ostrow-ag

Każdy sprzedawca w osobnym wątku

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gbbsoft
Moderator
Posty: 2027
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:40
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: ostrow-ag

Post autor: gbbsoft »

U... A to legalne? Nie zostaniesz oskarżony o naruszenie dóbr osobistych?
:shock:

PS. Automapa taki adres znajduje...
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2010, 21:09 przez gbbsoft, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ostrow-ag

Post autor: daraśekp »

Stosownego maila wysłałem wczoraj. Liczyłem dziś na odpowiedź. Nie ma co czekać, poinformuję jeszcze dziś allegro i poczekam na odpowiedź z ich strony, potem policja.
Zobaczymy, a nuż się jakoś odkręci...
Samer
Posty: 148
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: ostrow-ag

Post autor: Samer »

Jak widać nie jesteś sam w walce w z tym Allegrowiczem.

http://allegro.pl/show_user.php?uid=13912882

Zrób tak jak mówi kolega akinomrz. Stosowny @ będzie dla Ciebie zabezpieczeniem przed ewentualnymi konsekwencjami tzn. wykazałeś dobrą wolę. Przed upłynięciem miesiąca zgłoś sprawę do Allegro i Policję.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2010, 20:03 przez Samer, łącznie zmieniany 1 raz.
akinomrz
Posty: 289
Rejestracja: 26 sty 2008, 19:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: ostrow-ag

Post autor: akinomrz »

Cóż .... proponowałbym wysłać do gostka konkretnego maila i sms-a z warunkiem: albo wysyła przesyłke do dnia ... albo Ty idziesz na najbliższy komisariat i zgłaszasz sprawę organom ścigania albo niech ..... zwraca kasę. Jeżeli koleś dalej coś sprzedaje tzn. że żyje i opcja siły wyższej raczej odpada. Niestety z takimi osobnikami nie da sie łagodnie rozmawiać :/
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2010, 19:52 przez akinomrz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ostrow-ag

Post autor: daraśekp »

Oczywiście miło mi jak każdy, a nie tylko Mariusz (i pominięty przeze mnie Krzysztof w wątku powyżej) przyłączy się do rozmowy.
Może jeszcze jakieś podpowiedzi jak zadziałać w tym moim przypadku ??
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ostrow-ag

Post autor: daraśekp »

Mariusz, miło mi że dołączyłeś do tematu. Spójrz jednak na to z innej strony, mianowicie kto na forum wystawia do sprzedaży "starocie", lub "klejnoty" jak kto woli. Ja do tego podchodzę w ten sposób: na allegro jest tego więcej lub mniej, ale jednak sporo. Założę się, że każdy z nas jak będzie chciał się pozbyć starego taboru w lepszym czy gorszym stanie, to wystawi je na allegro, a nie TU. Wiadomo, że na allegro trafia dużo więcej zainteresowanych i szansa sprzedaży jest dużo większa. Duże grono z nas również chętnie tam zagląda. Czasem lubi trafić się ładna okazja.
A może tak w ramach choćby eksperymentu założyć temat "GIEŁDA BTTB"? Zobaczymy, jakim zainteresowaniem będzie się cieszyć.
Pozdrawiam, Darek
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: ostrow-ag

Post autor: Mariusz »

A mnie zastanawia, dlaczego kupujesz takie "zabawki" na allegro, chyba każdy z nas ma jeszcze stary tabor BTTB i odsprzeda za podobne pieniądze bez ryzyka ;)
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: ostrow-ag

Post autor: krzysztof »

wcale się nie wyrwałeś bo ja też tak bym w Twojej sytuacji zrobił.

prawda jest taka, że też jestem użytkownikiem tego serwisu i też zdarza mi się popełnić grzech "poza" - tak jako kupujący (wychodząc z inicjatywą) jaki sprzedający (odpowiadając na inicjatywę). i niestety mam świadomość pewnego ryzyka. trochę dużo zaryzykowałeś ale powiem Ci, że mi przez te kilka lat udało się oficjalnie (w transakcjach allegro) stracić ponad 100zł. poza (jeszcze :lol: ) nic i sam staram się jak najszybciej realizować umawiane rzeczy.

powodzenia i napisz jak się skończy.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ostrow-ag

Post autor: daraśekp »

Być może z tą wiadomością o wyłudzeniu za szybko się wyrwałem, ale wydałem łącznie kilka setek, a to na ulicy nie leży. Liczę jednak, że na taką wiadomość powinien odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: ostrow-ag

Post autor: krzysztof »

witaj,
nie znam osoby i nic nie kupowałem. ale spójrz na komentarze, a raczej ocenę sprzedaży. co tam masz: długi czas realizacji, duży koszt wysyłki i inne takie kwiatki. aczkolwiek od 7 września minęło wiele czasu to polecam cierpliwość - ten typ widac tak ma.
dzięki za ostrzeżenie dla Forum.
powodzenia!
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

ostrow-ag

Post autor: daraśekp »

Witam. Czy zna ktoś tego sprzedającego, lub kupił coś od niego? Ja zakupiłem między innymi ten wagon , oraz poza allegro jeszcze inne przedmioty. Wszystko oczywiście TT. Całość miała być wysłana jedną paczką. Pieniądze wysłałem, otrzymałem zapewnienie o tym, że całość zostanie wysłana jedną paczką i... tu kontakt się urwał. Do tej pory nie otrzymałem przesyłki, na maile oraz telefon podany w allegro nie odpowiada. W obecnej chwili wystawia do sprzedaży przedmioty, czyli korzysta z internetu. Dziś wysłałem mu wiadomość, że w razie braku odpowiedzi potraktuję to jako próba wyłudzenia i zgłoszę gdzie trzeba.
Jakieś porady z Waszej strony?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Allegro/eBay”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości