prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Każdy sprzedawca w osobnym wątku

Moderator: mod-Giełda

Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: krzysztof »

manfred pisze:Na ebay jest bardzo dużo tt
tak - stan na tą chwilę: 100 wyników w tym 2 lokomotywy i 0 wagonów.

nie miałem na myśli europejskiego zasięgu tego serwisu. w tym przypadku porównanie do alle nie miałoby sensu.
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: manfred »

Na ebay jest bardzo dużo tt
Awatar użytkownika
przemekw
Posty: 216
Rejestracja: 19 lis 2006, 13:26
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: przemekw »

No i swistak.pl jeszcze był zanim olx się pojawiło.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: krzysztof »

znam takie powiedzenie:
jak się coś ciągle ulepsza to w końcu się spieprzy :D

jest jeszcze alternatywa powrotu do ebay`a...
pamiętam dawno temu jak alle pokonało ebay prowizjami i ebay w naszej kategorii opustoszał. może czas to naprawić?
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: piottrw »

3 lata temu dość sporo beciorów sprzedałem na olx, cena jak na alledrogo, ale jak ktoś kupował więcej to tak 10-20% taniej liczyłem, i zeszło tego prawie wszystko. Za to mam nowy Tabor. Ale teraz to jak krew z nosa, parę tillig ów wystawiłem i pół zeszło, ceny nie te :mrgreen:
Awatar użytkownika
przemekw
Posty: 216
Rejestracja: 19 lis 2006, 13:26
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: przemekw »

To, że aukcja się przedłuża jest w sumie logiczne i teraz można naprawdę powiedzieć, że to jest aukcja, a nie jedna wielka bitwa kto da wiecej w ostatnich sekundach. Kupuję na aukcjach w Japonii i tam to jest normalne.
Pytanie Artura to jakaś dziecinada. Na allegro wystawiasz od ilu chcesz i jeśli znajdą się klienci, to jest już prawie pewne, że kupią. Mówimy oczywiście o uczciwych. Na olx nie masz licytacji i musisz wystawić przeważnie drożej, bo kupa frajerów będzie pisać i każdy nastepny będzie Ci licytowal coraz niżej. A najlepiej to jeszcze mu do domu przywieź.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: womo »

Licytowałem u gościa z Katowic. Ale przedmiot z innego moiego hobby. A szukam tego już z dwa lata :evil:
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: ArturSchŁ »

A kto Wam każe używać aledrogo ??
:shock:
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2281
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Borczy »

Widzę po poniższych wpisach, że chyba nawet informatyków i marketingowców zatrudnili z Ukrainy :mrgreen:
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: manfred »

Czyżbyś licytował u tego Człowieka z Poznania? bo ja usiłowałem licytować wystawione przez niego BWP-y i nic z tego nie wyszło podbijałem cenę a po jakimś czasie wracała do ceny wystawionej i żaden mail do mnie z info zwrotną nie przychodził (jak w Allegro gdy się coś licytuje)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: womo »

Wygrałem aukcje na A lokalne i nie mogłem zapłacić znikną przycisk zapłać. Po czym wszystko znikło jakby nigdy nie istniała aukcja . Już od dwoch dni zero odpowiedzi od Allegro. Jaja sobie robią. Ciekawe czy gościowi policzą za sprzedaż aukcji która wyparowała ...
PrzemAs
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2017, 11:08
Lokalizacja: Laskowice Pomorskie
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: PrzemAs »

Allegro lokalnie to na chwilę obecną to nie 9 % a równiutkie 10 % prowizji i nie więcej niż 50 zł. Sugeruję zwrócić uwagę na dwie ważne sprawy mianowicie :
1. Nawet jeżeli sprzedawca zakończy aukcję przed czasem to licytowany przedmiot idzie w posiadanie do osoby która zaoferowała najwyższą cenę (a nie tak jak kiedyś .... zakończyłeś aukcje przed czasem i nikt nie kupił oferowanego przedmiotu, był on nie dostępny).
2. Cena którą ostatnio osiągnął set wagonów osobowych a przypomnę że było to 4000 zł mogła wyniknąć z tego powodu że licytacja przedłuża się o 5 minut przy ofercie złożonej na minutę przed jej zakończeniem. Znalazł się ktoś kto z marszu wpisał kosmiczną kwotę np 4000 zł bo myślał i chciał być pewny że będzie pierwszy przebijając kolejne oferty na kilka sekund przed końcem - tak było do niedawna teraz zupełnie zmienili system podbijania, mianowicie nie ma już maksymalnej kwoty i opcja podbijania o kilka złotych też wygasła, jeżeli wpiszesz w licytacji 5000 zł to od razu taka pojawia się cena przedmiotu.Dla tego licytując uważajcie bo można się wkopać jak ten "ktoś" na np. 4000 tyś złotych.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2281
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Borczy »

To oczywiste, że im większa kwota zalicytowana to większa prowizja do wyrwania z kieszeni.
Jestem ciekaw kiedy ten pseudo portal aukcyjny wpadnie na pomysł żeby pobierać opłaty np: za wpisanie ich adresu do przeglądarki.
pablogl
Posty: 75
Rejestracja: 01 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: pablogl »

Jest też różnica odnośnie momentu kiedy prowizja jest naliczana.
Na Allegro zaraz po zakończeniu aukcji i jak licytujący zrezygnuje to można wystąpić o zwrot naliczonej prowizji.
Na AllegroLokalnie prowizja zostanie naliczona dopiero jak Kupujący wybierze opcje dostawy czyli zacznie finalizację. Ale jak wybierze formę dostawy i już nie zapłaci bo mu się odechciało zakupu to wtedy Sprzedający jest prowizje w plecy ponieważ nie ma funkcji gdzie wystąpić o zwrot naliczonej prowizji.

A i najważniejsze: kwota, która wpiszemy w licytacji jest AUTOMATYCZNIE NAJWYŻSZĄ czyli nie da się zadeklarować swojego maksimum i niech inni próbują nas przebić. Nasze maksimum jest automatycznie kwotą oferty :/
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: bankier »

To nie twór - to POtwór. Jeśli masz aukcję i nie masz możliwości dodania do obserwowanych wiedz, że to A lokalnie. Tu link do przykładowej aukcji:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/lokom ... imo-dzwiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Allegro/eBay”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: piotrmichal62 i 3 gości