraków pisze:Możesz zdradzić technikę wykonania tynku na tym budynku?

Nie wiem czy taką metodą wykonywał tynk Kolega, ale najbardziej efektywna to: farba emulsyjna (jak najbardziej gęsta) wklepywana w powierzchnię ściany twardym pędzlem (prostopadle do ściany). Daje ładny efekt "baranka" na ścianie. Kolor - albo pigment do emulsji, albo lakier z aerografu (żeby nie zgubić faktury) po wyschnięciu emulsji.


Jedna uwaga (pomijając to o czym pisał Tadeusz).
Nie podoba mi się położenie w jednej wysokości strumyka/rzeczki/cieku i chodnika/drogi... Każde podniesienie się poziomu wody powodowałoby zalewanie drogi.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emilcianów

Post autor: Borczy »

Ja smaruję wikolem cienko - ważne. Sypię puder Polaka, delikatnie przyklepuję palcami i strzepuję resztę. Za parę minut bardzo miękkim pędzlem przeciągam i zbieram to co się nie przylepiło ;)
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Emilcianów

Post autor: Wojtek_Kraków »

Możesz zdradzić technikę wykonania tynku na tym budynku?

Oczywiście podtrzymuję zdanie kolegów: podoba mi się.
Artur1991
Posty: 23
Rejestracja: 01 wrz 2016, 12:16
Lokalizacja: Goczałkowice
Kontakt:

Re: Emilcianów

Post autor: Artur1991 »

Dokładnie będzie to nieczynna mijanka przerobiona na przystanek z czynnym torem ładunkowym 8)
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emilcianów

Post autor: Borczy »

Fajna robota :) Myślę, że na tym etapie budowy dużo jest do poprawki albo będzie przerabiane - znam to z własnego doświadczenia i rad kolegów :mrgreen:
Podoba mi sie pomysł i klimat tego kawalka szlaku. Z uwagi na zarosnięty jeden tor tozumiem, że bedzie mala stacyjka?
Artur1991
Posty: 23
Rejestracja: 01 wrz 2016, 12:16
Lokalizacja: Goczałkowice
Kontakt:

Re: Emilcianów

Post autor: Artur1991 »

Dziękuję za dobre słowo ;) Segmenty mają długość 90 cm. Jeśli chodzi o barierki to oczywiście mostek będzie je posiadał, są już nawet pomalowane tylko z uwagi na ich delikatność nie montowałem ich jeszcze zanim prace w okolicy mostku nie zostaną ukończone ;)
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emilcianów

Post autor: T_Domagalski »

Ładna i czysta robota! Jakiej długości są segmenty tego przystanku?
Co do uwag, to w rzeczywistości taki mostek, jaki zrobiłeś, byłby zbudowany najprawdopodobniej jako pojedyncze przęsło, bez tego środkowego filaru. Za to na pewno posiadałby on poręcze, zwykle mocowane do przedłużonych mostownic, żeby drogowcy mogli się bezpiecznie poruszać po tym moście. ;)
Artur1991
Posty: 23
Rejestracja: 01 wrz 2016, 12:16
Lokalizacja: Goczałkowice
Kontakt:

Emilcianów

Post autor: Artur1991 »

Witam, to mój pierwszy post, chciałem się podzielić tym co od jakiegoś czasu buduję. Jest to makieta fikcyjnego przystanku na linii jednotorowej. Prezentuję tylko 2 segmenty z 4, niestety nie miałem możliwości rozłożyć całości. Czekam na wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
Artur
Załączniki
makieta (1).JPG
makieta (2).JPG
makieta (3).JPG
makieta (4).JPG
makieta (5).JPG
makieta (6).JPG
dom (1).JPG
dom (2).JPG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości