Moduły Janusza

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Wojtek_Kraków »

Slawek77 pisze:Choć teraz mi się przypomniało jak za bajtla my lotali po dworcu w Starym Chorzowie, to były takie ogrodzenia między torami
Ale żech wom po Śląsku pojechało ;)
Ino byś musiał takie ramko wypalić a w to tiul wkleić... ;)

Mnie te siateczki wykonane przez Janusza się bardzo podobają.
Nie pamiętam czy jest na forum jakiś dział pod tytułem "Tanie patenty na super efekty" ale to powinno się tam znaleźć :)
Janusz
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2011, 23:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Janusz »

Widziałem wszystkie tutoriale Luka Towan'a. Pomysł na tiul wziął się właśnie od niego.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Slawek77 »

@Ciora po twoim poście nawet nie przyszło mi na namyśl że krytykujesz elementy fototawione czy kartonowe, choć masz do tego prawo bo żyjemy w wolnym kraju (na razie) :mrgreen:
Sam przerabiałem temat siatki przy makiecie szkoły, jak najtaniej wykonać ją, bo fototrawiona czy wypalenie tez jest kosztowne :(
I znalazłem siatkę tą co podałem, lecz jednak jej nie zastosowałem z obawy na krytyki itd... chyba wiecie o co chodzi ;)
Dlatego w szkole zastosowałem mój pierwszy nie doskonały projekt siatki.

Added in 2 minutes 26 seconds:
Kaczor pisze:
Jest na Youtubie film (cała seria) jakiegoś Kanadyjczyka, który też pokazywał siatki (płoty) z tiulu. On nazywa się Luke Towan o ile pamiętam.
* Austarlijczyka ;) Filmik z płotem w H0:
https://www.youtube.com/watch?v=0_guMOYoCpw
I to jest płot !!! ale w H0 co jest łatwiej dobrać materiał np. siatka pszczela ;) do TT już odpada.
Oczko 1,4mm

I tez wydaje mi się że tą siatkę co zrobił Janusz na peronie pasuje w 100% bo zwykła typowa siatka raczej nie występowała na peronach.
Choć teraz mi się przypomniało jak za bajtla my lotali po dworcu w Starym Chorzowie, to były takie ogrodzenia między torami
Ale żech wom po Śląsku pojechało ;)
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Kaczor »

Jest na Youtubie film (cała seria) jakiegoś Kanadyjczyka, który też pokazywał siatki (płoty) z tiulu. On nazywa się Luke Towan o ile pamiętam.
* Austarlijczyka ;) Filmik z płotem w H0:
https://www.youtube.com/watch?v=0_guMOYoCpw
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Ciora »

Slawek77 pisze:A ja sądzę że tak sadzisz bo koszt :mrgreen: 1,6 zł
Nie , Sławek, w ogóle nie chodziło mi o koszt tiulu, tylko jak napisałem jego delikatność. Jeśli z kartonu czy metalu można uzyskać najmniejszą grubość elementu 0,2 mm to w rzecYwistości 1:1 to 24 mm. A drut w siatce ma 4-5 mm więc o to tylko chodzi. Tiul rozciągnięty odpowiednio ,dokładnie może odwzorować kształt oczek siatki. Nie chciałem krytykować producentów z metalu czy kartonu, dałem swoją ocenę. Jest na Youtubie film (cała seria) jakiegoś Kanadyjczyka, który też pokazywał siatki (płoty) z tiulu. On nazywa się Lukę Towan o ile pamiętam.
Janusz
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2011, 23:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Janusz »

Sławku, gdybyśmy poznali się wcześniej, to 80% było by wycinane przez Ciebie :)
Gdy robiłem siatki, to nawet do głowy mi nie przyszło, że tak drobną rzecz można wyciąć w kartonie. A na blaszki nie było mnie stać.
Ogólnie "Januszów" traktuję jako pole doświadczalne. Chcę się jak najwięcej nauczyć. Kolejny projekt, chodzący mi po głowie od roku, jest zbyt ambitny aby już go rozpocząć. Przy nim bez twoich maszyn nie dam rady.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Slawek77 »

Twój tiul to TDCR poszukaj w sklepie ten co napisałem bardziej przypomina typowa siatkę.

Ogólnie jest to tanie rozwiązanie i dobrze wygląda gołym okiem.
Nie każdy śpi na kasie wiec szuka taniego rozwiązania.
Siatki fototrawione czy moje z kartony są drogie a to dlatego na czas wycinania jest spory;( może nowa maszyna poradzi sobie szybciej z takim wycinaniem to będzie taniej.

Ogólnie podziwiam Janusza za to że 80% budowli Janusz wycina ręcznie nożykiem co jestem pełen podziwu !!!!!!!!!!!
Mam Janusza willę w domu i naprawdę nie powiedziałbym że to wycinana jest nożykiem a precyzja jest doskonała !!
Janusz
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2011, 23:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Janusz »

Sławku, masz rację że tiul nie zastąpi siatki. Ale stojąc przed modułem dość dobrze ją imituje. Nawet nie wiem, który z wymienionych przez Ciebie posiadam. Na tu i teraz mam tylko te dwa zdjęcia siatki między peronowej:
Załączniki
20170103_192024_resized.jpg
20170103_193315_resized.jpg
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Slawek77 »

Najbardziej odpowiedni tiul na siatkę to tiul sztywny, ale nie wiem jaką ma gr oczek.
Janusz
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2011, 23:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Janusz »

Tiul malowany zwykłą farbą w spreju, taką jaką znajdziesz w każdym markecie typu OBI.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Slawek77 »

Ciora pisze:Wg mnie najlepiej naśladuje prawdziwą siatkę, ze względu na swoją delikatność. "Niby siatki" trawione z metalu lub wycinane w kartonie to nie to samo. Malowałeś tiul, czy to kolor materiału?
A ja sądzę że tak sadzisz bo koszt :mrgreen: 1,6 zł
Tiul nigdy nie będzie przypominać siatki, a to dlatego że nie ma typowych oczek siatki, a do tego brakuje mu w poprzek drutu.

Janusz jak możesz wstaw lepsze zdjęcie zdjęcie tej siatki
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Ciora »

Ciora pisze:CUDO! Pięknie odwzorowana rzeczywistość. Zdjęcie 3 od końca - z czego zrobiona ta delikatna siatka ogrodzeniowa?
"Siatka o której wspominasz jak również ta pomiędzy peronami to najdrobniejszy tiul jaki znalazłem w sklepie z tkaninami. Koszt 1,6 zł za ilość która starczy mi do końca życia."
Wg mnie najlepiej naśladuje prawdziwą siatkę, ze względu na swoją delikatność. "Niby siatki" trawione z metalu lub wycinane w kartonie to nie to samo. Malowałeś tiul, czy to kolor materiału?
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Wojtek_Kraków »

Janusz pisze:To nie wrak. Koła odpadły przez przypadek i wkrótce wrócą na swoje miejsce. Wykoszę w tym miejscu jeszcze trochę trawy, tak aby podwórko było bardziej "używane".
To zmienia postać rzeczy.
Myślałem ze ma to być wrak na cegłach ;)
Janusz
Posty: 47
Rejestracja: 23 lip 2011, 23:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Janusz »

Dzięki
Ciora pisze:CUDO! Pięknie odwzorowana rzeczywistość. Zdjęcie 3 od końca - z czego zrobiona ta delikatna siatka ogrodzeniowa?
Siatka o której wspominasz jak również ta pomiędzy peronami to najdrobniejszy tiul jaki znalazłem w sklepie z tkaninami. Koszt 1,6 zł za ilość która starczy mi do końca życia.
Wojtek_Kraków pisze:Bardzo mi sie podoba.
Ale ten wrak bez kół bym zakurzył i potraktował rdzą.
To nie wrak. Koła odpadły przez przypadek i wkrótce wrócą na swoje miejsce. Wykoszę w tym miejscu jeszcze trochę trawy, tak aby podwórko było bardziej "używane".
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moduły Janusza

Post autor: Ciora »

CUDO! Pięknie odwzorowana rzeczywistość. Zdjęcie 3 od końca - z czego zrobiona ta delikatna siatka ogrodzeniowa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości