prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Każdy sprzedawca w osobnym wątku

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
zibi33
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2006, 19:35
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: zibi33 »

No i niestety jeśli ktoś chce coś sobie kupić, a mieszka gdzieś daleko od sklepu to: płaci za towar, prowizję allegro no i jeszcze przesyłkę. Miało to sens a teraz to już kupuje w sklepach internetowych bo jest taniej i to sporo niź na Alledrogo :)
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: JarUs »

Misiek pisze: Allegro wygrało starcie z Ebayem, bo oferowało bardziej intuicyjny interfejs, lepiej radziło sobie z oszustami, a przede wszystkim lepiej dbało o użytkowników.
... a na drugiej szali wagi leży 10% prowizja. Dla Allegro to się zbilansowało, a dla użytkownika :arrow: nie koniecznie.
Ma to też dobrą stronę, gdyż możliwa jest sytuacja taka że, cena przedmiotu wystawionego na Allegro, a kupowanego w sklepie stacjonarnym jest pomniejszona o różnicę prowizji Allegro. (info z autopsji :D )
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Misiek »

https://next.gazeta.pl/next/7,151243,25 ... =BoxOpImg1

hahaha

Ebay przegrał w Polsce z Allegro

W zasadzie jedyną przeszkodą, którą musi pokonać Amazon, by przybyć, zobaczyć i zwyciężyć, jest Allegro. (…)
Allegro w przeszłości udowodniło jednak, że potrafi radzić sobie z konkurentami zza oceanu - nawet tymi większymi. Tak było w przypadku platformy Ebay. W 2005 r. firma założona przez Pierre’a Omidyara z wielką pompą weszła na polski rynek. Niektórzy eksperci wieszczyli wówczas, że Allegro podzieli los kilku innych biznesów, które Ebay wręcz zmiótł z rynku.

Tak jednak wcale się nie stało. Początkowo popularność amerykańskiego serwisu w Polsce rosła w szybkim tempie (głównie za sprawą braku prowizji), ale potem było już tylko gorzej. Allegro wygrało starcie z Ebayem, bo oferowało bardziej intuicyjny interfejs, lepiej radziło sobie z oszustami, a przede wszystkim lepiej dbało o użytkowników.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Misiek »

Się zacytuję:
http://forum.modelarstwo.info/threads/a ... ost-824817

Nie wiem jak ebay.pl, bo nie korzystam ;-) ale sprzedając na ebay.com lub ebay.de i tak trzeba się liczyć z jakimś 10% haraczem, zarówno dla ebay jaki ewentualnie Paypal.
Przyklad na bieżąco, choć przekombinowany bo dwuwalutowy.
- sprzedałem model za 44,99EUR, plus 7EUR przesyłka.
Paypal mi z tego oddał 50,13EUR (1,86EUR se pobrał za pośrednictwo)
Po jakimś czasie (miesiąc) przychodzi "faktura zbiorcza" z ebay za sprzedaż - tutaj ebay pobrał sobie dodatkowo 5,12USD. Przy czym jest to tylko prowizja za sprzedaż bo wystawienie jest za darmo (zdaje sie, że mozna wystawić do 50 przedmiotów na raz, ale dwukrotnie w ciągu miesiąca, inaczej jest opłata za wystawienie - 0,43USD). Jakoś tak.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: ArturSchŁ »

..a może eBay.pl ??
zibi33
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2006, 19:35
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: zibi33 »

No to jak widać idą w dobrym kierunku :D ciekawe gdzie ja będę kupował okazje teraz :D
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Misiek »

https://wyborcza.biz/biznes/7,147743,25 ... =BoxOpImg8

;-)

Wściekli sprzedawcy twierdzą, że koszty podwyżek przerzucą na kupujących. Allegro im odpowiada: "Zmiany są w interesie klientów"

itd...
jak ktoś, jak ja, nie ma prenumeraty GW to i tak dużo nie poczyta ;-)
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: tydzial »

Wkurza mnie takie ble ble co to jest polityka i kiedy jest coś polityką a kiedy nie .Proszę podać definicję by mnie nie posądzano o politykowanie bo tak to można nawet kichanie podciągnąć pod to że kichasz na polityka .
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Ranger »

Maciej pisze:Coś mi się zdaję że chodzi o "skarbówkę" i celują w firmy i sklepy, a indywidualni mają w opcji Allegro Lokalnie. Dobre czasy się skończyły - zostają giełdy, FB i fora puki się za to nie zabiorą :lol: Suweren wybrał to ma :P
"Póki"
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: ArturSchŁ »

Przyczyna -> skutek.
:/
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Ciora »

„Nieadekwatny sposób postrzegania rzeczywistości to schizofrenia paranoidalna.”
Bo niepokojące jest umieszczanie co rusz komentarzy politycznych w tematach kompletnie od polityki oddalonych :P
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Maciej »

Coś mi się zdaję że chodzi o "skarbówkę" i celują w firmy i sklepy, a indywidualni mają w opcji Allegro Lokalnie. Dobre czasy się skończyły - zostają giełdy, FB i fora puki się za to nie zabiorą :lol: Suweren wybrał to ma :P
markom
Posty: 731
Rejestracja: 12 sie 2008, 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: markom »

9% prowizji pozostanie bez zmian.
A to, że przeginają we wszystkim to masz rację Krzychu, i to nawet nie trochę !! !! !!
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: krzysztof »

w tym moim poście było trochę cynizmu he.
ale też prowizja to już 10%, tak?
trochę przeginają i to nie tylko z wysokościa prowizji - wczoraj próbowałem znaleźć wycieraczki do mojego starego samochodu (mają nietypowe mocowanie) i... kiedyś w filtrze pisałem nazwę pojazdu i wyskakiwała 1 strona tego asortymentu. wczoraj po wpisaniu typu samochodu nie mogłem sie pozbyć opcji "pasują do wielu pojazdów" i zawsze do przejrzenia dawali mi 39 stron!
Ostatnio zmieniony 19 sty 2020, 13:25 przez krzysztof, łącznie zmieniany 2 razy.
markom
Posty: 731
Rejestracja: 12 sie 2008, 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: markom »

krzysztof pisze:a według nowych reguł to 28,30 !!
Krzychu,
Nowe reguły wejdą w życie 02-04-2020, poza tym, może Konrad wysyła Smartem, czyli dalej prowizja będzie 25,47, czyli dalej pozostanie na tym samym poziomie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Allegro/eBay”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości